Pc açılmıyor

Bu konuyu okuyanlar

Magma341

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Eksik kablosu falan var mı bilmiyorum gelen tüm kabloları taktım ama monitöre ekran gelmiyor dün direk uyku modu diyip kapanıyordu bugün de şöyle bir ekran çıkıyor anlamadım

vyd2vD.jpg

Son düzenleyen moderatör:

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,097
Makinayı yeni mi topladınız. Hiçmi açılmadı yani şimdiye kadar.

Magma341

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Makinayı yeni mi topladınız. Hiçmi açılmadı yani şimdiye kadar.
Evet donanım arşivinin topladığı pc yi aldım ekran kartını internetten izleyip taktık arkadaşlarla tüm gelen kabloları da taktık ekstra ara kablo falan gerekiyor mu bilmiyorum ama açılmıyor yani

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,097
Ekran kartının güç giriş kablosunu/kablolarını da da taktınızmı.e.kartı ne.

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,097
işlemcinin cpu giriş güç girişi de takılı değilmi.
Takılı ise ,ramleri tek olarak bi deneyin,önce.

Magma341

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
işlemcinin cpu giriş güç girişi de takılı değilmi.
Takılı ise ,ramleri tek olarak bi deneyin,önce.
Bana kurulu olarak geldi zaten sadece ekran kartını takmam gerekiyordu bilgisayar parçalarından da pek anlamıyorum. Bulunduğum bölgede bilgisayarcı da yok
Mesaj otomatik birleştirildi:

monitör güzelmiş abi.
Teşekkür ederim senin de olur inşallah

Dragon6174

Asistan
Reaksiyon puanı
97
Hiç tepki yokmu, fanlar dönmüyor mu? Power ışığı , HDD ışığı yanmıyor mu?

Magma341

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Hiç tepki yokmu, fanlar dönmüyor mu? Power ışığı , HDD ışığı yanmıyor mu?
Hiçbir sıkıntı görünmüyor fanlar dönüyor ışıklar falan hepsi yanıyor sadece ekstra bir ara kablo lazım mı onu bilmiyorum sadece monitörün ve kasanın güç kabloları var ve ikisini birbirine bağlayan bir kablo

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,097
İkisini birbirine bağlayan kablo ne demek anlamadım.Ramleri sökemiyecekmisin,

Magma341

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,097
E. kartından görüntü alamıyor. E.kartın yerinden çıkmış,oynamış oalabilir. Kartı elinle bi oturtmaya çalışabilirmisin.

Magma341

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
E. kartından görüntü alamıyor. E.kartın yerinden çıkmış,oynamış oalabilir. Kartı elinle bi oturtmaya çalışabilirmisin.
Ekran kartı oturmuş zaten çıkartıp tekrar takayım mi

Ekran kartını çıkartacaktım ama monitörle onu bağlayan kablo sıkışmış çıkmıyor onla ilgili sanırım penseyle deniyim mi

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,097
Pense hasar verebilir. Çekince çıkması lazım.

Fakehero

366. Gün
Yönetici
Moderatör
Reaksiyon puanı
5,312
ekran kartına taktığın güç kablosunda tırnak var mandal gibi basarsan arka kısmına çekince çıkar

kasa hazır geldi ve sadece ekran kartını sonradan taktıysan kartın oturup oturmadığını kontrol et,güç bağlantısını yap.Sonrasında monitör ile kasa arasında kullandığın display port kablosu zaten görüntü verecektir.Eğer ki olmazsa hdmi kablosu ile bağlantı yapıp dene.

Magma341

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
ekran kartına taktığın güç kablosunda tırnak var mandal gibi basarsan arka kısmına çekince çıkar

kasa hazır geldi ve sadece ekran kartını sonradan taktıysan kartın oturup oturmadığını kontrol et,güç bağlantısını yap.Sonrasında monitör ile kasa arasında kullandığın display port kablosu zaten görüntü verecektir.Eğer ki olmazsa hdmi kablosu ile bağlantı yapıp dene.
Şuan evde değilim ama akşam baktığımda yanında mandal falan yoktu onu çıkartamadığım için ekran kartını da çıkartıp takamadım en iyisi fazla kurcalamadan bir bilgisayarcıya götüreyim bi ekran kartı 2000 tl bozmayayim sonra

Fakehero

366. Gün
Yönetici
Moderatör
Reaksiyon puanı
5,312
Kırmızı işaretlediğim yer senin ekran kartına bağlı olan güç bağlantısı soketi.Soketin üzerinde tırnaklı bir plastik kısım var onun arka tarafına bastırıp kabloyu çekersen çıkar.Bu kadar basit bir işlem için mi bilgisayarı getirdin diyebilir bilgisayarcı.

Ekli dosyalar

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    366.8 KB · Görüntüleme: 89

Magma341

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Kırmızı işaretlediğim yer senin ekran kartına bağlı olan güç bağlantısı soketi.Soketin üzerinde tırnaklı bir plastik kısım var onun arka tarafına bastırıp kabloyu çekersen çıkar.Bu kadar basit bir işlem için mi bilgisayarı getirdin diyebilir bilgisayarcı.
O mu? Ben pc monitör bağlantı kanlosu sandım sıkışan o, o işaretlediğini ben zaten kendim taktım hatta ondandır diye 1-2 kere çıkarıp tekrar taktım. Kasa zaten sıkıntısız çalışıyor ışıklar fanlar falan hatta ekran kartının ışığı falan da yanıyor ondan değildir sıkıntı bence monitörle kasayı bağlayan kabloda monitör tarafı çıkıyor ama kasaya takılan tarafı sıkışmış onun yüzünden ekran kartını da söküp takamıyorum

Fakehero

366. Gün
Yönetici
Moderatör
Reaksiyon puanı
5,312
Bir ihtimal yanlışlıkla display port kablosunu hdmi çıkışına takmış olabilir misin?Yoksa bilgisayarcıya götürmek zorunda kalacaksın dediğin gibi.

Magma341

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Bir ihtimal yanlışlıkla display port kablosunu hdmi çıkışına takmış olabilir misin?Yoksa bilgisayarcıya götürmek zorunda kalacaksın dediğin gibi.
Hayır çünkü her deliğin ve kablonun kenarında ufakta olsa küçük girinti veya çıkıntı var hdmı hariç bütün delikler birbirinden farklı ve onun girdiği tek delik oydu zorlamadan cuk diye oturdu ama şimdi çıkmıyor

Fakehero

366. Gün
Yönetici
Moderatör
Reaksiyon puanı
5,312
Sakın seni bu işlerden anlamıyorsun gibi göstermeye çalıştığımı sanma.Her türlü ihtimali düşünmek zorunda buradan yardımcı olmaya çalışan herkes.
En iyisi bir bilgisayarcıya götüreceksin ama dikkat et başında bekle nasıl olsa donanımın garantisinin bozulmasını istemezsin.

Magma341

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Sakın seni bu işlerden anlamıyorsun gibi göstermeye çalıştığımı sanma.Her türlü ihtimali düşünmek zorunda buradan yardımcı olmaya çalışan herkes.
En iyisi bir bilgisayarcıya götüreceksin ama dikkat et başında bekle nasıl olsa donanımın garantisinin bozulmasını istemezsin.
Anlamıyorum zaten söyledim bunu 😂 acaba aldığım mağazaya yazsam bişey olur nasılsa deneyip kurup gönderdiler

Fakehero

366. Gün
Yönetici
Moderatör
Reaksiyon puanı
5,312
Tabiki de mağaza ile telefondan iletişime geçebilirsen daha iyi olur.Kesinlikle yardımcı olurlar sana.İçinde rahat olur.

aimnil

Profesör
Reaksiyon puanı
961
Keşke sıkışmasi mümkün olan bir kablo olsaydı da tüh sıkışmış diyebilseydim :)

Son mesajlar