PC açılmıyor yardım lütfen

Bu konuyu okuyanlar

creym

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar pc sürekli donup kapanıyordu şimdi hiç açılmaz oldu bütün parçaları söktüm taktik işlemci dahil, şuan bilgisayarımı açtığımda açılıyor gibi yapıyor bazen windows yazısına kadar geliyor sonra bilgisayar kendini kapatıyor, birkere sistem açıldı sürekli donarak hareket ediyordu ve kapandı hemen sorun büyük ihtimal neydedir beyler? rami değiştirdim sorun değişmedi...

hkncnr_ist

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
dostum dışarıdan bulduğun bi ram takarak açmayı dene... iyi günler.

clients

Profesör
Reaksiyon puanı
36
chkdsk yapaman gerek, muhtemelen hdd ac/kapa işlemlerinde yalama olmuş.
bir şekilde dos komutunu çalıştır chkdsk yaz enterla işlem bitince muhtemelen sorunun kalmıyacak

oguzhan432

Asistan
Reaksiyon puanı
4
sorun yazılımsal olsa gerek kurulum cd si takıp önermeyi dene
Hdd yi çıkarıp başka pc de kasperskyla tarattırmayı dene

......

selim_can

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bence de sorun HDD. Bad sektör oluşmuş olabilir. Farklı bir HDD ile deneyin....

SyK112

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Akım korumalı kaliteli bir uzatma kablolu priz al, mümkünse kesintisiz güç kaynağı (power ups) ve bilgisayarın kasası için de güç kaynağı (power supply) temin et. Fakat elektrik dalgalanmaları özellikle bilgisayarın güç kaynağı (power supply) kaliteli değilse anakartına hasar verir ve parçalarına birşey olmazsa bile doğru düzgün çalışmasını engeller ya da hiç çalışamamasını sağlar. Özellikle elektrik akımının stabil olmadığı kesimlerde böyle birçok sorun yaşandığını gördüm. Bu aklında bulunsun.

Bunun haricinde arkadaşların da söylediği gibi hard-disk'te sorun varsa başka bir bilgisayarda denediğinde sorunu saptayabilirsin. Eğer arıza vermezse bu kez anakartını denemek zorunda kalacaksın fakat zannediyorum sorun elektriktendir.