Pasaport kayıtlı telefon alınır mı ? Neden

Bu konuyu okuyanlar

vyodni

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar sıfır pasaport kayıtlı telefon alınır mı ? kaydın iptal olması söz konusu mudur ? eksileri artıları nelerdir ? yardımcı olursanız sevinirim

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
(1) Pasaport kayıtlı telefon yeni yönetmeliğe tabi ise kaydın üstünüze olması gerekir.
(2) Yeni yönetmeliğe tabi değil ise o konuda sorun yok ama... iki çeşit kayıt var turist kaydı ve süresiz kalıcı kayıt onu öğrenmeniz gerek kalıcı kayıtlı diye yazıyormu bilgim malesef yok ama edevlet üzerinden cihaz kayıtlımı, kimin üstüne, çalıntımı gibi şeyleri öğrenebilirsiniz...

vyodni

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
(1) Pasaport kayıtlı telefon yeni yönetmeliğe tabi ise kaydın üstünüze olması gerekir.
(2) Yeni yönetmeliğe tabi değil ise o konuda sorun yok ama... iki çeşit kayıt var turist kaydı ve süresiz kalıcı kayıt onu öğrenmeniz gerek kalıcı kayıtlı diye yazıyormu bilgim malesef yok ama edevlet üzerinden cihaz kayıtlımı, kimin üstüne, çalıntımı gibi şeyleri öğrenebilirsiniz...
Tamam teşekkür ederim dostum başka bilgiler tamamlarsa arkadaşlar sevinirim başka hususlar da varsa bilmek isterim
Mesaj otomatik birleştirildi:

Garanti konusu nasıl oluyor ne gibi farklılıklar var ?

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Tamam teşekkür ederim dostum başka bilgiler tamamlarsa arkadaşlar sevinirim başka hususlar da varsa bilmek isterim
Mesaj otomatik birleştirildi:

Garanti konusu nasıl oluyor ne gibi farklılıklar var ?

Garanti yok apple dahil hiç bir garanti hizmeti alınamıyor.
Edit; Alırsam bozulursa ne yaparım diyorsan ilgili teknik servise götürüp yaptırtacaksınız yada parça sipariş edip bildiğiniz bir serviste yaptırabilirsiniz ama ilgili bir teknik servis cihazı daha iyi tanır. Her halükarda cebinizden ücreti çıkar çünkü garanti olayı yok.

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Mesajı editledim gördünüzmü altına yazdığımı?
Hangi cihazı düşünüyorsunuz?

vyodni

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Mesajı editledim gördünüzmü altına yazdığımı?
Hangi cihazı düşünüyorsunuz?
gördüm teşekkür ederim. iphone x kullanıcısıyım. sıkıldım. s10+ a geçmeyi düşünüyorum şu anda

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
gördüm teşekkür ederim. iphone x kullanıcısıyım. sıkıldım. s10+ a geçmeyi düşünüyorum şu anda

Zaten fiyatı yakın ayrıca yurtdışı s10+ almak çok mantıklı değil türkiyedekine çok yakın fiyatı üstüne pasaport kaydı parası filan yakalıyor aynı fiyatı birde samsung'un bölgesel kilit sistemi var aldığınız ülkenin operatör şirketlerinin sim kartını takıp, müşteri ilişkileri ile görüşüp bölgesel kilidi açtırmak gerekiyor onunda yanlışım yoksa bir ücreti vardı. Sizin için garanti olayı önemli ise apple'da kalın yada güncelleme olayı riskli olsada huawei var bunların garantisi iyi. Ama mantıklı olan apple'da kalmak gibi huaweide güncelleme sıkıntısı ve katı sistemli bir android var gibi. Ayrıca s10+ yerine yakında note 10'da çıkacak onada bakabilirsiniz kampanyalı açılış fiyatları cihaz değişim kampanyası, taksit gibi olaylar oluyor note 10 batarya olarak daha üstün samsung başka özelliklerde koyacaktır, birde note 9, s9plus'tan batarya optimizasyonu olarak daha iyiydi s10+ için şuan sorun yok ama note 10 daha iyi olacaktır