Yardım Pc kapanırken aldığım hata

Bu konuyu okuyanlar

mustafa6163

Asistan
Reaksiyon puanı
37
Screenshot_2021-07-30-17-49-18-634_com.miui.gallery.jpg

Arkadaşlar pc kapatılırken böyle bir hata alıyorum. Sebebi nedir acaba ? Ne yapmam gerekli ?
Bilgisi olan dostlarım var mıdır ?
Sistemi geçen haftalarda topladım daha oysaki...
Hata da yazan yazı ;
0x0000025cfb2d5390 adresindeki yönerge
0x0000025cfb2d5390 adresindeki belleğe başvurdu. Bellek şu olamaz written.

@met 35 Hocam rahatsız ettim kusuruma bakmayın öncelikle. Fakat sizlerin bilgisine güvendiğimden ötürü sizleri konuya dahil etmek istedim.
Dediğim gibi kusuruma bakmayın lütfen..

Son düzenleme:

mustafa6163

Asistan
Reaksiyon puanı
37
microsofttan şöyle bi cevap yazılmış. Bi de oyunun kurulumu ile ilgili olabileceğini de yazmışlar Yani sonuçta ,yazılımsal bi hata .
Hocam denedim. Yine aynı hatayı alıyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam denedim. Yine aynı hatayı alıyorum.
Sistem geri yükleme yapıyorum şuanda.

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Bi dene bakalım.

mustafa6163

Asistan
Reaksiyon puanı
37

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Bi sorun olduğu belli. Eğer geri yükleme ile olmazsa,format deneyebilirsin.ram olayı biraz uzak bi ihtimal.

mustafa6163

Asistan
Reaksiyon puanı
37
Bi sorun olduğu belli. Eğer geri yükleme ile olmazsa,format deneyebilirsin.
Yeni aldığım pcden böyle sorunlar cıkması üzücü :( . Tamamdır hemen denicem duruma göre

Bi sorun olduğu belli. Eğer geri yükleme ile olmazsa,format deneyebilirsin.ram olayı biraz uzak bi ihtimal.
Windows 11 mi kursam acaba. Bu sefer?
10 pro mevcut

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Şans işte.
win 11 çok yeni. Bence 10 ile devam et.

mustafa6163

Asistan
Reaksiyon puanı
37
Bi dene bakalım.
Hocam 3 kez restart attım . Şuan için öyle bir sorun çıkmadı. Düzeldi sanırsam ?
Bu sorunla karşı karşıya kalmamam için acaba yapabileceğim bir durum var mıdır bilginiz dahilinde ?

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Maalesef başka bi extra bilgim yok.

Reaksiyon puanı
8,012
Ekli dosyayı görüntüle 169367

Arkadaşlar pc kapatılırken böyle bir hata alıyorum. Sebebi nedir acaba ? Ne yapmam gerekli ?
Bilgisi olan dostlarım var mıdır ?
Sistemi geçen haftalarda topladım daha oysaki...
Hata da yazan yazı ;
0x0000025cfb2d5390 adresindeki yönerge
0x0000025cfb2d5390 adresindeki belleğe başvurdu. Bellek şu olamaz written.

@met 35 Hocam rahatsız ettim kusuruma bakmayın öncelikle. Fakat sizlerin bilgisine güvendiğimden ötürü sizleri konuya dahil etmek istedim.
Dediğim gibi kusuruma bakmayın lütfen..
Ramden kaynaklı bence. Eski sistemimde de sürekli bu hatayı alıyordum bilgisayarı kapatırken. MemTest yaptığımda Ramimin bozuk olduğuna emin olmuştum.

mustafa6163

Asistan
Reaksiyon puanı
37
Ramden kaynaklı bence. Eski sistemimde de sürekli bu hatayı alıyordum bilgisayarı kapatırken. MemTest yaptığımda Ramimin bozuk olduğuna emin olmuştum.
Hocam birde anlamadığım bir şekilde bazı uygulamaları açmıyor pc. Misal google chrome çift tıklasam yada sağ tıktan aç deyip yapınca gene açmıyor. Bunun kaynaklandığı bi sebep hakkında fikriniz var mı acaba ?
@met 35

Wab Sharan

Doçent
Reaksiyon puanı
416
Hocam birde anlamadığım bir şekilde bazı uygulamaları açmıyor pc. Misal google chrome çift tıklasam yada sağ tıktan aç deyip yapınca gene açmıyor. Bunun kaynaklandığı bi sebep hakkında fikriniz var mı acaba ?
@met 35
Hocam bence Windows yazılımı kaynaklı bir sorun, en güzeli yedeğinizi yapıp formatınızı atmanızdır zaten böyle geçmez ise donanımsal sorunlar daha ağırlık basar anlayabiliriz durumu.

Reaksiyon puanı
8,012
Yeni toplanan bir PC olduğu için bu ihtimal düşük. Yazılımsal kaynaklı olma ihtimali daha yüksek geliyor.
Ne alaka? Sıfır sistem aldım zamanında ve GTX1070 ekran kartı tercih etmiştim , kutuyu ben açtım sisteme taktım ve görüntü gelmedi. Garantiye yolladığımda kusurlu ürün olduğu ortaya çıkmıştı ve garantiden değişim yapıldı. Yani sıfır alsa dahi sistemi bu tarz hatalar yaşanabiliyor bu gayet normal.
@met 35
Bu dediğiniz yazılımsal bir sorun olabilir. Tavsiyem önce MemTest aracılığıyla bir belleklerinizi test edin. Eğer belleklerde sorun varsa zaten fotoğrafını çekip garantiye yolladığınızda değiştirirler. Ramlerde sorun çıkmazsa son sürüm Windows isosu ile bir formatlarsınız bir de öyle deneyelim bakalım düzelecek mi.

mustafa6163

Asistan
Reaksiyon puanı
37
Ne alaka? Sıfır sistem aldım zamanında ve GTX1070 ekran kartı tercih etmiştim , kutuyu ben açtım sisteme taktım ve görüntü gelmedi. Garantiye yolladığımda kusurlu ürün olduğu ortaya çıkmıştı ve garantiden değişim yapıldı. Yani sıfır alsa dahi sistemi bu tarz hatalar yaşanabiliyor bu gayet normal.

Bu dediğiniz yazılımsal bir sorun olabilir. Tavsiyem önce MemTest aracılığıyla bir belleklerinizi test edin. Eğer belleklerde sorun varsa zaten fotoğrafını çekip garantiye yolladığınızda değiştirirler. Ramlerde sorun çıkmazsa son sürüm Windows isosu ile bir formatlarsınız bir de öyle deneyelim bakalım düzelecek mi.
Tamamdır deneyip sizlerle de paylaşacağım . Son sürüm windows isosunu nerden bulabilirim acaba ? Bilginiz varsa eğer link atma şansınız varmıdır ?
Teşekkür ediyorum ilginize

Reaksiyon puanı
8,012
Tamamdır deneyip sizlerle de paylaşacağım . Son sürüm windows isosunu nerden bulabilirim acaba ? Bilginiz varsa eğer link atma şansınız varmıdır ?
Teşekkür ediyorum ilginize
Arkadaş atmış linki ben de şunu söyleyeyim, Windows 10 21H2 (Zaten arkadaşın attığı sürüm de o) versiyonunu kurmanız. Şu an en stabil çalışan işletim sistemi o bana kalırsa. Windows 11 için biraz erken diyebiliriz.

mustafa6163

Asistan
Reaksiyon puanı
37
Arkadaş atmış linki ben de şunu söyleyeyim, Windows 10 21H2 (Zaten arkadaşın attığı sürüm de o) versiyonunu kurmanız. Şu an en stabil çalışan işletim sistemi o bana kalırsa. Windows 11 için biraz erken diyebiliriz.
Tamamdır teşekkür ederim sizlere. Hocam birde sistemi geri yükledim ve şuanda o kapanıştaki hatayı almıyorum. Fakat dediğim gibi uygulamama açılmama sorunu devam ediyor.
Dediginiz gibi ramleri test edip sizlerle paylaşacağım , duruma göre de iso dan kurucam tekrardan windowsu.

İlginiz ve alakanız için çok teşekkür ederim tekrar

Çok teşekkür ederim ilginiz için.
Sağolun

Wab Sharan

Doçent
Reaksiyon puanı
416
Tamamdır teşekkür ederim sizlere. Hocam birde sistemi geri yükledim ve şuanda o kapanıştaki hatayı almıyorum. Fakat dediğim gibi uygulamama açılmama sorunu devam ediyor.
Dediginiz gibi ramleri test edip sizlerle paylaşacağım , duruma göre de iso dan kurucam tekrardan windowsu.
@Sıradan Kullanıcı Hocam bu belirtiyi vermesi donanımsaldan çok yazılımsal hataya yönlendiriyor.

Reaksiyon puanı
8,012
@Sıradan Kullanıcı Hocam bu belirtiyi vermesi donanımsaldan çok yazılımsal hataya yönlendiriyor.
Ramde Windows her zaman aynı bölüme erişim sağlanmıyor. MemTest ramin tüm bölümlerine erişim sağlayıp veri yazıp veri okuyor ve hata varsa ortaya çıkıyor. O yüzden emin olmak için yine de MemTest ile test etmesini tavsiye ederim.

mustafa6163

Asistan
Reaksiyon puanı
37
Ramde Windows her zaman aynı bölüme erişim sağlanmıyor. MemTest ramin tüm bölümlerine erişim sağlayıp veri yazıp veri okuyor ve hata varsa ortaya çıkıyor. O yüzden emin olmak için yine de MemTest ile test etmesini tavsiye ederim.
Hocam test sonuçları bu . Sanırsam ramlerde bir sıkıntı yok. Siz ne düşünüyorsunuz?
Bu bölümde yapmam gereken başka bir şey yok sanırsam.
Eğer ramlerse bir sorun yoksa kurulum için birkaç şey sormak istiyorum sizlere izninizle ;

Format için iso dosyasını rufusla usb yazıp , biosdan usb seçip kurulum yapıcam doğru mudur ? Pc üzerinden silmem gerekiyor mu suan windows dosyasını veya herhangi bir şeyi ?
Hocam birde kurulumu yaparken disk bölümünde çıkan sürücülerin hepsini biçimlendirmem gerekli mi kurulumu tekrardan yaparken ? Bu konularda bilgilendirebilir misiniz beni ?

Kusuruma bakmayın çok sordum fakat çok fazla bilgili seğilim bu konularda . Sizin gibi dostlarım sayesinde az çok öğreniyorum bir şeyler.
Teşekkür ederim tekrar.
@Sıradan Kullanıcı
@Wab Sharan
@met 35

Ekli dosyalar

• 694DAC7E-5DA7-492C-9BA0-F30879731F73.jpeg
    694DAC7E-5DA7-492C-9BA0-F30879731F73.jpeg
    105.4 KB · Görüntüleme: 45
  • A85C6209-375E-4D50-861B-3E618C58503A.jpeg
    A85C6209-375E-4D50-861B-3E618C58503A.jpeg
    69.5 KB · Görüntüleme: 45
  • 05193638-269D-481B-885B-FD44FCB8BA3E.jpeg
    05193638-269D-481B-885B-FD44FCB8BA3E.jpeg
    97.3 KB · Görüntüleme: 35
  • 535EDE16-1B63-4691-B272-D03C05CA7773.jpeg
    535EDE16-1B63-4691-B272-D03C05CA7773.jpeg
    55 KB · Görüntüleme: 42
  • 1E06FBE9-C586-4A10-A98E-6CF7F7B63660.jpeg
    1E06FBE9-C586-4A10-A98E-6CF7F7B63660.jpeg
    81.6 KB · Görüntüleme: 47

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Ramlerde sorun görünmüyor.

İyice emin olmak için sana bi test daha önereyim . Windowsun kendi testi.Bunu da mutlaka yap. Verdiğim linkte detaylı kullanım şekli anlatılıyor. Ramler, bi pc de bu tip arızalarda başı çeker. Bu nedenle iyice emin olalım.

Bu testi de geçerse ,temiz bi format atabilirsin.
Rufusa yazdırıp,biosdan boot olarakda yazdırdığın flash belleği 1.sıraya alacaksın Rufusu ile yazmanın nette bi çok videoları var Onlarada bi bakarsın.

Format anında ne buldun herşeyi sil.Biçimlendirmeyi kullanma. Sili kullan.Son aşamada sadece ,ekranda SSD nin tek parça halinde ve komple boş hali kalsın .Kurtarma bölümü,ayrılmış bölüm vs.herşeyi sil.,

mustafa6163

Asistan
Reaksiyon puanı
37

İyice emin olmak için sana bi test daha önereyim . Windowsun kendi testi.Bunu da mutlaka yap. Verdiğim linkte detaylı kullanım şekli anlatılıyor. Ramler, bi pc de bu tip arızalarda başı çeker. Bu nedenle iyice emin olalım.

Rufusa yazdırıp,biosdan boot olarakda yazdırdığın flash belleği 1.sıraya alacaksın Rufusu ile yazmanın nette bi çok videoları var Onlarada bi bakarsın.

Format anında ne buldun herşeyi sil.Biçimlendirmeyi kullanma. Sili kullan.Son aşamada sadece ,ekranda SSD nin tek parça halinde ve komple boş hali kalsın .Kurtarma bölümü,ayrılmış bölüm vs.herşeyi sil.,
Tamamdır hocam . Dediklerinizi uygulayacağım.

Hocam hallettim testi. En son olay günlüklerinden baktım ve hata yok diyor. Şimdi windows kurulumu yapıyorum ??

Hocam kurulumu gerçekleştirdim . Anakartın driverlarını manuak olarak yüklemeli miyim ? İnternet bağlıydı pc kurulurken bu arada.

Tamamdır hocam . Dediklerinizi uygulayacağım.

Hocam hallettim testi. En son olay günlüklerinden baktım ve hata yok diyor. Şimdi windows kurulumu yapıyorum ??

Hocam kurulumu gerçekleştirdim . Anakartın driverlarını manuak olarak yüklemeli miyim ? İnternet bağlıydı pc kurulurken bu arada.
Hocam ekran kartı driveri otamatik indi.
Aygıt yöneticisinde bir adet sarı ünlem bulunmakta . Donanım kimlğinden aratıp indiricem onu şimdi.
Dediğm gibi anakartın driverlarını manual olarak indirmek lazım sanırsam doğru mudur ? Ondan sonra ekran kartı driverını kurucam amd sitesinden. Bunların dışında bir şey kalıyor mu ?
@met 35

Hocam özetle ram testlerinde gördüğüm kadarıyla ramlerde bir sorun olmadığını anladım. kurulumu temiz bir şekilde yaptım. Driverları vs. güzelcene kurdum , aygıt yöneticisinde herhangi bir sarı ünlem işareti kalmadı . Anakart ve ekran kartı driverlarını kurdum ve bios sürümüm de an itibari ile güncel . Google Chrome indirdim .Uygulamaya giriyor şuan . Konuda bahsettiğim gibi girmemezlik gibi bir durumla karşı karşıya değilim şuanda.
Dediğiniz her tavsiyeyi uyguladım. Umarım yakın zamanda bir sorunla karşı karşıya kalıp sizleri rahatsız etmem.Şuan için yapmam gereken başka bir işlem varsa belirtmenizi rica ederim sizlerden.
Çok teşekkür ederim ilgi ve alakalarınız için. Bu forum ve tabiki sizlerin sayesinde bir çok şeyler öğrendim PC hakkında. Benim için önemli bir şey bunları öğrenmek , bilmek . Sağ olun var olun.

@met 35
@Sıradan Kullanıcı
@niyazi5859
@Wab Sharan

Son düzenleme: