Pc gözlükleri ise yariyormu

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar Konu (Kayıtlı: 0, Misafir: 1)

Zhell The Coder

Asistan
Yasaklı
İnternetten sipariş ettirmek yerine bir gözlükçüye gidip bu tür filtrelerin hangisinin uygun olup olmayacağını danışmalısın. Ben gözlük kullanan biri olarak buna benzer bir mavi ışık filtreli cama sahibim ve işe yarıyor.
bende de mavi ışık filtreli cam var ama
İlerde gözü bağımlı yapmaz falandır ins.
bu sorunun cevabı;

Yapar. 5 yıldır kullanıyorum (aslında filtreliyi 1 senedir kullanıyorum) ve gelende gözlük ile yatıyorum. artık annem her gece yatmadan önce gözlüğümü çıkarmamı hatırlatmak zorunda kalıyor.

TheTruthHurts

Profesör
Karanlıkta görmeyi kolaylaştırmak için gözlükleri biliyordum ama bunu ilk defa duydum. Neye yarıyor bu gözlükler?

yolcu35

Doçent
Bunun yerine telefon da olduğu gibi mavi ışık filtresi kullanmakta etkili olabilir... Hiç pc de böyle bir şey var mı diye düşünmemiştim...

yolcu35

Doçent
8’de var mı bilmiyorum ama Windows 10’da böyle bir şey var. İsmini unuttum ama etkinleştirdiğinde kırmızı filtre ekleniyor. Filtre yoğunluğunu azaltıp yükseltebiliyorsun.
Zaten amaçta göz sağlığı ve mavi ışığın göz üzerinde ki etkilerini azaltmak için böyle bir gözlük almak değilse(bu sarı gözlükler gece trafikte de güzel oluyor diye biliyorum)(parantez tamamen boş muhabbet oldu.) filtreler de işi görür diye düşünüyorum

Son mesajlar