Pc de internet yavaş android telefonumda hızlı ?

Bu konuyu okuyanlar

mert27

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Öncelikle herkese Merhabalar .. benim sorunum.biraz garip , bulunduğum öğrenci aprtinda internet var kablosuz baglanabildigimiz , lg g2 telefonum ile bağlandığında vakit 10 mbit e kadar indirme hızına ulasiyorum ancak masaüstü bilgisayarimi usb wirelles yardımı ile bağlandığında ya internet sınırlı diyor ya da aşırı yavaş oluyor ( 10kb/sn) gibi .. ancak dediğim.gi i android telefonumda bir şey indirirken indirme hizim 850kb/sn - 1.2 mb/sn arasında değişiyor . Bilgisayarımda speed test yaptığımda ise indirme hızı 2 mbit olarak gozuktu ancak internet normalde 10 mbit ayrıca 2 mbit dese bile 1mbit hızı bile.yok ,, hatta bazen hiç yok bağlandı gözüküyor ancak girmiyor . Sinir oldum resmen , işletim sistemim windows 8.1 pro64 bit , virüs falan demeyin bu yazıyı yazmadan 2 saat kadar önce format attım eskiden win. 7 ultimate vardı .. bütün. Guncellestirmeleri yaptım ... anti virüs programı bile.yuklemedim daha bana anti virüs kapat da demeyin :)

Mert Eren

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Pc de internete girerken telin ve kullanmadigin cihazlarin wifiyi kapat wifi den cok cektigi icin pcye bise kalmiyo

sefayksl

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Öncelikle herkese Merhabalar .. benim sorunum.biraz garip , bulunduğum öğrenci aprtinda internet var kablosuz baglanabildigimiz , lg g2 telefonum ile bağlandığında vakit 10 mbit e kadar indirme hızına ulasiyorum ancak masaüstü bilgisayarimi usb wirelles yardımı ile bağlandığında ya internet sınırlı diyor ya da aşırı yavaş oluyor ( 10kb/sn) gibi .. ancak dediğim.gi i android telefonumda bir şey indirirken indirme hizim 850kb/sn - 1.2 mb/sn arasında değişiyor . Bilgisayarımda speed test yaptığımda ise indirme hızı 2 mbit olarak gozuktu ancak internet normalde 10 mbit ayrıca 2 mbit dese bile 1mbit hızı bile.yok ,, hatta bazen hiç yok bağlandı gözüküyor ancak girmiyor . Sinir oldum resmen , işletim sistemim windows 8.1 pro64 bit , virüs falan demeyin bu yazıyı yazmadan 2 saat kadar önce format attım eskiden win. 7 ultimate vardı .. bütün. Guncellestirmeleri yaptım ... anti virüs programı bile.yuklemedim daha bana anti virüs kapat da demeyin :)

Mersinde misin? :)

mert27

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Şu anda telefonumda wi.fi.kapalı 3g ile. Bağlanıp bu yazıyı yazıyorum ve buna.rağmen.pc de.net.yok.var gözüküyor ama yok , modem bana çok.yakın arada duvar bile.yok sadece.bir tane tAhta kapı.var .. balikesirdeyim bu arada , aklına bir çözüm yolu gelen.var.mi ? Ve belirteyim çok.nadir.de.olsa.gerçek hızına ulasabildigim oluyor ..

sefayksl

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bende mersindeyim bi ara aynı sorunu yaşamıştım acaba aynı aparttamıyız diye sordum :) Bir türlü çözümünü bulamamaştık.

LordThyphon

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
mert27 Bana Usb Wireles'ın Kaç Mb Olduğunu Söylermisin Üstünde Bir Yerinde Yazar

- - - Mesaj Güncellendi - - -

mert27 Şunu Denermisin:Başlat > Çalıştır > gpedit.msc (Bunu Yazdığında Böyle Birşey Yok Derse Deneme) > Yönetim Şablonları > Ağ >QoS Paket Zamanlıyıcısı'na Tıkla > Ayrılabilir Bant Genişliğini Sınırla'ya Çift Tıkla > Bant Genişliği = 0 yap > Uygula de Tamama Tıkla Kapat Olursa Söyle

Yada Virus Bulaşmış Olabilir Anti Virus Tavsiyem: ADWcleaner İndirme Linki:https://toolslib.net/downloads/viewdownload/1-adwcleaner/ Yanda Download Now Yazar Tıkla Kur Şahsen Bu Progrlamla Hiç Sıkıntı Yaşamadım

mert27

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
mert27 Bana Usb Wireles'ın Kaç Mb Olduğunu Söylermisin Üstünde Bir Yerinde Yazar

mert27 Şunu Denermisin:Başlat > Çalıştır > gpedit.msc (Bunu Yazdığında Böyle Birşey Yok Derse Deneme) > Yönetim Şablonları > Ağ >QoS Paket Zamanlıyıcısı'na Tıkla > Ayrılabilir Bant Genişliğini Sınırla'ya Çift Tıkla > Bant Genişliği = 0 yap > Uygula de Tamama Tıkla Kapat Olursa Söyle

Yada Virus Bulaşmış Olabilir Anti Virus Tavsiyem: ADWcleaner İndirme Linki:https://toolslib.net/downloads/viewdownload/1-adwcleaner/ Yanda Download Now Yazar Tıkla Kur Şahsen Bu Progrlamla Hiç Sıkıntı Yaşamadım

dediklerini yaptım kardeşim şimdilik şaşırılacak bir şekilde internete girebiliyorum :) umarım böyle devam eder bir problemle karşılaşırsam tekrar belirtirim teşekkürler :)

mert27

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Konu güncel .. Hala sorunu çözemedim bir fikri olan ?

mert27

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Konu hala güncel çözümü bilen yok mu ?

Toughwolf

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Bilgisayarina taktigin wireless donglein ve modemin kullandigi wireless protokollerini biliyormusun?(IEEE 802.11 turevleri). Eger dongle eski bir protokolu kullaniyorsa limitli bir frekans araliginda calisiyordur, cevredeki diger wireless aglar ag kalitesini dusurebilir. Routerdan kanal ayarini ve kanal genisligini degistirmeyi deneyebilirsin.

Bilge1212

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar bendede böyleydi fakat çözdüm 2 yıl önce şimdi yine başladı kafamda
1- Virüs
2- Şifre Kıranlar
3- Yavaş İnternet Verilmesi (HAKSIZLIK!)
gibi nedenler geliyorda telefonda süper hızlı iphone 5 te 3 mb'ye kadar çıkıyor fakat pc de 200 kb 100 kb derken oyunda 50 ping de iken 1000 olmaya başladı. Vallaha piskolojimi bozuyor oyunda masaya vurmalar falan oluyo artık kendimi tutabiliyorum çok şükür de kardeşimle giriyoruz 1000 ping kendim giriyom 40 ping viedo aç 70 ping oluyor. Onunla girince artıyo indirme vs yok ve onun bilgisayar arada çöküyor aynı oyunda iken benimde net gidiyo o çökünce. Bir fikri olan? Aklımdaki yöntemleri deniyeyip size cevap yazıcam. 3 yıl geçse de konu günceldir umarım.