pc ses çıkarıp kapanıyor

Bu konuyu okuyanlar

melihtaha54

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
arkadaşlar 3 gün önce oyundayken pc bi anda kapandı elektrik gitti sandım ama kapandığı gibi kendini yeniden açıyor. Boştayken kapandığını görmedim ama video izlerken yada oyun oynarken yarım saatte kapanıyor. kapanırken hoparlorden drr diye ses geliyo 2 senedir sıkıntısız çalışıyordu. ısınma problemi yok

EFI Shell

shellx64.efi
Super Moderator
Reaksiyon puanı
18,926
arkadaşlar 3 gün önce oyundayken pc bi anda kapandı elektrik gitti sandım ama kapandığı gibi kendini yeniden açıyor. Boştayken kapandığını görmedim ama video izlerken yada oyun oynarken yarım saatte kapanıyor. kapanırken hoparlorden drr diye ses geliyo 2 senedir sıkıntısız çalışıyordu. ısınma problemi yok
Kilitlenme problemi var demek oluyor. Donanımsal ya da yazılımsal olabilir. Sisteminizin özelliklerini yazar mısınız?

melihtaha54

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
işlemci: ryzen 3 1300x
ekran kartı: asus gtx 1050ti
ram: gskill 8 gb
anakart: a320m
harddisk: 1 tb wd
psu: coolermaster 600w

EFI Shell

shellx64.efi
Super Moderator
Reaksiyon puanı
18,926
işlemci: ryzen 3 1300x
ekran kartı: asus gtx 1050ti
ram: gskill 8 gb
anakart: a320m
harddisk: 1 tb wd
psu: coolermaster 600w
Memtest 86 RAM test yazılımı ile RAM'inizi test eder misiniz? Birde sürücülerinizi güncellemeyi ve BIOS update yapmayı deneyin.

NuLdERGAMER

Müdavim
Reaksiyon puanı
634
sistemsel bir sorun olmalı format format atmayı deneyebilirsin

melihtaha54

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Memtest 86 RAM test yazılımı ile RAM'inizi test eder misiniz? Birde sürücülerinizi güncellemeyi ve BIOS update yapmayı deneyin.
Reis şimdi ram testi bitti herhangi bi problem çıkmadı ram da. Bios güncellemeyi deniyim bide
Mesaj otomatik birleştirildi:

sistemsel bir sorun olmalı format format atmayı deneyebilirsin
son çare format atıcam umarım formatla geçer
Mesaj otomatik birleştirildi:

Dediklerinin hepsini hallettim bios güncellenirken birkaç kere kapanıp açıldı ama hala kendini yeniden başlatıyor. Yeniden başlatıyor yada kapanıyor da yazmıyordirek fişi çekmiş gibi

Son düzenleme: