Pandemiyle Popülerleşen Network Marketing Çılgınlığı

Bu konuyu okuyanlar

sonumutbükücü

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
14
Network marketing, tavsiye usulüyle ilerleyen bir satış-pazarlama endüstrisidir. Yani kendi başına bir sektörde diye biliriz. Network Marketing sistemlerinin şirketler tarafından seçilmesinin en baş nedeni yüksek reklam maliyetlerinden kaçınmaktır. Firmalar yüksek reklam maliyetlerini televizyon yada gazete gibi yayın organlarına vermektense kendisine iş ortağı olarak çalışan kişilere vermeyi tercih etmektedir. Böylece hangi kitleye gideceği meçhul reklam yayınlarından ise doğru kitleye giden girişimciler ile çalışmaktadır. Network marketin uzun yıllardır var olsa da alışılagelmiş iş standartlarının dışında olduğu için tercih edilme oranı çok yüksek değildi ( yapılan sektör araştırmalarına göre ) taa ki Covid-19 a kadar. Pandemiyle beraber alt üst olan dengeler sektörde de kendini gösterdi ve network marketinge yönelmeler arttı ben de bu şekilde tanıştım Kyani ile. Kyani hem şirket olarak üst düzeyde hem de ürün segmenti olarak. Müşterileri kitlesi oldukça geniş, doktorlar bile Kyani ürünlerini kullanıp memnun kaldıkları için tavsiye ediyorlar. Eğer bu sisteme girmeyi düşünenler varsa, size önerim gireceğiniz şirketi iyi araştırmanızdır. Çünkü bu sektöre önce kendinizi sonra ise çevrenizi dahil edeceksiniz. Böyle bir adım atmadan önce mutlaka bu işi yapan biriyle konuşun. Mutlaka size nasıl bir yol izlemeniz gerektiğini söyleyecektir. Benim naçizane tavsiyem öncelikle bu alanda tecrübeli biriyle konuşun satışını yapacağınız ürünleri ve markayı iyi tanıyın. Ürünler gerçekten etkili mi buna bakın. Marka size hangi olanakları sağlıyor bunları değerlendirin.

KaTaRaN

Profesör
Reaksiyon puanı
2,517
Yeni nesil saadet zinciri. Eskiden millet para toplayarak yaparmış. Şimdi 3 kuruşluk malı 1000 kuruş gibi gösterip pazarlayıp yakınlarına hiç işine yaramadan aldıracak ve saadet zinciri oluşturacak. Şirket ile vs alakası yok. Web sitesi satanda gördük deri cekette.
10 dolarlık siteyi 2000 lira isteyende vardı 50 liralık ceketi 3000 lira isteyende. Amaç üst kademelere para pompalamak. Alt kademeler bellirli bir seviye sonrası zaten standart para alıyor

Son mesajlar