PC mı toplanmalı yoksa ps4 mu almalı?

iblu3xyz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Herkese selam, seneye üni de eve çıkmak gibi bir düşünce var aklimda. Hangisini almalıyım bilemedim masaüstü pc toplasam çok pahalıya gelicek en az 3000-3500 belki daha fazla artı buna monitör mause klavye eklenince 5000e yaklaşıcak. PS4 alsam 1250 tl başlangıç olarak bf1 GTA v pes 2017 toplasan 300-350tl falan yapar yaz indirimde bir de psn ücreti 150 yaptı 1750 TL ayrıca mause dan sıkıldım iki büklüm oyun oynamaktan daha önceden ps3 oynamıştım kuzenlerimde yazın ve baya begenmistim crysis3 e bile 2 günde alismistim nisan alma vs yinede sormak istedim bilgisayar tabiki gerekli ama onunda ucuz bir laptoplar falan cozerimdiye düşünüyorum

Son düzenleme:

TheMorpheus5

Asistan
Reaksiyon puanı
20
Senin için bütçe sıkıntılı değilse(oyun almak için söylüyorum bunu) PS4 alabilirsin. Bunu söylememin nedeni seninde bildiğin gibi güncel oyunlar 250 tl altına inmiyor, eski oyunlar 100 tl altına girmiyor PS4 te. O yüzden sordum ama bu senin zevkine kalmış bir şey konsoldan oynamayı seviyor isen ps4 al mouse tan sıkıldım diyorsun ozaman ps4 al ama pc alıp onada konsol bağlayabiliyorsun ki oda 3000 tl falan tutuyor dediğim gibi bütçeyle alakalı durum. birazda karışık.

sadiky

Asistan
Reaksiyon puanı
12
Hocam kaç yıl kullanmak istiyorsun? Ps4 alırsana hiç yükseltme yapmadan sadece oyuna para harcarsın 10 yıl kösede kalsa bile oynarsın. bilgisayarda ise maksimum 4 yılda bir yükseltme yaparsın (Kuracağın sisteme göre değişir.) korsana kaçarsan oyun parasından yırtarsın yükseltme yaparsın yani aynı paraya gelir hemen hemen.