PC Kablosu Çıkarsa PC Zarar Verir Mi?

Bu konuyu okuyanlar

Hamzarrow

Öğrenci
Reaksiyon puanı
16
Gençler dün kardeşim bilgisayarda otururken. Bilgisayarın takılı olduğu kabloyu çekti. Sonra pc i tekrar açtım, açıldı 1 saat falan açık kaldı. Gta V oyununa girerken no signal deyip siyah ekran verdi. monitörü kapatıp açtım hiç tepki vermedi. Sonrasında pc'e reset attım normal bir şekilde açıldı. Neden böyle olmuş olabilir? Bir zarar görmüşmüdür sizce? Yanık kokusu falan almadım, Pc sadece oyuna girerken no signal dedi, bir kere daha hata ile karşılaşmadım. Bir sıkıntı çıkar mı? Teşekkürler.

Mtn S

Onursal Üye
Emektar
Reaksiyon puanı
15,350
Monitörün kablosunu sürekli takıp çıkarmak sağlıklı değil sistem çalışırken

furkanHD

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Benimde sıkça rasladığım şey dikkat etmek gerek.Bir süre sonra daha can sıkıcı hatalar alabilirsin

Mtn S

Onursal Üye
Emektar
Reaksiyon puanı
15,350
Kablo ekran kartına tam oturmadığından kaynaklanabilir

Hamzarrow

Öğrenci
Reaksiyon puanı
16
Hocam yanlış anlattım sanırsam. Bilgisayara bağlı olan prizi çekti ve bilgisayar kapandı. Çektikten sonra açtığımda no signal hatası verdi. Şu an bir sıkıntı yok ancak açılışta gücü geç veriyor.
--- Gönderi Güncellendi ---
ve no signal diyor sonrasında açılıyor normalde direk açılırdı.

Mtn S

Onursal Üye
Emektar
Reaksiyon puanı
15,350
Hocam yanlış anlattım sanırsam. Bilgisayara bağlı olan prizi çekti ve bilgisayar kapandı. Çektikten sonra açtığımda no signal hatası verdi. Şu an bir sıkıntı yok ancak açılışta gücü geç veriyor.
ve no signal diyor sonrasında açılıyor normalde direk açılırdı.

Monitör gücü geç alıyor herhalde ekran kartınız ve monitörünüz başka hangi görüntü giriş çıkışlarını destekliyorsa başka kablo ile deneyin

Hamzarrow

Öğrenci
Reaksiyon puanı
16
Kablo çıktıktan sonra olmaya başladı güç kaynağında sorun yoktur umarım. Deneyeceğim . Windows bozulmuşta olabilir.

Mtn S

Onursal Üye
Emektar
Reaksiyon puanı
15,350
Kablo çıktıktan sonra olmaya başladı güç kaynağında sorun yoktur umarım. Deneyeceğim . Windows bozulmuşta olabilir.

Güç kaynağınız sertifikalımıdır?
Ekran Kartınız Display portunu destekliyorsa ya da DVI dönüştürücü ya da başka bir kablo ile takmayı deneyin

M

Murat Burç

SDN Okuru
Kardeşini döv derim. Bir daha da çektirme.
Elektrik kesilmeleri sistem için iyi değil ama senin durumunda pek bir şey yok gibi kullanmaya devam et.

Hamzarrow

Öğrenci
Reaksiyon puanı
16
Güç kaynağınız sertifikalımıdır?
Ekran Kartınız Display portunu destekliyorsa ya da DVI dönüştürücü ya da başka bir kablo ile takmayı deneyin
Güç kaynağım corsair vs 550 +80 plus. Şu anda no signal vermiyor pc açılırken siyah ekran oluyor sonra açılıyor no signal şuanlık daha vermedi bi sorun yok sanırsam.
Kardeşini döv derim. Bir daha da çektirme.
Elektrik kesilmeleri sistem için iyi değil ama senin durumunda pek bir şey yok gibi kullanmaya devam et.
Kardeşimi dövermiyim hiç, tembihledim bir daha yapmayacagını söyledi :)

Mtn S

Onursal Üye
Emektar
Reaksiyon puanı
15,350
Güç kaynağım corsair vs 550 +80 plus. Şu anda no signal vermiyor pc açılırken siyah ekran oluyor sonra açılıyor no signal şuanlık daha vermedi bi sorun yok sanırsam.

Kardeşimi dövermiyim hiç, tembihledim bir daha yapmayacagını söyledi :)

:) güç kaynağınız sağlam dediğim gibi başka bir kablo ile deneyin PC kullanıyorsanız yeni PC kablosu alın veya monitörünüz HDMI destekliyorsa HDMI kablosu ile ekran kartına entegre edin elektrik kesilmeleri her bilgisayarın korkulu kabusudur