Pc kapatıyorum ama işlemci ve kasa fanı hala çalışıyor!!!

Bu konuyu okuyanlar

EBRU DURSUN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar aynı sorun bende de vardı. Windows 10 yükledikten sonra oldu. Ama tesadüf bir şekilde kapatmayı öğrendim. Aslında çok basitmiş. Pc tamamen kapandıktan sonra sadece fan çalışır duurumdayken ESC tuşuna basında kapanıyor. Bende işe yaradı. Umarım sizde de yarar.

Son düzenleyen moderatör:

sanur

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Aynı sorunu yaşadım ve yıl 2017 :) amacım konuyu hortlatmak değil ama belki birilerine faydası olur diye yazıyorum. Ben şöyle bir çözüm buldum ve işe yaradı. Şöyle ki;

Başlat

Denetim Masası

Güç seçenekleri

Güç düğmesinin yapacaklarını seçin

Şu anda kullanılmayan ayarları değiştir

Buradaki çentiklerin hepsini kaldırdım ve “değişiklikleri kaydet” dedim. "Güç düğmesine bastığımda" kısmında ise "kapat" seçili olmalı. Sonra bilgisayarı 3 defa kapatıp açtım ve sorun olmadığını gördüm. Bende işe yaradı umarım sorun olan arkadaşların da işine yarar.

salihcelik

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Çözüm için çok teşekkür ederim. Tam da bilgisayarı(lenovo y50) servise götürecektim ben de. Yazdığınız adımları uyguladım problem çözüldü.

Aynı sorunu yaşadım ve yıl 2017 :) amacım konuyu hortlatmak değil ama belki birilerine faydası olur diye yazıyorum. Ben şöyle bir çözüm buldum ve işe yaradı. Şöyle ki;

Başlat

Denetim Masası

Güç seçenekleri

Güç düğmesinin yapacaklarını seçin

Şu anda kullanılmayan ayarları değiştir

Buradaki çentiklerin hepsini kaldırdım ve “değişiklikleri kaydet” dedim. "Güç düğmesine bastığımda" kısmında ise "kapat" seçili olmalı. Sonra bilgisayarı 3 defa kapatıp açtım ve sorun olmadığını gördüm. Bende işe yaradı umarım sorun olan arkadaşların da işine yarar.

Vurall

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
EVET aynen katılıyorum anakartın üzerindeki statik elektrikden kaynaklanıyor bir müşterim vardı bilgisayarını kapatırdı ama fan calışırdı kadın beni aradı durumu söyledi korkuyorum dedi ben bilgisayarı kapatıyyorum ama fan calışıyor evde hayalet var dedi bilgisayar nasıl kendi kendine calışır dedi :) neyse

arkadaşın dediği işlemleri yap ama ondan önce anakart üzerinde cmos clear kulanarak anakarıtnız sıfırlayın yani bilgisayarın elektirkden gelen tüm kaploları cıkarın bios pillin yanında bulunan cmos clear bunun gibi

CLEAR_CMOS.jpg
jumper.jpg

Tüm elektiriği pc kesitikden sonra resimde gördüğün mavı skoti tersini tak yani boş da durana bir ortadakine ters tarafı boşda kalcak sonra 3-5 saniye power düğmesine bas bastıkdan donra mavi skot eski haline getir şuan resmdiki gibi haline getir bilgisayarını bios ayarlarına tarih saat ayarlarını yap birde böyle dene

- - - Mesaj Güncellendi - - -
[MENTION=63169]djvahset[/MENTION] kardeşim sende ya hortlamış konuya niye yazdırıyorsun bana :):)
Yıl 2022 de hala böyle sorunlar çıkmakta ikinci el bir kasa aldım aldığım kişide söyledi kapatma komutu verdigimde kapanmıyor fanlar hala calısıyor klavye ve mauseye ışık geliyor diye tamirciye gitmiş power supply arızalı demiş power supply fiyatı da 400 veya 500 var bende denedim pc birtürlü kapanmıyor ve bu yoruma denk geldim mavi soket yoktu benim pc de onları hiç karıştırmadım gücü çıkarıp pili söktüm biraz bekleyip pc yi baslatma tuşuna bastım ve statik elektrik gitti biostan saat tarih girip sorunum çözüldü Çok teşekkür ederim Allah razı olsun...