PC yi ilk açarken çok yüksek bir ses

Bu konuyu okuyanlar

mert_tr52

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Merhabalar. 4 aydır bu sistemi kullanıyorum bir sorun yaşamadım fakat son 2 gündür PC yi ilk açtığımda araba motoru gibi bir ses geliyor. Fön makinesi gibi. Yani bunlara benzer yüksek bir ses. Bir şey olur diye korkudan direkt kapatıyorum PC yi sonra tekrar açtığımda ses gidiyor. İlk defa böyle bir şey yaşıyorum. Acaba sebebi nedir? Korkmam gereken bir şey var mı? Performansında hiçbir değişiklik yok veya donma, mavi ekran vs. gibi sorunlar yaşamadım.

durmayann

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,203
Merhabalar. 4 aydır bu sistemi kullanıyorum bir sorun yaşamadım fakat son 2 gündür PC yi ilk açtığımda araba motoru gibi bir ses geliyor. Fön makinesi gibi. Yani bunlara benzer yüksek bir ses. Bir şey olur diye korkudan direkt kapatıyorum PC yi sonra tekrar açtığımda ses gidiyor. İlk defa böyle bir şey yaşıyorum. Acaba sebebi nedir? Korkmam gereken bir şey var mı? Performansında hiçbir değişiklik yok veya donma, mavi ekran vs. gibi sorunlar yaşamadım.
Fanlar çalışıyor olabilirmi?
Videoda atabilirsiniz daha iyi anlamamız için.

mert_tr52

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Fanlar çalışıyor olabilirmi?
Videoda atabilirsiniz daha iyi anlamamız için.
Hocam video yakalayamıyorum işte sorun orada. Hani 2 gündür böyle ama açıp kapatınca düzeliyor. Sınavlara gidiyorum geri eve geldiğimde ilk açtığımda oluyor. Şu an kapatıp açsam aynı ses çıkmıyor ama eğer denk gelirsem video çekip atmaya çalışacağım.

durmayann

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,203
Hocam video yakalayamıyorum işte sorun orada. Hani 2 gündür böyle ama açıp kapatınca düzeliyor. Sınavlara gidiyorum geri eve geldiğimde ilk açtığımda oluyor. Şu an kapatıp açsam aynı ses çıkmıyor ama eğer denk gelirsem video çekip atmaya çalışacağım.
Bence fanlar çalışıyor olabilir.Bence bir sıkıntı yok ama açarken kasaya bakalak olun anlarsınız belki.

Nixc0r

Forumgezer
Emektar
Reaksiyon puanı
15,608
Benim laptop da açılışta yüksek ses çıkarıyor sonra düzeliyor 4 yıllık pc daha 1 kere falan hata verdi sorun olcağını sanmam.

Bir arkadaşımın laptopu hep bu seste çalışıyorda canlı derste hoca kim araba yarışı oynuyor dedi :/

Mert Şefik

Profesör
Reaksiyon puanı
3,580
Siz her bilgisayarı açacağınızda videoyu başlatın ??

MVNLY

Asistan
Reaksiyon puanı
207
ben her açışımda aynı sesi duyuyorum bilgisayar açıldıktan 15dk sonra ses gidiyor 4 senedir falan yaşıyorum hatta, benim sesin kaynağı psu olduğu için ya fanda problem var ya da pc ilk açılınca fan yazılımsal olarak çok hızlı dönüyor diye düşünüyorum
problem etmene gerek yok bence