"Parası olan maçı izlemeli"

zafercem

Asistan
Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Başkan Vekili Faik Gürses, her türlü imkana sahip statlarda, çok yüksek rakamlara alınan futbolcuları izlemeye, parası olan futbol seyircisinin girmesi gerektiğini söyledi.Futbolda Şiddet ve Düzensizliği Önleme Platformu, ''Çözüme Doğru-2'' toplantısında konuşan TSYD Başkan Vekili Gürses, İngiltere'nin tribün terörünü ve şiddeti, maç biletlerine yaptığı müthiş zamlarla çözdüğünü savundu. Milyonlarca avroya ya da dolara alınan yıldızların 2-3 TL'ye izlettirilmemesi gerektiğini anlatan Gürses, şöyle konuştu:
''10 milyon Avroya alınan oyuncuyu, karaborsada 3 TL'ye izlettirirseniz bunun neresine lig, neresine ekonomik boyut, neresine sosyal patlama diyebilirsiniz? Peki parası olmayan futbol maçı izlemeyecek mi? Onlar da belki yılda 3-4 defa stada girebilecektir ama televizyonlarla yapılacak sözleşmelerle, 'öte yanda kalan' futbol izleyicisine de ayrı bir kapı oluşturulmalıdır.''

Eskiden spor yazarları ile taraftarlar arasında sevgi bağı bulunduğunu da ifade eden Gürses, bugün gelinen noktada dostluk adına bir şeyin kalmadığını, bunun yerini ise darp, taciz ve şiddete maruz kalan muhabir ve yazarların mevcudiyetinin aldığını belirtti. Bu duruma gelinmesinin nedenlerini de dile getiren Gürses, şöyle devam etti:
''Ucuz insan politikası, tiraj ve reyting korkusu, değişen patronaj, spor servisi sorumlularının tutumları, tiraj almak için yapılan taraflı yayınlar, yoldan geçen insanların gazetelere alınması, spor yazarı olmamasına, kültür ve eğitim noksanlığı içinde bulunmasına rağmen her yönden insana yazar kılığı altında yazı yazdırılması bu duruma neden olmuştur. Artık herkesin savunabileceği, taraflı bir kulübü ve gazetesi vardır. Başkan ve yönetici bile basın toplantısında soru soran muhabire 'sen falanca kulübün sorumlususun, taraflı soru soruyorsun' diye yanıt vermektedir.''

Kulüp yöneticilerinin taraftarları şiddete yönlendiren mesajlarını da eleştiren Gürses, medya yöneticilerine ''Medya, 'haberdir' diyerek yangını alevlendirecek demeçleri büyütmemeli, hatta içinde taraftarı ateşlendiren yönünü hiç görmemelidir'' çağrısında bulundu.

http://www.ajansspor.com/futbol/genel/h/20090104/parasi_olan_maci_izlemeli.html
 

ZorhaK

Rektör
Ahhh para ahh....Artık parası olmayanların çoğunluğu serseri sınıfına giriyor.

Çözüm önerisine bak sen.Brujuva zihniyetli herif .Hayatında yokluk çekmemişki.Bilemez o tuttuğu takımın maçına gidebilmek için para biriktirmeye çalışan çocuğun halini,hislerini.
Bilemez ki şu yorumu yazan zorhak stad çevresinde simit satıp kazandığı parayla maç bileti alırdı.
 
Üst