Pc ye mac os x kurulumu ?

Bu konuyu okuyanlar

ilteris1453

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
selamunaleyküm

benim sisteme mac kurmak istiyorum

sistem:

Asus p8h61 anakart

intel core i5 3570k 3.4 GHz 6Mb cache 22nm işlemci 3.nesil

8 gb ddr3 ram

asus amd radeon hd 6670 1gb gddr5 128 bit ekran kartı

win7 ultimate 64 bit

bu sisteme mac kurmak istiyorum diğer forumlarda falan bir şey bulamadım

bilgisayarım masaüstü pc

mac kurmak için bootloader ve mac dvd sinin linki ve nasıl kurulum yapabileceğim hakkında yardıma ihtiyacım var. tabi dvd ye nasıl boot edilebilir şekilde yazılabileceğini de tam olarak kavrayamadım.

bu konu ile ilgili muratveb in makalesini okudum ama tam olarak anlamadım. yardımcı olursanız bol bol dua ederim . şimdiden çok teşekkür ederim.

muratveb

Profesör
Reaksiyon puanı
56
iAtkos L2 indirip dvd'ye yazdırın düşük bir hızda. O dvd'nin içersinde zaten bootloader ve bir çok işlemciyi destekleyen kerneller mevcut. İndirip kurulum denemelerine başlayın. Takıldığınız yerlerde google'den yardım alabilirsiniz. Çünkü bir sisteme tam olarak kurulup kurulmayacagını kimse bilemez. Ancak denemeler ve çok fazla zaman harcayarak + araştırarak öğrenebilirsiniz bunu .

ilteris1453

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
yazdırırken bir şeye dikkat etmemiz gerekiyormu md5 doğrulaması gibi bir şey

muratveb

Profesör
Reaksiyon puanı
56
Md5 doğrulamasını indirdiğiniz imaj dosyasına kontrol edin. Eğer doğruysa herhangi bir programla en düşük hızda yazdırıp ilk açılışı -v komutuyla yapmaya başlayın. Şansınız açık olsun. Umarım uğraş verip stabil şekilde kullanmak nasip olur.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
İatkos ben intel i7 işlemci,6850 ekran kartı ve asus p8z68 anakart ile kurdum.
sadece ses problemim vardı.Çok uğraşmadım.Kurarken dikkat edeceğin benim yaptığım gibi,tüm donanım sürücülerini işaretleme,sistemine uygun olanları seç :) Belki 10 sefer,tekrar tekrar kurdum en sonunda,ses hariç stabil yaptım,sende bir seferde yapamayınca yılma.
Buradan yardım alabilirsin.Önemli disklerin AHCI modda olacak.
http://uphuck.ggrn.org/forum/viewtopic.php?f=72&t=18841

Buradanda üye olup,hazır bulunmuyan sürücüleri ve destekleri bulabilirsin.
http://www.tonymacx86.com/home.php
Kolay gelsin.

ilteris1453

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
trans mac ile .dmg li dosyayı yazdırdım.

ahci modda normal boot edince beyaz zemin üzerinde gri apple logosu olan bi ekran oluyo ve bekliyor.
ahci mod -v yapıncada yazılar falan geçiyor sonra da siyah boş ekran çıkıyor. bekliyor.

ide modda da aynı durum söz konusu.

ilteris1453

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
peki hangi programla yazdırmamı önerirsiniz.

maci olan tanıdıgım yok

dosyayı magic iso veya başka bi programla .iso formatına çevirip yazdırsak bi problem olur mu ?

muratveb

Profesör
Reaksiyon puanı
56
peki hangi programla yazdırmamı önerirsiniz.

maci olan tanıdıgım yok

Ben imaj dosyalarını genelde UltraIso ile yazdırırım. Program stabil bir yazıcı çünkü. Öneririm. En düşük hızda doğrulama yaptırarak yazdırın.

Ama dediğim gibi iso uzantılıysa böyle yapabilirsiniz. DMG için windows tabanında düzgün bir çevirici yok diye biliyorum henüz..

ilteris1453

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
iatkos l2 .dmg formatında . transmac ile yazdırdım. dediğim durum ortaya çıktı .

sebastiantr

Profesör
Reaksiyon puanı
13
Boş bir USB HDD yada 8gb lık bir USB flash bellek alın (ama kaliteli bişey olsun 10-15TL likleri değilde 30-35TL liklerden alın).Bootedilebilir bir flash disk hazırlayın onla kurun.DVD okudu okumadı sıkıntısı ortadan kalkar.Sıkıntı banada DVD hatası gibi geldiKaliteli bir DVD alıp en yavaş da 2x 4x gibi hızda tekrar deneyin derim.Veya açılışda -v -f deneyin.

ilteris1453

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
peki usb ye boot edilebilir şekilde nasıl yazacağım hangi program veya programlar lazım biraz anlatırmısınız sebastiantr

desperado64

Rektör
Reaksiyon puanı
104

sebastiantr

Profesör
Reaksiyon puanı
13
TransMac adlı program bunu yapıyor. Yalnız dual boot olarak çalıştırmanız gerekebilir :)
TransMac in windows ortamında DMG leri cd ye yazdığını biliyorumda, bu tarz yetenekleri varmı? Hiç kullanmadığım için bilmiyorum.

Sisteminizde çalışacak eski meski mutlaka bir MAC sunumu vardır.
Mesela ben Hackintosh kullanırken 10.5.7 kullanıyordum ama kurulum çok zordu.
Sürekli olarak Siyah ekranda kalıyordum 5-10-20-50 denemeden sonra sanki farklı bişey yapmışım gibi birden kuruluyordu.

Birde Leo4All vardı
Sanırım 10.4.x versiyonuydu.
DVD yi takardım tık kurulum başlar ayarları yapar MAC açılırdı.

Çok fazla MAC versiyonu var piyasada indirip indirip denemek lazım...

ilteris1453

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
mac le usb belleğe kurulumu muratveb video da anlatmıştı. pc de yapmayı bilen yokmu.

HYuksel

Profesör
Reaksiyon puanı
22
Kurabildin mi acaba pc'ye Mac

S

SDN Okuru

SDN Okuru
peki machintosun orjina cd sinden pc ye yükleme yapabilirmiyiz acaba?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Merhaba Ben Yeni Katılıyorum Arkadaşlar. İnşallah Kardeşimiz Kurmayı Becermiştir. Bende Kurmak İstiyorum Ama Bir Kurulum Bulamadım Ne Zamandır Arıyorum Bir Kurulum Bulmuş Değilim Henüz. Eğer Bir Arkadaşta Var Link Vesayire Vere Bilirmi Rica Etsem Çok Teşekkür Ederim Şimdiden.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
peki arkadaşlar cd ye yazdırılabilir bir link verebilirmisiniz

ssahin912

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merhaba asus p7h55usb3.0 anakartım var. kurulum ekranında disk utulity girerek disk bölümlemesi ve sonrasında mac kurulumuna başlamak istiyorum. fakat ne yaptıysam boot usb den başka disk gösteremedim.
fat 32 denedim görmedi. ntfs ve hatta bir program yardımıyla mac işletim sisteminin kullandığı formata bile çevirdim 1 tb 250 gb ve 120 gb disklerin hi. birini görmüyor. bios da ve sistemde normalde gözükmekte.

feza08

Asistan
Reaksiyon puanı
0
hiç bulaşma derim ya. çok çok sıkıntılı iş. ki baya da bir bilgisayar+ingilizce ve hatta bazen çince bilmen gerekiyo.