Pc açılmıyor... yardım!...

Bu konuyu okuyanlar

tdepkamil

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
pc açılırken takılıp kalıyor siyah ekranda arkadaşlar. birkaç defa reset atıyorum, ancak ondan sonra açılıyor. sorun ne olabilir acaba? yardım ederseniz sevinirim; yoksa format atmak zorunda kalacağım...

tonce

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
14

Valla pek format atmadan kurtulamassın öyle bir sorundan çünkü benim başımada birkaçkez geldi. XP nin gazabı diyelim napcaz artık. Kolay gelsin ;)

gokmenardalı

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merhaba
bunun bir çok nedeni olabilir en belirginlerinden biri ram arızası en azından benim başıma gelen bı idi rami degiştirince kurtuldum ondan sonra power ve donanım ısınması olabilirmümkünse başka bir ram ile deneyin.

tdepkamil

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ram iki aylık daha. bu sıkıntı bir haftadır var. sanırım donanımsal bir hata, ama nasıl giderecem. formatın çözüm olacağı kesinse format atarız, önemli değil. ancak hata başka olduğu kanaatindeyim...

AtakaN

Doçent
Reaksiyon puanı
3
ramlerı cıkar yerlerını degıstırıp tak
nasıl oldugunu bılmesemde bazen ıse yarıyor

gokmenardalı

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
yazılım çakışması olabilirmi benim daha önce başıma geldi bir yazılım onlarca exe uzantısını görev yöneticisinde gördüm o zaman web cam yazılımını silip yeniden yüklermisiniz.

tonce

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
14
Format atmak istemiyorsan da şunu söyleye bilirim o zaman Windows Kurtarma Konsolunu kullanrak bu işi çözebilirsin sanki. Bir bak istersen ama bu işlemi ben hiç denemedim.

Aşağıdaki linke tıklayarak bu işlem hakklında bilgi alabilirsin. ;)

http://support.microsoft.com/kb/307654/tr 

byjackep

Asistan
Reaksiyon puanı
2
benimde başıma geldi.. sen ilk önce bi ram ları kontrol et... en iisi deneme yanılma yap ozaman belki bulabilirsin sorunu

pesimist

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,007
Harddiskinde bad sector olabilir. Kontrol et.

pesimist

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,007
Yani diyorum ki, scandisk, fdisk,format, ya da hard disk repair programları.. ;)

Ahmethz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
398
format her zaman çözüm değildir, tune up utulities programında scan repair gibi araçlar var ;)

J3uLuT

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Harddisck'ini ßiçimLendir. Sonra kuruLum Yap. Sorunun Ortadan kaLkar Diye Düşünüyorum. Veya Sorunu Çözdüysen Payla$aLım :)

husobaba_89

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ilk önce kesinlikle bilgisayarını formatla geçmezse bilgisayarını iyi bir servise ver çünkü ciddi bir parça arızası olabilir.test edilmeden tarif edilmekle çözülecek bir soruna benzemiyo ama servis olayı formattan sonra ilk yapman gereken bir format