Paylaştığınız fotoğraflarınızın içinde takipçilerinizin gezinebildiğini hayal edin!

Bu konuyu okuyanlar

ShuuSama

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Merhabalar bir uygulama geliştirmekteyiz ve siz değerli kullanıcılarımız için daha güzel bir uygulamaya dönüştürmek adına geri dönütlerinize ihtiyacımız var. Bir sosyal medya platformu hayal edin (örnek instagram) Paylaştığınız fotoğraflarda takipçilerinizin 3 boyutlu şekilde görüntüleyebildiğini düşünün, isterseniz o an o fotoğrafı çekerken etrafta bulunan sesleride kaydederek resminizi 3 boyutlu bir şekilde görüntüleyebilsin. Böyle bir uygulama hakkındaki düşünceleriniz nelerdir öğrenmek istiyorum ve ekibimize katılacak yazılımcı arkadaşlar aranmaktadır eğer tanıdığınız veya siz katılmak isterseniz bana [email protected] üzerinden ulaşabilirsiniz teşekkürler

muratuzunkya

Öğrenci
Reaksiyon puanı
16
Gayet devrim olurdu fakat videoyu çeken, fotoğrafı çeken her yeri çekmeli mi yoksa yapay zeka kendi mi oluşturucak ?

ShuuSama

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Gayet devrim olurdu fakat videoyu çeken, fotoğrafı çeken her yeri çekmeli mi yoksa yapay zeka kendi mi oluşturucak ?
kendiniz yapacaksınız çekimi malesef öyle bir teknelojiyi türkiye içersindeki bir start up ele geçirebilir mi emin değilim :)

023

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,608
kendiniz yapacaksınız çekimi malesef öyle bir teknelojiyi türkiye içersindeki bir start up ele geçirebilir mi emin değilim :)
360 derece kameralar var zaten. biraz geç kalmışsınız :D

ShuuSama

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
360 derece kameralar var zaten. biraz geç kalmışsınız :D
360 derece kameralar olduğu için bir sosyal medyaya dönüştürme çabası içerisindeyiz herhangi bir 360 derece kamera yapımına uğraşmıyoruz. Sadece bu şekilde paylaşılan fotoğraf videoların ve storylerin olduğu bir sosyal medya platformu olacak

023

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,608
360 derece kameralar olduğu için bir sosyal medyaya dönüştürme çabası içerisindeyiz herhangi bir 360 derece kamera yapımına uğraşmıyoruz. Sadece bu şekilde paylaşılan fotoğraf videoların ve storylerin olduğu bir sosyal medya platformu olacak
Haa, Şimdi Anladım.

muratuzunkya

Öğrenci
Reaksiyon puanı
16
Evet katılıyorum muhteşem olurdu umarim amacina ulaşırsında bizde faydalanabilseydik işin teknoloji tarafı olsaydı yardimci olurdum fakat şu siralar yazilim dillerine bakıyorum da anlamam zaman alicak gibi

Samet UCA

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,912
360 cihaz yerine normal bir cihaz ile görüntülü ve sesin tüm videoda değil bir merkezde olduğu panaroma modu gibi anladığım kadarıyla. Sağlam bir algoritma gerekiyor ben google 360 maps algoritması üzerinde çalışıyordum göründüğü kadar kolay değil. Umarım başarırsınız.

MrtAltg

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
12,058
Biraz microsoft photosynth olayına benzemiş

dazzly

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12

Girişimcilik için bir çok problemlerle hatta sana karşı olumsuz yönlerle karşılaşacaksın. Buda o örneklerden bir gerçek olacak şimdi. Bazen gerçeklerle karşılaşmak üzücü olabiliyor ama fikirler ürettiğin için tebrik ederim. Bunu denemeden bilemezsin. Para harcayıp emek sarf etmen gerekiyor bir hiç uğruna. Belki iyi gelir elde edeceksin belki de zararla kalkacaksın işin altından.

Anlattığın işlem için ilk olarak insanlarda 360 derece kameraya sahip olması gerekmekte. Bunu yurt dışında her cihaz yapamadığı için ve bu ürüne sahip olan insanların olmadığını da gördüğümüz için sen bunu globalde 10 kişiden belki 1 kişi için tasarlamış olacaksın ki günümüz için konuşuyorum. Belki sende cihaz vardır ama başkalarını da planlaman gerekiyor. 360 derece kameranın fiyatı nedir mesela.

Onun dışında bu yaptığın işin patentini direkt olarak alman gerekiyor yoksa instagram'ın platformunda 360 derece görüntüler görebilirsin. İnstagram bu görüntüleri sunmak için gayet global bir firma. Kısacası bu anlattığın fikir engeller barındırıyor. Yatırım gerekiyor. Üzgünüm su serpmek isterim ama beni dinleme sadece gerçekleri koy ortaya ve neler olacağını önceden tahmin etmeye çalış.