Anket Pardus mu, Windows mu?

Pardus mu Windows mu?

• Pardus

Kullanılan: 4 28.6%
  • Windows

Kullanılan: 10 71.4%

• Kullanılan toplam oy
    14
  • Anket kapatılmış .

Bu konuyu okuyanlar

Dertsizali

Profesör Dr Doçent Dertsizali :)
Reaksiyon puanı
2,177
Kullanım amaçlarına göre değişir pardus güzel ama son kullanıcıya hitap etmiyor daha çok kurumlar için bir işletim sistemi. Windows daha iyi

Tommy Vercetti

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,629
Windows tabiki. Ne işe yarar ki pardus yada diğer linux dağıtımları. Linux kullanan bilgisayarın kapasitesini tam anlamıyla kullanamazsınız ki. Çünkü kullanabilecek bişey yok. Oyun falan hak getire, anca kağıt oyunları falan oynarsınız. Adobe uygulamaları da yok bildiğim kadarıyla. Onun dışında Windows ta bulunan bazı uygulamaların da tam karşılığı yok linuxta. O yüzden bilgisayar işletim sistemi dedin mi windows. Ha Mac ler var onlar ayrı bir dünya.

Nixc0r

Forumgezer
Emektar
Reaksiyon puanı
15,309
Windows tabii ki, okulun akıllı tahtalarına bile hocalar ile anlaşıp Windows kurduk.

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,846
Windows ve Mac çünkü uygulama çeşitliliği ve görsellik daha fazla var. İnsana daha yakın işletim sistemleri. Linux kısmında makineye daha yakın. Pardus yerine Ubuntu daha mantıklı olacaktır. Bütün boot edilebilir sistemler arka planda kodla döndürürler herşeyi. Bu durumu en çok kapatan Windows ve Mac olduğu için yapılan işler de daha kolaylaşıyor. Görselden tıkır tıkır herşey rahatça çözülüyor. Aksi durumda 50 satır kodla uğraşırdık. Linux bu konuda bence daha ilkel kalıyor çoğu kişiye de bu yüzden hitap etmiyor. Ama linux çok iyi kullanan kişi de bilgisayar konusunda çok çok bilgilidir. Bunun haricinde kodlama PC nin çalışma mantığı kod ve işletim sisteminin çalışmasını anlama gibi derin şeyleri öğrenmek isteyen uğraşmayı seven linux kurup kullanabilir. Diğer yönden grafiker öğrenci öğretmen tasarımcı modelleme uzmanı için çok da önemi olmayacaktır. Hatta Windows veya Mac kullanması vakitten kazanç olarak daha da kolayına gelir.

drjacob

Müdavim
Reaksiyon puanı
676
windows uyumluluğu çok fazla yoksa kullanılacak işletim sistemi değil

AMC

Müdavim
Reaksiyon puanı
762
Win tabikide.

misty rosetta

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,369
Eğer Pardus yerine başka bir distro olsaydı o distroyu seçerdim ama Pardus'un yüzüne bile bakılmaz.