Paramı ne olarak biriktirmeliyim?

Bu konuyu okuyanlar

-Emirhan Türk-

Profesör
Arkadaşlar herhangi almak istediğim bir şey yok şuan fakat elimde bazen 50 60 TL oluyor ve bir şekilde harcanıyor o para TL olarak kalınca. Sizce ne yapmalıyım elime para geçtikçe dolar mı alsam ne yapsam? Yaşım 16 daha büyük olsam paparada direkt dolar hesabı açarım fakat dediğim gibi. Döviz bürosundan da almak istemiyorum genelde kurun üstünde oluyor. TL haricinde herşeye açığım.
 

Alper S

Profesör
Hocam şu durumda benim önerim bir süre daha döviz/yatırım ile ilgilenmemek çünkü ekonomi ve mâliye bakanı Berat Albayrak daha yeni istifa etti. Yeni gelen ekonomi bakanının TL'nin değerini nasıl etkileyeceğine bakmamız lazım. TL yine değer kaybetmeye devam ederse Dolar/Euro vs. ne bulursanız hepsi değerleniyor olacak yani döviz sürekli değerlenmiş olacak. Şimdilik biraz bekleyin dediğim gibi. TL değer kaybetmeye devam ederse Dolar/Euro/Altın alırsınız. TL değer kazanmaya başlarsa gelişmiş ülkeler para birimlerini sabit tuttuklarından dolayı döviz yerine altına yönelirsiniz. Benim profesyonel olmayan görüşlerim bunlardır.
 

Alper S

Profesör
@Alper S anladım hocam bence de gayet haklısınız. Mesele şuan harçlıklarım dışında 70-75 TL param var şimdilik TL olarak dursun değil mi?
Hocam maalesef büyük ihtimalle biraz kaybedeceksiniz ancak daha düşük riskli bir iş için biraz kaybetmeniz daha mantıklı olur. Biraz bekleyin. Ortalık sakinleşsin, TL'nin durumunu anlayıp ona göre yorum yaparız. En iyisi 1/2 ay sonra bu konuya tekrar mesaj atın biz de cevaplayalım.
 

Ferit Çelebi

Öğrenci
bence bir araştırın. ama şunu bilin ki piyasada sürekli birşeyler oluyor kaygan. aniden yükselebilir aniden düşebilir. mesela bugün ons altın aşı haberlerinden dolayı düştü
 

MrAli

Öğrenci
altın ve dolar düşerken alabilirsiniz
Mesaj otomatik birleştirildi:

veya gram altın da uygun olabilir
 

SDN Son Haberler

Son mesajlar

Üst