Pc Upgrade

Bu konuyu okuyanlar

aliatakul

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Şuanda elimde lenovo nın kasalı bir pc si var ve ben bunu en azından ets lol pc bulding simulatör vs oyunlar oynuyacağım seviyeye getirmek istiyorum.
Pc nin özellikleri:
intel core 2 duo e4500
lga 775 bir anakart
3 gb ram
350 power sup
Asus monitör
500 gb hdd
(ekran kartı yok)
sizce hangi işlemci ile hangi ekran kartı ile upgrade edebilirim. Not: Anakartda kısa devre var. tamir ettirmeyi düşünüyorum.

Rootsyl

Müdavim
Reaksiyon puanı
514
Ramler ddr3 tür diye düşünüyorum?

26¥¥26

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,554
Peki ne kadar yükseltmeliyim bütçemi
bütçenizin oyunları akıcı oynamak istiyorsanız 2.el için en az 1500 olması gerekebilir şu anda 2.el piyasası hakkında çok bilgim yok ama Bir Zamanlar Youtube da diye bir kanal vardı 2.el düşük bütçeye PC topluyordu bir bakın derim.

aliatakul

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Hocam 1030 alırsanız işinizi görür. 860tl gibi bir fiyatta kendisi.
İşlemcim darboğaz yapmaz mı?
Mesaj otomatik birleştirildi:

bütçenizin oyunları akıcı oynamak istiyorsanız 2.el için en az 1500 olması gerekebilir şu anda 2.el piyasası hakkında çok bilgim yok ama Bir Zamanlar Youtube da diye bir kanal vardı 2.el düşük bütçeye PC topluyordu bir bakın derim.
Biraz zorlarsam bir ihtimal çıkabilirim.

Rootsyl

Müdavim
Reaksiyon puanı
514
İşlemcim darboğaz yapmaz mı?
Yapar. Ancak en ucuza direk yeni bilgisayar almadan yapabilceğiniz en iyi hareket bu olur diye düşünüyorum. Ve alıncada çok bir beklentiye girmeyin, cs/lol gibi düşük oyunları rahat oynatır ancak rainbow six siege gibi grafik isteyen oyunları direk açmayabilir bile.
Burda aynı sistemle denemişler: link

26¥¥26

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,554
Yapar. Ancak en ucuza direk yeni bilgisayar almadan yapabilceğiniz en iyi hareket bu olur diye düşünüyorum. Ve alıncada çok bir beklentiye girmeyin, cs/lol gibi düşük oyunları rahat oynatır ancak rainbow six siege gibi grafik isteyen oyunları direk açmayabilir bile.
Ama yanına bir işlemci lazım.

aliatakul

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Burda aynı sistemle denemişler: link
Mantıklı geldi. En azından beni uzun süre idare eder.
Lazım lazım olmasınada lga775 soketli işlemci nerdeyse satılmıyor artık... Satılan en iyisi yine core 2 duo xD
Belki 1030 u aldıktan sonra xeon bir işlemciye bakabilirim