Paketim 15 mbps ama ben mbps alıyorum

Bu konuyu okuyanlar

hakancalis

Müdavim
Reaksiyon puanı
957
Süperonlineden baktığımda paketimi 15mbps olarak gözüküyor ama speedtestte download 20-25 upload ise 8-10 arası çıkıyor neden böyle

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    8.8 KB · Görüntüleme: 100

Hidro Dinamik

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,560
Faturana yansıtabilirler. Kimse kimse de parasını bırakmaz.

Tabi altyapı sorgusu yapıyor da olabilirsin. Altyapın 20 25 destekler ama paketin 15 mpbs dir.
Doğrusu orda da upload hızını söylemezler ama ne biliyim garip ?

hakancalis

Müdavim
Reaksiyon puanı
957
speedtest.netden yaptım ve şimdi olan birşey değil en başından beri hızım bu civarlarda faturada sabit 99.90 TL geliyor

Constantin87

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,933
Süperonlineden baktığımda paketimi 15mbps olarak gözüküyor ama speedtestte download 20-25 upload ise 8-10 arası çıkıyor neden böyle
Belirli saatler de daha yüksek sonraki saatlerde normal paket hızın olabilir mi? Kampanya detaylarını kontrol et belki bir ayrıntı vardır. Yoksa kullan gitsin, zaten kağnı gibi hızlara yüksek ücret ödüyoruz

atkaksoy501

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,070
Sebebini şöyle açıklayayım. Gerçekten garip bir durum. Turkcellin speedtest sunucusuna test yaptığınız zaman download değeri her zaman 2 kat gözüküyor. Ancak başka herhangi bir sunucuya test yaparsanız o zaman gerçek paket değerinizi alıyorsunuz. E sonuçta internette girdiğimiz siteler, oynadığımız oyunlar vs. hiçbiri turkcell sunucusunda değil. O yüzden siz interneti paket hızlarınızda kullanıyorsunuz. Sadece speedtest yapmak istediğinizde en optimal sunucu olarak turkcell otomatik seçildiğinden gösteriş amaçlı bir hareket olmuş oluyor sadece. Aynı durum bende de var mesela. 200mbps paket kullanıyorum. Turkcell sunucusu 400mbps gösterirken diğer tüm sunucular 200 gösteriyor. Yani heyecanlanmayın internet hızınız iki kat değil. Paketiniz neyse o :)
Mesaj otomatik birleştirildi:

1614181100987.png

1614181159622.png

1614181271554.png

Gördüğünüz gibi turkcell sunucusu hariç her yerde normal hızımı alıyorum. Bunun sebebi de bence tamamen reklam. Çünkü kapıya superonline reklamı için gelen kişiler "ben 100mbps tarife kullanıyorum ama 200mbps hız alıyorum mesela düşünün bu fiberin kalitesini" gibi cümleler kuruyorlar. Siz de sunucu değiştirmeden direkt test yaptığınızda gerçekten 2 kat hız gördüğünüzde "oha" oluyorsunuz. Ama iş reklamdan başka bir şey değil maalesef.

hakancalis

Müdavim
Reaksiyon puanı
957
Belirli saatler de daha yüksek sonraki saatlerde normal paket hızın olabilir mi? Kampanya detaylarını kontrol et belki bir ayrıntı vardır. Yoksa kullan gitsin, zaten kağnı gibi hızlara yüksek ücret ödüyoruz
Hayır öyle birşey yazmıyor

Sebebini şöyle açıklayayım. Gerçekten garip bir durum. Turkcellin speedtest sunucusuna test yaptığınız zaman download değeri her zaman 2 kat gözüküyor. Ancak başka herhangi bir sunucuya test yaparsanız o zaman gerçek paket değerinizi alıyorsunuz. E sonuçta internette girdiğimiz siteler, oynadığımız oyunlar vs. hiçbiri turkcell sunucusunda değil. O yüzden siz interneti paket hızlarınızda kullanıyorsunuz. Sadece speedtest yapmak istediğinizde en optimal sunucu olarak turkcell otomatik seçildiğinden gösteriş amaçlı bir hareket olmuş oluyor sadece. Aynı durum bende de var mesela. 200mbps paket kullanıyorum. Turkcell sunucusu 400mbps gösterirken diğer tüm sunucular 200 gösteriyor. Yani heyecanlanmayın internet hızınız iki kat değil. Paketiniz neyse o :)
Sanırım dediğiniz doğru birkaç siteden yaptığımda download 20mbps civarına düştü speedtest.netin yaptığıda resmen dolandırıcılık zamanında internet yavaş diye superonlineyi aradığımda speedtest.netten hız testi yapmamı istemişlerdi demek ondanmış

atkaksoy501

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,070
Hayır öyle birşey yazmıyor

Sanırım dediğiniz doğru birkaç siteden yaptığımda download 20mbps civarına düştü speedtest.netin yaptığıda resmen dolandırıcılık zamanında internet yavaş diye superonlineyi aradığımda speedtest.netten hız testi yapmamı istemişlerdi demek ondanmış
Maalesef evet farklı bir reklam stratejisi. Saçma. Bilinçsiz kullanıcıyı kandırmaya yönelik.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Attığım görsellerdeki "change server" tuşuna basarak türkiyedeki herhangi bir sunucuyu seçerek test yapın. Siz de göreceksiniz. Değişen tek şey ping süresi olacak o da normal zaten mesafeye göre değişir.