Yardım Papara kart iptal edilince yasa dışı işlem yapılır mı?

Bu konuyu okuyanlar

Emri

Asistan
Reaksiyon puanı
95
Arkadaşlar ben dolaptan kitap alırken arkadaşım cebimden papara kartımı almış ben kart numarasını cvv falan ezberlediğini düşünüyorum eve gidince kartı iptal edip yeni kart sipariş ettim ben kartı iptal ettiğim halde arkadaşım kart kiralama gibi yasa dışı işler yapabilir mi ve bana ceza gelir mi?

Airbus

Profesör
Reaksiyon puanı
1,002
Arkadaşlar ben dolaptan kitap alırken arkadaşım cebimden papara kartımı almış ben kart numarasını cvv falan ezberlediğini düşünüyorum eve gidince kartı iptal edip yeni kart sipariş ettim ben kartı iptal ettiğim halde arkadaşım kart kiralama gibi yasa dışı işler yapabilir mi ve bana ceza gelir mi?
Kartı iptal ettiyseniz kiralasa bile bir işlem yapamaz kart iptal olmuştur. İptal ederken kartın çalındığını belirttiniz mi?

Emri

Asistan
Reaksiyon puanı
95
Kartı iptal ettiyseniz kiralasa bile bir işlem yapamaz kart iptal olmuştur. İptal ederken kartın çalındığını belirttiniz mi?
Hayır uygulama üzerinden kartı iptal et dedim o kadar. Kart çalınmadı bende sadece kart numarası cvv falan biliyor

Airbus

Profesör
Reaksiyon puanı
1,002
Ama ben deneme amaçlı getir uygulamasına iptal ettiğim kartı yazdım ve bana kayıt için SMS gönderdi smsi girince kayıt oldu uygulamaya
Paparayı arayıp konuşun. Kart çalındı diyin. Bilgilerinin çalınmasıyla fiziksel olarak çalınması aynı şey.

Emri

Asistan
Reaksiyon puanı
95
Paparayı arayıp konuşun. Kart çalındı diyin. Bilgilerinin çalınmasıyla fiziksel olarak çalınması aynı şey.
Hocam şu an müsait değilim de konuşmasam da olur mu bir şey?

Airbus

Profesör
Reaksiyon puanı
1,002
Hocam şu an müsait değilim de konuşmasam da olur mu bir şey?
Çok endişeleniyorsanız konuşun. Ben bir şey olacağını düşünmüyorum ama yine de bankadan teyit etmekte fayda var.

Emri

Asistan
Reaksiyon puanı
95
Çok endişeleniyorsanız konuşun. Ben bir şey olacağını düşünmüyorum ama yine de bankadan teyit etmekte fayda var.
Ben 1 2 hafta önce kartımı çaldırdım ve çaldırdıktan 5 dakika sonra uygulama üzerinden iptal ettim iptal ettiğim halde benim üstemden yasa dışı işlem yapılır mı diye sorsam gereken cevabı verirler herhalde

Airbus

Profesör
Reaksiyon puanı
1,002
Ben 1 2 hafta önce kartımı çaldırdım ve çaldırdıktan 5 dakika sonra uygulama üzerinden iptal ettim iptal ettiğim halde benim üstemden yasa dışı işlem yapılır mı diye sorsam gereken cevabı verirler herhalde
Evet verirler. Yeterli bilgi içeriyor mesajınız.

Kawashi

Asistan
Reaksiyon puanı
34
İptal ettiyseniz sıkıntı yok ama İptal etmediyseniz ozaman durum değişir.

Yahya Furkan

contravolta
İçerik Editörü
Reaksiyon puanı
2,510
Ne olur ne olmaz müşteri hizmetlerini arayın. Ama çok bir şey olmaz herhalde sonuçta iptal etmişsiniz. Bir de, güvenmediğiniz kişiler ile arkadaşlık kurmayın :).

Emri

Asistan
Reaksiyon puanı
95
Bu arkadaş videonun son kısmında her 2 kartının da bilgilerini gösteriyor getir de kayıt etmeye çalıştım ve SMS de gidiyor yani benim durumum gibi.

Emri

Asistan
Reaksiyon puanı
95
Arkadaşlar bir şey diyeceğim şimdi arkadaşım atıyorum yasa dışı bir işlem yapsaydı bu son işlemler yerinde kesinlikle görünür müydü yoksa müşteri hizmetlerini falan arayıp kart bilgilerini söyleyerek yaptığı son işlemi sildirebilir mi veya yaparken kayıt ettirmeyebilir mi?

walledia

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,927
Hocam bu kadar şüphelenmeniz normal mi? Bu kadar da kafaya takmayın. Bir şey olacağını sanmıyorum. Bilgilerinizi değiştirip, yeni kart çıkartacak kadar korkmanız doğal değil.

Kart kapandıktan sonra tabii ki de bir şey yapamaz.

Rüştü Aşan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
kart iptal edildiği zaman o kartala hiçbir işlem yapılamaz dostum temassız ödeme para yükleme para çekme alışveriş faln .bu arada aynı olayı bende yaşadım