Pardus 2007 Kurulum Klavuzu

Bu konuyu okuyanlar

AtakaN

Doçent
peki bu surumde kod falan yazmamız gerekıyormu
yoksa ms wındows kadar kolay bır arayuzumu var

pesimist

Rektör
Emektar
Özel başlık
Onursal Üye
prenslui dedi ki:
pardus iso yu cd ye yazdım ancak cd den açılmıyor bir türlü.acaba açıklarmısınız

Data disk olarak kayıt yaptıysanız çalışmaz. Kalıbı diske yazdır butonunu kullanmanız gerekiyor nero'da.

aydogdu

Asistan
AtakaN dedi ki:
peki bu surumde kod falan yazmamız gerekıyormu
yoksa ms wındows kadar kolay bır arayuzumu var
PARDUS kurulumunda şifre, kod istemiyor kurulum sonunda yonetici parolası ve kullanıcı ismi parolası belirliyorsunuz.

prenslui

Doçent
pesimist dedi ki:
prenslui dedi ki:
pardus iso yu cd ye yazdım ancak cd den açılmıyor bir türlü.acaba açıklarmısınız

Data disk olarak kayıt yaptıysanız çalışmaz. Kalıbı diske yazdır butonunu kullanmanız gerekiyor nero'da.
tamam anladım. vista homeyi kullanıyorum şu an pardus 2007 türklerin açık kaynaklı yazılımı olduğu için geçmek isityorum ama bana vistadan veya vistaya yakın özelliklerini söyleyebilirmiinizi?

tonce

Profesör
Emektar
prenslui dedi ki:
pesimist dedi ki:
prenslui dedi ki:

tamam anladım. vista homeyi kullanıyorum şu an pardus 2007 türklerin açık kaynaklı yazılımı olduğu için geçmek isityorum ama bana vistadan veya vistaya yakın özelliklerini söyleyebilirmiinizi?

Alışmak biraz zaman alabilir ama vistada bulunan herşeyi PARDUS da bulabilirsin. Heleki fazla oyun oynayan biri değilsen kesinlikle öneririm kullanmanı. ;)

AtakaN

Doçent
arkadaslar benım bılgısyarımda hıc oyun yok
genelde office programı
e visual studio kullanıyorum sızce
pardusa gecsem ıbr sorun yasarmısyım
ayrıca aradıgmı her drıverı bulabılırmıyım pardus ıcın

tonce

Profesör
Emektar
AtakaN dedi ki:
arkadaslar benım bılgısyarımda hıc oyun yok
genelde office programı
e visual studio kullanıyorum sızce
pardusa gecsem ıbr sorun yasarmısyım
ayrıca aradıgmı her drıverı bulabılırmıyım pardus ıcın

Bir sorun yaşamassın kardeşim ilk sürümlerinde belki de 2007.1 sürümünde hiç sanmam. ;)

prenslui

Doçent
peki microsoft ağı ile bağlı bulunan bilgisayar ağlarında ne olacak durum. diğer makinlar görürmü. xp ile pardus bağlantı kurabilirmi

Hakkı Alkan

Administrator
Yönetici
Admin
prenslui dedi ki:

CD'ye yazarken ISO dosyasını yazdın değil mi?

Yani dosyaları tutup CD'ye yazmakla olmuyor. Kalıbı yazdırmak lazım.

prenslui

Doçent
Troy dedi ki:
prenslui dedi ki:

CD'ye yazarken ISO dosyasını yazdın değil mi?

Yani dosyaları tutup CD'ye yazmakla olmuyor. Kalıbı yazdırmak lazım.
evet yazdım. yazdım ama ben microsoft ağı ile bağlanıyorum. pardus ile bağlnatı nasıl bilgisayarlar arasında...?

Hakkı Alkan

Administrator
Yönetici
Admin
Windows'tan çok farklı değil.

Bu arada teknik destek almak için bir de bu soruyu Pardus forumuna sormanı tavsiye ederim. Eğer bir uzman arkadaş ile anlaşabilirsek biz de forumda Pardus bölümü hazırlayacağız.

tonce

Profesör
Emektar
Troy dedi ki:
Windows'tan çok farklı değil.

Bu arada teknik destek almak için bir de bu soruyu Pardus forumuna sormanı tavsiye ederim. Eğer bir uzman arkadaş ile anlaşabilirsek biz de forumda Pardus bölümü hazırlayacağız.

Harika olur. ;)

Titus

Öğrenci
prenslui dedi ki:
peki microsoft ağı ile bağlı bulunan bilgisayar ağlarında ne olacak durum. diğer makinlar görürmü. xp ile pardus bağlantı kurabilirmi
pardusta hazır kurulu gelen Samba ağ yöneticisi senin fazladan ayar yapmana gerek bırakamdan diğer tüm makinaları görür. sadece girmek istediğim makinanın simgesine tıklaman yeter.

Hakkı Alkan

Administrator
Yönetici
Admin
Bence de bir hatadan dolayı Pardus'dan vazgeçmeyin. Geliştiricilerine bildirebiliyorsunuz hataları.

SDN Son Haberler

Son mesajlar