PC kendi kendine kapanıyor acil yardım

Bu konuyu okuyanlar

CorsTR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar merhaba . Son zamanlarda canımı sıkan bir durum var. Billgisayarım özellikle GTA V oynarken bazen oyunun başında bazen kısa bir süre sonra aniden kapanıyor. (Tuhaf bir şekilde bazen özellikle ESC tuşuna basıp grafik ayar bölümüne girerken yada grafikleri en yükseğe çektiğimde oluyor. (ısınmada problem yok)

Bu durum bazen torrent indirirkende başıma gelebiliyor 100 mbit internet ile sn de 7MB download hızı ve üzerinde 10 50 dk içerisindede pc kapanıyor.Fakat Battlefield 4 battlefield 3 gibi oyunlarda bu şekilde bir problem yaşamadım ve en yüksekte oynuyorum. Ekran kartı driverı yüklerken bile sonlara dogru bu olay 1 defa gerçekleşti .Şuana kadar ya torrent indirirken ,GTA V,far cry 4 oyun menüsünde gezerken oynarken basıma gelmektedir.PC Kapandıktan sonra içerisinden fan Sesi gelmeye az da olsa devam ediyor. Açma tuşuna bastıgım zaman makinam açılmıyor anca power supply tuşunu arkadan kapatır birkaç sn sonra açarsam pc mi açabiliyorum.

Böyle bir problem yaşayanınız varmı ? Destek olursanız çok sevinirim.

Isı değerlerim evereste göre normal CPU yükte 74 derece oluyor maksimum. Ekran kartım 50 55 lerde Kasam kapalı fanlarım çalışıyor kafama takılan 3 seçenek var.

Eski ekran kartım hd 6970 kullanırkende bu problem başıma geliyordu.

1 : ) CPU stok fanım yetersizmi ?

2: ) Bu bir Power supply problemi olabilirmi? (Bazen loading ekranında sadece GTA V de PC nin ekranında sanki göz kırpma gibi saniselik karartı oluyor.

3: ) Durumun ana kart ile bir alakası olabilirmi ? (Öyleyse battlefield 4 te nasıl saatlerce calısıyor)

4:) Topraklama problemi olabilirmi ? PC ye yük bindiği zaman oluyor.

Desteğinizi bekliyorum.
sistemim: Anakart ASUS M5A97 EVO R2.0 AMD 970/SB950 AM3+ DDR3 2133MHz (O.C.) Anakart

Ram : 8GB (2x4GB) RipjawsX DDR3 1600MHz CL9 1.5V Dual Kit Ram

İşlemci : FX X8 8350 Soket AM3+ 4GHz 16MB Önbellek 125W 32nm İşlemci

Ekran kartı sapphire R9 290X TRİ-X 4 GB

Power supp : Thermaltake 750 W