Pc temizliği ve termal macun yenilenmesi ne sıklıkla yapılmalı?

Bu konuyu okuyanlar

?????.

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,207
PC alınalı 1 sene oldu ben farketmedim yani unuttum o günki perfonmansını ama 1 senedir temizlenmedi sizce ne sıklıkla termal macun yenilenmesi ve temizlik yapılması şart pcde?Bir de ortalama fiyat ne kadar tutar?

?????.

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,207
O zaman windows 10 dayken bir msi afterburner değerlerini yazıyım ona göre gelirim tekrar.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ben hiç yapmadım. Çünkü işlemcim ısınmıyor.
Ne kadar süredir yapmadın peki?

?????.

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,207
20210124_173533.jpg
Etsde değerlerim bu sizce gerek varmı (en düşük ayarda çektim)

rover_xp

Profesör
Reaksiyon puanı
2,230
Termal macun yenileme için;
Oyun oynanıyorsa 6 ayda bir, eğer ödev yapmak için derse girmek için falan kullanılıyorsa yılda bir kere.
Fan temizliği için;
6 ayda bir (tüm kullanım şartları için).

?????.

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,207
Termal macun yenileme için;
Oyun oynanıyorsa 6 ayda bir, eğer ödev yapmak için derse girmek için falan kullanılıyorsa yılda bir kere.
Fan temizliği için;
6 ayda bir (tüm kullanım şartları için).
Benim zamanım çoktan geçmiş ne kadar tutar birde şu pccilere güvenmeyin filan diyorlar napıyım ama kendimde yapamam :D

rover_xp

Profesör
Reaksiyon puanı
2,230
Benim zamanım çoktan geçmiş ne kadar tutar birde şu pccilere güvenmeyin filan diyorlar napıyım ama kendimde yapamam :D
Bilgisayarcıya yaptırmanızı pek tavsiye etmem. Mümkünse servise gönderin. Aslında sizde yapabilirsiniz pek zor değil ama karar sizin.

?????.

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,207
Bilgisayarcıya yaptırmanızı pek tavsiye etmem. Mümkünse servise gönderin. Aslında sizde yapabilirsiniz pek zor değil ama karar sizin.
Aaaaa evet daha 1 sene oldu alalı bakım için garantiye gönderebilirimmmm dimi?

rover_xp

Profesör
Reaksiyon puanı
2,230
Kaç günde elime ulaşır birde nasıl gönderebilirim(asus)
Asus teknik servis telefon numarası diye google'da aratarak numarayı arayın servise kargoyla göndereceksiniz (isterseniz direkt elden teslim edebilirsiniz). 21 iş günü içinde gelecektir.

?????.

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,207
Asus un servisi biraz sıkıntılı diye biliyorum. Servisi şikayet eden çok, ürünü güzel ama servisi biraz kötü galiba Sorun yoksa bence göndermeyin.
Şuan gondermessem bilgisayarcı ya göndermek zorunda olurum kaç tl tutar ortalama bu bakim işi?

mehmetali48

Doçent
Reaksiyon puanı
415
Şuan gondermessem bilgisayarcı ya göndermek zorunda olurum kaç tl tutar ortalama bu bakim işi?
Termal macun yenilemesi ve bakım 100 tl civarı tutması lazım. Belki daha az tutar, fazla tutmaz bildiğim kadarıyla ben kendi kasamı geçen hafta termal macun ve format attırdığım halde 100 tl verdim. Ama benim Sağlam tanıdığım usta vardı ve ona götürüyorum. Biraz çevrenizdeki bilgisayarcıları araştırın hangisi iyi hangisi kötü birde Termal macunu kendiniz alırsanız daha iyi olur bilgisayarcılar genelde adi macun sürüyorlar buda ısınmada fark yaratıyor.

?????.

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,207
Termal macun yenilemesi ve bakım 100 tl civarı tutması lazım. Belki daha az tutar, fazla tutmaz bildiğim kadarıyla ben kendi kasamı geçen hafta termal macun ve format attırdığım halde 100 tl verdim. Ama benim Sağlam tanıdığım usta vardı ve ona götürüyorum. Biraz çevrenizdeki bilgisayarcıları araştırın hangisi iyi hangisi kötü birde Termal macunu kendiniz alırsanız daha iyi olur bilgisayarcılar genelde adi macun sürüyorlar buda ısınmada fark yaratıyor.
Tamam teşekkürler bir akrabımız vardı sanırım ona ya da abimle konuşurum garantiye götürüceğim ama şuanlık bir sıkıntım yok olursa ileriki zamanlarda.