PC sorunu ve sorular

Bu konuyu okuyanlar

MeTHEuS

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Öncelikle merhabalar, yaklaşık 1 ay önce aldığım temiz ikinci el bilgisayarım hakkında konuşacağım.
Ben 1 ay önce bilgisayar işine kalkıştım ve emi oğlumun kronik sıkıntısı olan bir anakarttan (MSI am3+ bir anakart ismini unuttum) dolayı kullanılmayan bir PC ve monitörünü aldım ve bunlardan işlemci,anakart ve ekran kartını değiştirdim. Aldığım parçalar i5 4590 Sapphire RX 470 nitro+ (570 alacaktım ama psu kaldırmaz diye 470e döndüm zaten fazla bir performans farkı yok diye) anakart ise Asus h81m anakartını kullandım ve tam eve gidecekken montajdan dönerken HDD düştü bozulduğunu düşündüm bende sonra eve gittim herşeyi çalışıyor idi oyunlar kurdum falan sonra mafia 2 oynamaya başladım en yüksek ayarlarda 300+ fps alıyordum ki pat diye kapanana kadar şu american magantrends ekranı geldi power supply içeren bir yazı vardı ki psu 450w 80+ sertifikası yok yetmeyeceğini düşünmüştüm zaten ondan olduğunu tahmin ediyorum sonra birkaç kere daha oldu format attım bende win 8.1 vardı(benim için hala en kral windir) 10proya döndüm sonra o sıkıntı gitti ama bu seferde PC açılırken biosa atıyor atmadan önce

The current BIOS setting do not fully support the boot device hatası veriyordu 1 2 kere oldu düzelttim ve şu son 3 gündür hergün almaya başladım eski ekran kartını taktım sorun almadım ve PC çok yavaş o büyük ihtimalle HDD ile alakalı bende psu sıkıntısı olduğunu düşünüp yeni PSU alma kararı aldım ve forumlarda biraz gezince fsp markasının 550 w şık sertifikalı psusunu almaya karar verdim ve aldım. Sizden isteğim ise bu yazıdaki tüm önerilerinizi hatalarımı belirtmenizi ve bana yardımcı olmanızı istiyorum. Saygılar..​

Son düzenleme:

MeTHEuS

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar bir cevap yokmu?