PC her 10 saniyede bir kendiliğinden çift tıklıyor?!

Bu konuyu okuyanlar

Englisher

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Sinirden kafamı duvarlara vurduğum bir sorunla karşılaştım. Umarım yardım edebilecek birileri vardır.

Sistemim Windows 10. Bilgisayarım her 10 saniyede bir fare hangi konumdaysa oraya çift tıklama yapıyor kendiliğinden. 2 farklı fare ile denedim, sorun devam ediyor.
Hatta emin olmak için fareyi belirli bir konumda bırakıp kablosunu çektiğimde yine tıklamaya devam ediyor 10 saniyede bir. Yani donanımsal bir sorun değil benim gördüğüm kadarı ile. Fareleri laptopta kullandım, sorunsuz çalışıyorlar. Bu yazıyı yazarken bile işkence çekiyorum resmen.

Var mı aynı sorunu yaşayan ya da çözüm önerisi olan?

Reaksiyon puanı
11
Uzun Süre Bilgisayar Faresinin/Klavyesinin Üstüne Yatmış Olabilirsiniz. Bilgisayar Klavyesinin Ya Da Faresine Yanlışlıkla Bir Ayar Yapmış Olabilirsiniz. Ya Da Yanlışlıkla Eliniz Bir Yere Değmiş Olabilir.
Bilgisayar Karşısında Çok Sık Uyurmusunuz? Ya Da Evcil Hayvanınız Var Mı?
Bilgisayar Karşısında Uyurken Bilgisayara Çarpmak Vardır Ya Da Evcil Kedinizin Bilgisayarınızda Video Oyunu Oynaması Olabilir Mi? Evcil Hayvanlarımı Suçlamıyorum Sonuçta İnsan Olsun Hayvan Olsun Paylaşmak Güzel Bir Duygu Da, O Bilgisayarın Karşında Uyudunuzmu Kasasının Üstüne Mi Yattınız Naptınız?? Fare Altlığı Olarak Okuduğun Ve Oku Oku Sıkıldığın Kitapları Kullanıyorsan, Kullanacağın Kitabın Düz Olup Olmadığını Kontrol Et, Bazı Kitaplar Yamuk Oluyor Bilgisayar Duyguları Olduğu Hakkında Bir Kitap Okudum Daha Sonra Gene Okurum Diye Fare Altlığı Yapmıştım Ama Kitap Yamukmuş. USB Kablo Girişi Tozlanmış Ya Da Arızalanmış Olabilir Mi? Aslında İhtimali Var. Kimseyle Dalga Geçmiyorum. Umarım Biraz Da Olsa Yardımcı Olabilmişimdir.

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
Malwarebytes ile taratın bir bakalım.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Sinirden kafamı duvarlara vurduğum bir sorunla karşılaştım. Umarım yardım edebilecek birileri vardır.

Sistemim Windows 10. Bilgisayarım her 10 saniyede bir fare hangi konumdaysa oraya çift tıklama yapıyor kendiliğinden. 2 farklı fare ile denedim, sorun devam ediyor.
Hatta emin olmak için fareyi belirli bir konumda bırakıp kablosunu çektiğimde yine tıklamaya devam ediyor 10 saniyede bir. Yani donanımsal bir sorun değil benim gördüğüm kadarı ile. Fareleri laptopta kullandım, sorunsuz çalışıyorlar. Bu yazıyı yazarken bile işkence çekiyorum resmen.

Var mı aynı sorunu yaşayan ya da çözüm önerisi olan?
Sorunun hikayesini biraz daha ayrıntılı anlatmak iyi olur ... Mesela sorun ne zaman vuku buldu, hangi işlemlerden sonra veya ne zamandan beri tekrar etmeler gerçekleşti...?

Test için aşağıda yazıldığı gibi güvenli kipte bilgisayarı açmayı deneyin ve yeniden başlatmaya giriştiği anda bilgisayarın usb, mause ve klavyesini sökünüz. Rahat rahat gizli modda açılış yapabiliyor mu bakalım. eğer gizli moda giriş yapabiliyorsa sorunsuz sadece klavyeyi takıp adım adım güvenli kipte windows ekranına gelebilmeyi denemelisin. güvenli kipte sorun çözülüyorsa sürücülerde hata vardır yüksek ihtimal, eğer sorun devam ederse en kısa ve temiz yol windowsu temiz kurulum ile tekrardan kurmak olacaktır çünkü sistem çökmüş olabilir...

bilgi:

Güvenli Mod için bilgisayar açık durumdayken Shift tuşuna basılı tutarak yeniden başlatın

Windows 10 güvenli mod açılışı için bir diğer seçenek ise bilgisayarı Shift tuşuna basılı tutarak yeniden başlatmaktır (restart). Bilgisayar kapandığı andan itibaren Shift tuşunu bırakabilirsiniz. Açılış süreci sizi güvenli moda ulaştıracak aşağıdaki ekranlar ile devam eder.

Troubleshoot > Advanced options > Startup Settings > Restrat

PropHeTe

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,398
Sistemde başka bir Mause takılı olmadığına ve klavye destekliyorsa kombo tuşlarından birine öyle bir atama yapmadığınıza emin olun, başka işletim sistemlerinde de aynı sorun var mı? Denediniz mi usb bağlantılarda klavye Mause harici ne varsa sökün başka girişlerde deneyin. (=

Englisher

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Cevap veren herkese teşekkürler. Anlam veremediğim bir şekilde çok basitçe çözdüm sorunu. Klavyeyi başka bir usb girişine takınca sorun çözüldü. Ne alakası var bilmiyorum ama en azından sorun çözüldü. Yapmadığım şey kalmamıştı çünkü.. Tekrardan teşekkürler herkese. ?