Parayla maske satışlarına yasak getirildi!

Bu konuyu okuyanlar

Didem Ergin

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,343
Cumhurbaşkanı Erdoğan az önce yaptığı açıklamada: "Valiliklerimiz e-devlet ve PTT aracılığıyla talep eden tüm vatandaşlarımıza ücretsiz maske dağıtımına başladı, parayla maske dağıtımı yasaktır."dedi

IMG_20200406_190926.jpg

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012

Nixc0r

Forumgezer
Emektar
Reaksiyon puanı
15,427
rüyalarım gerçek oldu bimbambom

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
O fotoğraftaki gibi olursa yakışık olmaz ama karara gelirsem son derece yerinde bir karar.

Kadir Ortakaya

Asistan
Reaksiyon puanı
171
PTT'nin dağıttığı maskelerden 65 yaş üstü ve 20 yaş altı yararlanamıyor, Tamam 65 yaş üstü ve 20 yaş altının sokağa çıkma yasağı var fakat, 20 yaş ve altında çalıştığını belgeleyenler işine gidip gelebiliyor. Bu durumda nereden bulacak bu 20 yaşındaki çalışan maskeyi? hem satılmıyor, hem PTT vermiyor?

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Burada demek istenen PTT'nin dağıttığı maskeler mi para ile satılmayacak ? Yoksa tüm Türkiye'de maske satışı yapılmayacak sadece devlet eli ile mi dağıtılacak . ( Bence 2. ihtimal çok zor ücretsiz dağıtılanlar satılmayacak denmek istenmiştir )
Yoksa arz talep meselasi eczaneler vb yerler parası ile almış parası ile satar maskeri ( Arz talep ve ihtiyaç oldukça )

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,146
1 tane dandik maskeye 5 tl diyorlar

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,988
Erdoğanın sağ eli bizimkinin kafasına

bilexsamet

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,419
Burada demek istenen PTT'nin dağıttığı maskeler mi para ile satılmayacak ? Yoksa tüm Türkiye'de maske satışı yapılmayacak sadece devlet eli ile mi dağıtılacak . ( Bence 2. ihtimal çok zor ücretsiz dağıtılanlar satılmayacak denmek istenmiştir )
Yoksa arz talep meselasi eczaneler vb yerler parası ile almış parası ile satar maskeri ( Arz talep ve ihtiyaç oldukça )
Bana da sizin dediğiniz mantıklı geliyor. Devletin bedava verdiği maske para ile satılamayacaktır muhtemelen.

The Commander

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Haberleri takip ettim. Hiçbir yerde ücretli satılamayacağı şekilde aktardılar ve ben de dinlerken öyle anladım.

Zaten Erdoğan'ın maske hakkında cümleleri şu şekilde "Kesinlikle para ile maske satışı yasaktır. Marketlerde verilen maskeler de ücretsizdir. Salgın bitene kadar vatandaşlarımızın tamamına yetecek maske stokumuz ve üretim planlamamız vardır. Devlet olarak tüm vatandaşlarımıza ücretsiz şekilde maske ulaştırmakta kararlıyız. Ayrıca evlerinden dışarı çıkmak zorunda kalan vatandaşlarımızın, 3 adım veya 2 metreden daha yakın mesafede bulunmamalarını istiyoruz. Özellikle sosyal mesafeye çok çok dikkat etmeliyiz."

bilexsamet

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,419
Haberleri takip ettim. Hiçbir yerde ücretli satılamayacağı şekilde aktardılar ve ben de dinlerken öyle anladım.

Zaten Erdoğan'ın maske hakkında cümleleri şu şekilde "Kesinlikle para ile maske satışı yasaktır. Marketlerde verilen maskeler de ücretsizdir. Salgın bitene kadar vatandaşlarımızın tamamına yetecek maske stokumuz ve üretim planlamamız vardır. Devlet olarak tüm vatandaşlarımıza ücretsiz şekilde maske ulaştırmakta kararlıyız. Ayrıca evlerinden dışarı çıkmak zorunda kalan vatandaşlarımızın, 3 adım veya 2 metreden daha yakın mesafede bulunmamalarını istiyoruz. Özellikle sosyal mesafeye çok çok dikkat etmeliyiz."
Öyleyse daha iyi. O maskeler, karaborsacıların elinde patlar. Satamazlar. Salgın geçtikten sonra da kimse satın almaz zaten. ?

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Maske zaten karaborsacıların elinde, eczanelerde bile zor bulunuyor, varsa da 3-4₺. Bulursanız da almayın demek bir bakıma. Bedavadan daha ucuzu yok.

bilexsamet

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,419
Bizim arkadaşın babası eczanede çalışıyordu.
Koronavirüs olmadan önce cerrahi maskenşn tanesi eczaneye 10 kuruşa geliyordu, biz de hastaya/müşteriye 30 kuruşa satıyorduk, demiş.

Şimdi 3-5₺'ye cerrahi maske satılıyor.

The Commander

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Öyleyse daha iyi. O maskeler, karaborsacıların elinde patlar. Satamazlar. Salgın geçtikten sonra da kimse satın almaz zaten. ?
Evet, öyle. Şaşırmamak gerekiyor aslında bu karara. Süleyman Soylu'nun ''Ellerinde maske var ama parasını ödeyecek olmamıza rağmen bize satmıyorlar, el koyarız.'' sözlerini hatırlayalım. Ayrıca fahiş fiyata internet ve dükkanlarda satıştan devletin mutlaka haberi var. Bir nevi bu fırsatçıların işini bozdular, çok mutlu oldum.

Geçen gün sırf mecburiyetten 12 tane maskeye 45 lira para verdim. Devletimizi kutluyorum.