Pc açılmıyor

Bu konuyu okuyanlar

Yasor25225

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Herkeze selam bugün pcyi kapatıp gittim ve 1 saat sonra tekrar açtım ve bir sorunla karşılaştım your pc ran into a problem and needs to restartç well restart for you diye bekledim pc kendiliğinden kapanıp açıldı windows açılırken preparing automatic repair yazısı çıktı ekran siyah oldu fare imleci görünüyo ve hareket ediyo bi çare bulun arkadaşlar acil
Pc özellikleri:
4 gb ram
1 gb ekran kartı
2.66 ghz islemci
3 cpu heralde
64 bit windows 10 pro

Yasor25225

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
20160903_175055.jpg

Barış Bayraktar

Profesör
Reaksiyon puanı
628
Mavi ekran hatası bu. Yani HDD ya da ramda sorun olabilir veya sürücüleriniz eskimiştir güncelleyin.

Barış Bayraktar

Profesör
Reaksiyon puanı
628
Disk bölümlerini silip format atın.
Bunun için önce Windows İSO dosyasını rufus vb. bir yazılımla bir DVD veya boş bir USB'ye yazdırın. Maalesef bunları bilgiayardan yapmanız gerek. Ödünç bilgisayar bulun. Sonra DVD veya USB'yi bilgisayara takın ve BOOT menüye girin (buna atanmış tuş markadan markaya değişebiliyor. İnternetten bakmanız lazım). DVD veya USB'nin adının üzerine gelip entere basın. Ekrana Windows kurulum ekranı gelecektir orada disk bölümleri görülür. Birer birer hepsini silin ve hepsini sildikten sonra NTFS olarak formatlanmış yeni bir bölüm oluşturun ve ileri deyin. Sonra gerisi zaten klasik format atma aşamaları.