Pc Acılıyor Monitöre Görüntü Gelmiyor

Bu konuyu okuyanlar

kabus21

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
pc acıorum hersey normal calışıyor gibi oluyor fakat monitörde no signal yazıo ve beklemeye alıo kendini.3-5 kere kapat ac fln ypnca pc acılıo görrüntü gelio kapatınca gene aynı olay.ramleri ekran kartını fln söktm genede aynı sorunu yasıyorum.bu sorunun benzerini daha öncede yasadım ama o zmn hiç görüntü gelmiodu şimdi biraz ugrasınca gelio görüntü.sorunum ne olablr .

pc casper bide en son servise gittiğinde garanti etiketi takmışlar ben onu söktüm garanti dışı kalır mı kesin.tekrar ypstrp sansımı denicem glba

leolord

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Ekran kartında problem var sanırım. Ekran kartını cıkarıp soket uclarını kuru ve temiz bir bezle temizleyip tekrar tak. PC yi güvenli kipte açmayı denedin mi? Eger baska bir PC de deneme imkanın varsa ekran kartını ayrı bir pc de dene.
Bence sökülen etiketi tekrar taktıgında herhangi bir problem olmaz, için rahat olsun :)

xtipitiPx

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Öncelikle sorun anakarttan, ekran kartı ve ramlerden kaynaklanabilir. Öncelikle anakartına takılı ramleri kontrol etmen lazım.. Normalde bilgisayarın power tuşuna bastığında tek dıt sesi gelip windows un çalışması lazım. İlerlemesi böyle..
Eğer ramlerde sorun varsa çalıştırdığında bios açılmadan önceki o tek dıt sesi gelmez. Pc normal açılır ses filan gelir ama görüntü gelmez.
Uraşınca görüntü geliyor demişsin..Sanırım senin sorunun ramlerden kaynaklanıyor. ya anakart tam tanımıyor ramleri yada ramler tam oturmamış. Tam oturmamış derken ram slotlarını çıkarıp hava püskürtme yada boya fırçası ile temizlemelisin..
Ramin te ise farklı slota takıp denemeye çalış..Çift ram kullanıyorsan tek tek takıp farklı slotlarda deneyerek bul.. Ben öle sorunları bu yolla çözüyorum.
ayriyetten power supply arkasında elektrik kablosunu çıkar 30 saniye kadar bekle sonra tak ve açma tuşunu bas. Bazen power supplydende kaynaklabiliyor.. şu anki kullandığım bilgisayar öle açarken o tek dıt sesi alamayınca power kablosunu çıkarıp takınca düzeliyor..

hüseyin123

Müdavim
Reaksiyon puanı
13
ewt benim de pcm casper-neo ve aynı sorunu ben de yaşadım demekki bu casperin kullandığı maldan kaynaklanıyo!

benim de garanti bandı sökülmüştü ama sorun çıkarmadılar ben garantide 3 hafta bekledim ve tamir oldu

sonuç: pc nizin anakartı arıza yapmış yenisiyle değiştirildi dediler.:hammer:
hiç bekleme düzelmez yarın aldığın yere ver garantiye yollasınlar

twilight9

Asistan
Reaksiyon puanı
0
evet hepside aynı sorundan kaynaklanıyor. etiketini kaldırmış bile olsanız tekrar sevisine götürebilirsiniz. zaten bişey de demiyorlar. 2-3 hafta sonra yeni bir anakart takıp tekrar size veriyorlar.

muharrem poyraz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ayni sorun bende de oldu.benim anakart yandi yenisini satin aldim,kasaya taktim ama bilgisayar calisiyor ama görüntü gelmiyordu,daha sonra anladim ki anakartla kasanin demiri birbirine sürterse görüntü gelmiyor,biraz gevsettim,daha sonra ana karti kasanin disinda bagladim öyle calistirdim oldu.dah sonra kasaya taktim...ama senin sorunun galiba ramlerden,ugrasman lazim yada bir bilene göster...

Zibi$

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
2 Gün öncesine kadar normal çalışan bi pcim vardı.

Geçen gün Yeni bi Coolermaster kasa işlemci fanı ve Ekran kartına fan aldım. Eve geldim bunları taktım görüntü bi türlü gelmedi. Herşeyi yaptım olmadı 1 uzun 2 kısa bip hatası verdi anakarttandır diye gittim yeni Gigabyte anakart aldım.

Şu an kasaya bağladım ne hatası sesi var ne bişey fakat ekrana bir türlü görüntü sesi gelmiyor hdd falan okuyor klavyeye güç falan geliyor ama monitör bi türlü gelmiyor

Ne yapabilirm yardımınız için teşekkürler :confused1: :crying:

ObreuS

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Bence arkadaşın sorunu power supplyden kaynaklanıyor bence degiştirmeyi bi deneyin.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Ya ekran kartından ya da kabloları düzgün takmamış olabilirsin veya kabloların yanmış olabilir yedek kablon var mı ? :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Benim de Casper Neo. Ben de de aynı sorun. Ayrıca benim bilgisayarda harici ATI,nVidia gibi bir ekran kartı yok direkt anakartın ekran kartı yani (Intel). Ne yapacağım bilmiyorum , neyden kaynaklanıyor olabilir ki ramler falan gayet düzgün takılı.

Johnny_

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bence kabloda sorun vardir.
Onu kontrol etmelisin...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Son zamanlarda bir bilgisayarin cikartacagi tum sorunlarla karsilastim sayilir, bir bu olmamisti bu da oldu. Onceden sorun cikartiyordu ama biraz denedikten ugrastiktan sonra aciliyordu. Simdi ise PC aciliyor fanlar falan donuyor hersey tamam ama monitore goruntu gelmiyor. daha once hic olmamisti. Simdilik sadece monitoru degistirdim sorun giderilmedi. Video karti sokup takacagim bakalim ne olacak. Daha once bir video karti yakmistim bir bucuk sene once kadar yenisini almistim sorun onda olabilir mi acaba?Daha sitelerde dolanirken pat diye kapandi ve bir daha goruntu gelmedi aciliyor ama iste goruntu olmayinca bir ise yaramiyor, biraz daha ugrasalim, olmadi camdan firlatmak gerek, sorun kokunden hallolmus olur.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Ekran ışığı yanıyor ama görüntü gelmiyor.Neden olabilir acaba

S

SDN Okuru

SDN Okuru
06n5töre görüntü gelmediğini nasıl anlarım lutfen yardım edin arkadaslar

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ya arkadaşlar bende ilk önce çok fazla devam ederek dıt sesi geliyor ve durmuyor bununla beraber ekranı tanımıyor no signal yazıyor ama pc yi 2 hafta kullanma sonra çalıştır hiç böyle bi sorun olmuyor daha sonra bios pilini söktüm taktım çalıştı 2 ram var onlarıda söküp taktım harici ekran kartımda neden böyle bi sorun ortaya çıka bilir ???

S

SDN Okuru

SDN Okuru
muhtemelen işlemci fanı gevşemiştir kasıayı hareket ettirdikçe vaya darbe aldıkça olabilir tavsiyem fanı sök ve tamamiyle sıkı bir şekilde geri tak daha önce benim başıma gelmişti

djvahset

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
evet kardeşim bunun sorunu ekran kartı arızalı olması servisle görüş

S

SDN Okuru

SDN Okuru
benim pc crea pc acılıyor monitöre görüntü gitmiyor icinden kablo cıkmıs olabilirmi ?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bnm cp de herşey tamamda sadece ekran görüntüsü gelmiyor biraz uğraşınca kablolarla falan 15 dkk faln görüntü geliyor acaba ne yapmam gerek acil yardımcı olabilirmisiniz?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaslar benim pc yi başlattigimda no signal yazisi geliyor. Kasa çalisiyo ama ekranda goruntu yok 1-2 defa resetleyip bilgisayari acinca bazen geliyo görüntü bu 1 gunde yaklasik 2-3 kere basima geliyor sorunum ne olabilir bi yardimci olursaniz cok cevinirim

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ARKADASLAR BENIM PC Yİ BAŞLATTIGIMDA NO SIGNAL YAZISI GELIYOR. KASA ÇALISIYO AMA EKRANDA GORUNTU YOK 1-2 DEFA RESETLEYİP BİLGİSAYARI ACINCA BAZEN GELİYO GÖRÜNTÜ BU 1 GUNDE YAKLASIK 2-3 KERE BASIMA GELİYOR SORUNUM NE bilgisayarı guvenlı modda acınca ama sorunsuz calısıyor bunun nedeni ne olabılır arkadaslar acıl yardım

schindler2013

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ARKADASLAR BENIM PC Yİ BAŞLATTIGIMDA NO SIGNAL YAZISI GELIYOR. KASA ÇALISIYO AMA EKRANDA GORUNTU YOK 1-2 DEFA RESETLEYİP BİLGİSAYARI ACINCA BAZEN GELİYO GÖRÜNTÜ BU 1 GUNDE YAKLASIK 2-3 KERE BASIMA GELİYOR SORUNUM NE bilgisayarı guvenlı modda acınca ama sorunsuz calısıyor bunun nedeni ne olabılır arkadaslar acıl yardım

bunun nedeni ekran kartı problemi gibi görünüyor. ekran kartının daha güncel sürücülerini yüklemenizi öneririm.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

bnm cp de herşey tamamda sadece ekran görüntüsü gelmiyor biraz uğraşınca kablolarla falan 15 dkk faln görüntü geliyor acaba ne yapmam gerek acil yardımcı olabilirmisiniz?

ekran kartının yerine tam oturduğundan emin olalım. kablo bağlantılarında sorun olmadığından emin olalım. yine görüntü gelmesse en iyisi servise götürmek

- - - Mesaj Güncellendi - - -

2 Gün öncesine kadar normal çalışan bi pcim vardı.

Geçen gün Yeni bi Coolermaster kasa işlemci fanı ve Ekran kartına fan aldım. Eve geldim bunları taktım görüntü bi türlü gelmedi. Herşeyi yaptım olmadı 1 uzun 2 kısa bip hatası verdi anakarttandır diye gittim yeni Gigabyte anakart aldım.

Şu an kasaya bağladım ne hatası sesi var ne bişey fakat ekrana bir türlü görüntü sesi gelmiyor hdd falan okuyor klavyeye güç falan geliyor ama monitör bi türlü gelmiyor

Ne yapabilirm yardımınız için teşekkürler :confused1: :crying:

anakartta onboard vga çıkışı varsa bir de orayı denemenizi öneririm. aksi halde ben ekran kartından şüpheleniyorum. emin olmadan yeni anakart almanız kötü olmuş

azen63

Müdavim
Reaksiyon puanı
24
birde arkadaşlar monitör ayarlarını kontrol edin derim. ayarların tam oldugundan emin olun:)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Bende ayni sorunu yasiyorum ramleri iyi oturtuyorum yerine 50 sefer cikarip takiyorum başka monitorde deniyorum yine ayni ben internet kafeciyim hergun neredeyse başka bir pc ayni sorunu yapiyo bence bu elktrik topraklama hatiyla ilgili bir sorun btun pclerimde ayni sorunu yaşiyorum hepsinin birden bozuk olmasi imkansiz

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bilgisayarı açıyorum bilgisayarı açtıktan sonra monitoru açınca 2-3 sn fln görüntü geliyor sonra aniden kesiliyor sonra tekrar kapatıp açınca yine 3 sn fln görüntü geliyor sonra anında kesiliiyor sebebi nedir acaba acil yardım edermisiniz

BLacK+

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
18
bilgisayarı açıyorum bilgisayarı açtıktan sonra monitoru açınca 2-3 sn fln görüntü geliyor sonra aniden kesiliyor sonra tekrar kapatıp açınca yine 3 sn fln görüntü geliyor sonra anında kesiliiyor sebebi nedir acaba acil yardım edermisiniz

1. Kendi kablonuzla başka bir monitöre takıp deneyin. Sorunsuz görüntü geliyorsa sorun monitörünüzdedir. Başka mönitörün kablosu ile bağlantı yapın. Görüntü geliyorsa sorun kablodadır.

2. Güç kaynağınızın kontrolünü yaptırın bir bilgisayarcıda. PC açılırken güç kaynağından dağılan güce bakarlar. Böylece arızalı olup olmadığını anlayabiliyorlar.

3.Son ihtimal olarakta ekran kartınızda bir arıza olabilir.

Ama düzenli bir şekilde 3saniye sonra kapanmasıda düşündürücü. Bu arada PC tamamenmi kapaniyor yoksa mönitormu gidiyor sadece?