Panasonic de Dayanamadı

Alengirli

Dekan
Bünyesinde adeta bir ordu çalıştıran Japon elektronik firması Panasonic, krize bağlı olarak kaç işçisiyle vedalaşıyor dersiniz?

Panasonic, masrafları azaltma amacıyla dünya genelinde tam 15.000 kişinin işine son vereceğini açıkladı. İşten çıkarmaların yarısı firmanın memleketi olan Japonya'da, diğer yarısı ise okyanus aşırı ülkelerde yapılacak.
Üçüncü çeyrekte her ürün gamında satışların düştüğünü belirten şirket yetkilisi Makoto Uenoyama, dördüncü çeyreğe dair ise daha da büyük kayıplar (30 milyar yen) beklediklerini ekliyor. Bu işten çıkarmaların ise firmaya 100 milyar yen civarında bir tasarruf sağlaması bekleniyor.

:: Konuyla ilgili görüşlerinizi forumda paylaşın.

Bilgi için : Panasonic
Yazan: Erhan Kahraman
SDN - http://shiftdelete.net
 
en azından direk 15000 işçiyi biranda çıkarmak yerine en azından 15000 işçiyi belli zaman aralıklarında 1000 er 1000 er çıkarsalar daha mantıklı olurdu kanımca ;)
 

moongod

Üyecik
Eger isci cikartmalarinda parti parti cikarirsaniz surekli bir huzursuzluk ve verimsizlik yasanir sirkette, o nedenle toptan 1 seferde bitirilmedir bu tip operasyonlar. Sonra sirket calisanlarinin kalanlari guvenle ve kendilerini degerli hissederek yollarina devam ederler..

Issiz sayisi arttikca, fiyatlar dusecektir, enflasyon gerileyecek hayat ucuzlayacaktir...
 

Tsunmys

Profesör
Bizim şirkette yazın 400 kişi idi şimdi ise 90 kusur kadar. Sonumuzu hayırlı olsun inşallah.
 
Üst