Yardım PC aralıklı olarak kasıyor

Bu konuyu okuyanlar

AloneOliver

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Sistemim;

İşlemci: AMD Ryzen 5 3600.
Anakart: MSI B450M-A Pro Max.
RAM: Corsair Vengeance 3000MHz 16 GB.
Ekran kartı: ASUS ROG 1050 Ti 4 GB.
SSD: Adata 240GB SATA.

Bu sisteme sahibim ve bilgisayarım dünden bu yana sabit aralıklarla kasıyor. Mouse hareket ettirirken takılarak hareket ediyor ve video izlerken yine sabit aralıklı olarak takılıyor. Ayarlardan format attım düzelmedi, USB'den format attım yine düzelmedi, Kaspersky antivirüs satın aldım defalarca tarattım herhangi bir değişiklik yok. Ne yapacağımı bilemiyorum bana yardımcı olur musunuz?

bertal34

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Temiz format atmalısn. usb den ve temiz format diye araştır.
windowsdan yaptığın işlem sıfırlamadır ve temiz format değildir.

bir de windows orjinal olmalı, diğer başka yan sanayi win iso ile format atma.

AloneOliver

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Temiz format atmalısn. usb den ve temiz format diye araştır.
windowsdan yaptığın işlem sıfırlamadır ve temiz format değildir.

bir de windows orjinal olmalı, diğer başka yan sanayi win iso ile format atma.
USB'den de attım ama ek olarak temiz format diye bir şey varsa araştırıp deneyebilirim.

bertal34

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
USB'den de attım ama ek olarak temiz format diye bir şey varsa araştırıp deneyebilirim.
FORMAT ATARKEN disk seçme kısmına geldiğinde eski windows kurulu disklerin hepsini sil, sıfır gibi olsun bilgisayarın. ama eğer iki diskin varsa yanlışlıkla windows yüklü olmayan diski de silmeyesin. :)

Böyle yaparsan temiz format olur.

Unutma, iso dosyan orjinal olmalı. başka sitelerdeki iso lar hep sorun çıkartır.

AloneOliver

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
FORMAT ATARKEN disk seçme kısmına geldiğinde eski windows kurulu disklerin hepsini sil, sıfır gibi olsun bilgisayarın. ama eğer iki diskin varsa yanlışlıkla windows yüklü olmayan diski de silmeyesin. :)

Böyle yaparsan temiz format olur.
Bu dediğinizi yaptım. Ek olarak iki adet Hard Diskim var ve onlara dokunmadım ama hata devam ediyor.

bertal34

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
driverları nasıl yükledin ? win 11 mi?

bertal34

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Hayır Windows 10 Pro

Hayır Windows 10 Pro. Driver'ları otomatik ayarlardan yükledim ama bazıları yüklenmedi ve Pending'te bekliyor. Bu da bir hata.
Bilgisayarın sürücüleri güncel olmalı. Bak ben bu programı çok severek kullanırım. Sana sürücü güncellemen için tavsiye ederim:

Açık kaynak kodlu tamamen ücretsiz bir sürücü güncelleme programıdır, orjinaldir. bunun offline sürümü bile bende var. :)

hata aldığın sürücüleri otomatik onarır.

AloneOliver

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Bilgisayarın sürücüleri güncel olmalı. Bak ben bu programı çok severek kullanırım. Sana sürücü güncellemen için tavsiye ederim:

Açık kaynak kodlu tamamen ücretsiz bir sürücü güncelleme programıdır, orjinaldir. bunun offline sürümü bile bende var. :)

hata aldığın sürücüleri otomatik onarır.
Teşekkür ederim mutlaka deneyeceğim. Yalnız bu kasma olayını nasıl çözerim bilmiyorum.

Son mesajlar