PC TOPLAMA YARDIM

Bu konuyu okuyanlar

rikutatarin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar direk konuya dalıyorum.

Öğrenciyim ve tüm sene hayvan gibi çalıştığım için bu yaz tatilimi full yatarak geçirmek istiyorum :D bu sene bilgisayardan baya uzak kaldım ve bu yaz bilgisayarın başına oturmaya niyetliyim. Şuan yazdıgım bilgisayar 1GB ram 256MB Ekran kartı olan bilgisayar yani çoğu oyuna elverişli değil. Yeni oyunları oynamaya niyetliyim toplama pc alıcam fakat işin içine bütçe girdiği zaman ben yine apışıp kalıyorum..:D 300-350 TL bütçem vardı ve bende tam bu fiyatlara bir toplama bilgisayar buldum sahibi sıkıştığı için satıyormuş ama ben birde size sormak istedim..

Arkadaşlar benim oynayacağım oyunlar belli LoL-Cs:GO-RigorZ oynarım çoğunlukla. Sahibine sordum bu oyunları o da oynamış ve kasma yapmadıgını 60-90 fps aldıgını söyledi. Bu rakam benim için güzel rakam. ISINMA SORUNU OLMADIGINI DA SÖYLEDİ.

GELELİM ÖZELLİKLERİNE :

Intel Pentium 2.9ghz işlemci

400W PSU

Saphire r7 240 ekran kartı (^2GB)

Msi g41m p-33 combo anakart

6GB Ram

arkadaşlar özellikleri bunlar. AN itibariyle ben bu yazıyı yazarken sahibi harddiskinin kendisine lazım oldugunu belirtti harddiski ben alıcam dedi ve fiyatı 200tl ye kadar indirdi.. Harddisk eski bilgisayarımın harddiskini takabilir miyim veya yeni bir harddisk bana kaça patlar tahminen ? 200GB yeterlidir. Ne diyorsunuz ? Herhangi bir kasma yapar mı ? Uyumlu mudur ? Yorumlarınızı merak ediyorum şimdiden çok teşekkürler.

Alecont

Müdavim
Reaksiyon puanı
509
200 TL ise alabilirsin. Eski HDD ni de takabilirsin. Ama daha fazla para verme. Yeni HDD almaya kalkarsan 1 tb lar 200 TL.

rikutatarin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Şuan almayı düşünüyorum fakat aklımdaki soru işareti anakart işlemci ekran kartı uyumlu ve verimli çalışırmı bunu merak ediyorum

Alecont

Müdavim
Reaksiyon puanı
509
Çalışır. Ama işlemcinin tam modelini söyle bana