PC Siyah Ekranda Kalıyor

Bu konuyu okuyanlar

Magnum44

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bilgisayarı açınca siyah ekranda kalıyor imleç var sadece. güvenli moddada değişen birşey yok. İçinde format dosyası olan USB taktım. Boot menüsünden seçtim ama format ekranı açıldıgında klavye+fare çalışmamaya başlıyor. Öncesinde çalışıyor halbuki. Yani format ta atamıyorum. Ablamın kasasını aldım. Şu an ondan giriyorum. Bozulan pc nin HDD sini çalışan pc ye taktım . Başlangıç Onarma veya Normal Olarak Başlat seçenekleri geliyor karşıma. Normal başlatınca, Windows logosu biraz yükleniyor daha sonra hiç açılmıyor. Onarma yapmayı denedim ,sorunlar algılanıyor dedi yeniden başlattı yine işe yaramadı. Çalışan pc deki sağlam HDD yi sorunlu pc ye takıyorum yine aynı sorunlar.

Ayrıca tüm parçaların garantisi devam ediyor. Garantiye göndersem yaparlar mı acaba ?

Kendi bilgisayarıma geçmem gerek arkadaşlar . Yardım edin lütfen. Teşekkür ederim şimdiden.

Bozulan PC özelliklerini yazıyorum :

Seagate 3.5" 500GB Barracuda Sata 3.0 16MB Cache 7200Rpm Harddisk

ASUS A55BM-E A55 Soket FM2+ DDR3 2133MHz(O.C.) SATA 2.0 USB 2.0 VGA&DVI

AMD A6 5400K Soket FM2 3.6GHz 1MB Önbellek 65W 32nm İşlemci + HD7540D GPU ( Onboard )

G-Skill Ripjaws 4 GB Tek Modül 1600 MHZ 1.5V

Seyhoo

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Sorunun aynısını çoğu kez yaşadım, sorun anakartından kaynaklı. Garantiye götürmende fayda var kolay gelsin.

/xo/

Müdavim
Reaksiyon puanı
226
Windows 8'den 8.1'e upgrade mi ettiniz? Bu sorun çokça karşılaşılıyor. Ctrl+Alt+Delete kombinasyonu ile görev yöneticisi açılıyor mu? En kötü hdd'ye format atıp Windows kurmayı deneyin. Sonuç alamazsanız sonuç arkadaşın dediğine çıkıyor.

Magnum44

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sorunun aynısını çoğu kez yaşadım, sorun anakartından kaynaklı. Garantiye götürmende fayda var kolay gelsin.

Cevap için teşekkürler öncelikle. Anakarttan kaynaklandıgına eminsiniz değil mi? HDD den kaynaklanan bad sector hatası da olabilir mi acaba ? Yanlış parçayı garantiye götürmek istemiyorum da.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Windows 8'den 8.1'e upgrade mi ettiniz? Bu sorun çokça karşılaşılıyor. Ctrl+Alt+Delete kombinasyonu ile görev yöneticisi açılıyor mu? En kötü hdd'ye format atıp Windows kurmayı deneyin. Sonuç alamazsanız sonuç arkadaşın dediğine çıkıyor.

Windows 7 kullanıyodum . Upgrade falan yapmadım.Yeniden windows da kuramıyorum.Kurma ekranına gelince mouse ve klavye çalışmamaya başlıyor. Teşekkürler cevap için.

Seyhoo

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Cevap için teşekkürler öncelikle. Anakarttan kaynaklandıgına eminsiniz değil mi? HDD den kaynaklanan bad sector hatası da olabilir mi acaba ? Yanlış parçayı garantiye götürmek istemiyorum da.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Windows 7 kullanıyodum . Upgrade falan yapmadım.Yeniden windows da kuramıyorum.Kurma ekranına gelince mouse ve klavye çalışmamaya başlıyor. Teşekkürler cevap için.

Biosu geçtiği zaman mause klavye çalışmıyorsa sorun anakarttandır. Ama uzay montaja geçip tüm parçaları tek tek denemende fayda var