P40 Pil sorunu

Bu konuyu okuyanlar

Harun Buğra

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
Arkadaslar 4 gun oncr p40 aldim bilmeyenler için soyleyim p40 pro ile p40 lite arasındaki model herkes karistiriyor ondan soyleme geregi duydum cihazi 6.300 tl ye arcelik den aldim fakat şöyle bir durum var aksam yattınız pil%91 sabah kalktığınızda pili % kac beklersiniz sadece wifi ve koyu tema açık 3800 Mah bataryasi var. Ben 12 saat uyumuşum biraz fazla olsada 12 cihaza el sürmediigim halde telefona 2 adet mail bildirimi ve bir sms gelmiş sabah sarj %51 idi bu normal bir durum mj cihazi iade edeyim mj bana normal gelmedide

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Arkadaslar 4 gun oncr p40 aldim bilmeyenler için soyleyim p40 pro ile p40 lite arasındaki model herkes karistiriyor ondan soyleme geregi duydum cihazi 6.300 tl ye arcelik den aldim fakat şöyle bir durum var aksam yattınız pil%91 sabah kalktığınızda pili % kac beklersiniz sadece wifi ve koyu tema açık 3800 Mah bataryasi var. Ben 12 saat uyumuşum biraz fazla olsada 12 cihaza el sürmediigim halde telefona 2 adet mail bildirimi ve bir sms gelmiş sabah sarj %51 idi bu normal bir durum mj cihazi iade edeyim mj bana normal gelmedide
Bu durum normal değil.Yedek alıp hard reset atmanı tavsiye ederim.Sorun devam ederse servise gönder.

Harun Buğra

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
Bu durum normal değil.Yedek alıp hard reset atmanı tavsiye ederim.Sorun devam ederse servise gönder.
Hic ellemden göndersem ve mümkünse Allah rizasi için düzgün bir cihaz onerirmisin iz kullanip deneyimlediginjz sadece batarya önemli telde yaptığım islem 4 adettir wp netflix youtube mobil bank vs oyun katiyen oynamam ve batarya bir günn çıkarsın sarjim ne zaman bitecek derdim kalmasın

Cvnmrt

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,942
Normal değil. Huawei bu beklemede batarya tüketiminde en başarılı markalardan biri. Yedekleyip cihazı sıfırlamanızı tavsiye ederim.

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Hic ellemden göndersem ve mümkünse Allah rizasi için düzgün bir cihaz onerirmisin iz kullanip deneyimlediginjz sadece batarya önemli telde yaptığım islem 4 adettir wp netflix youtube mobil bank vs oyun katiyen oynamam ve batarya bir günn çıkarsın sarjim ne zaman bitecek derdim kalmasın
Bütçe ne kadar?

Realhas the Great

Donald Trump
Reaksiyon puanı
7,972
Garantiye gönder

Realhas the Great

Donald Trump
Reaksiyon puanı
7,972

Harun Buğra

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
Oppo Reno 3 Pro,S10 lite, P30,Xr.Bu cihazların hepsi batarya konusunda çok başarılı.Hangisi kafana yatıyorsa onu al.
Ekran süresi 5 saat almış 90 hz yenileme de oppo reno 3 pro ama yalnıslik olmasın 1haftada 2 cihaz değiştim bana sabah 8 den aksam 6 ya kadar 10 saatlik mesaim var 10 saat yogun kullanimda yabi video izleme film izleme ve sosy medya kullanarak evime rahat gitmek istiyorum

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Ekran süresi 5 saat almış 90 hz yenileme de oppo reno 3 pro ama yalnıslik olmasın 1haftada 2 cihaz değiştim bana sabah 8 den aksam 6 ya kadar 10 saatlik mesaim var 10 saat yogun kullanimda yabi video izleme film izleme ve sosy medya kullanarak evime rahat gitmek istiyorum
Oppo Reno 3 Pro içine sinmiyorsa S10 lite, P30,Xr gibi cihazlardan birini alabilirsin.Huaweiden soğuduysan S10 lite, güveniyorsan P30,benim için sosyal medyada video kalitesinin düşmemesi önemli diyorsan Xr al geç.

Harun Buğra

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
Bütçe ne kadar?
Ben biraz konuyu cevapladigindan bu yana arastirma yaptim sectigim cihazlar söyle bakin oyun oynamiyorum ama islemci ve akicilik önemli LG VELVET, SAMSUNG M51(KRONIK sorunlar yok ise olabilir), s20 fe, samsung a80, huawei p20 pro (google varmi bilmiyorum), sizin baska öneriniz varsa bunların dışında lg velvet cidden merak ediyorum eger tecrübeniz var ise kullandiysanjz aydinlatirsanjz kullanmayan kişiler sacma yorumlar yapmış youtube da ben g3, g4, g5, v20, kullandim ekranda golgelenme oluyordu o sorun varımdır yada cidden günümüz amiral gemilerine ayak uydurmuşmjdur alinir mi kisaca
Mesaj otomatik birleştirildi:

Oppo Reno 3 Pro içine sinmiyorsa S10 lite, P30,Xr gibi cihazlardan birini alabilirsin.Huaweiden soğuduysan S10 lite, güveniyorsan P30,benim için sosyal medyada video kalitesinin düşmemesi önemli diyorsan Xr al geç.
Xr nedir cahilliğime verin anlayamadım onu iphone olan Xr mi

Senior_53

elitt
Reaksiyon puanı
5,377
iphone xr
Ben biraz konuyu cevapladigindan bu yana arastirma yaptim sectigim cihazlar söyle bakin oyun oynamiyorum ama islemci ve akicilik önemli LG VELVET, SAMSUNG M51(KRONIK sorunlar yok ise olabilir), s20 fe, samsung a80, huawei p20 pro (google varmi bilmiyorum), sizin baska öneriniz varsa bunların dışında lg velvet cidden merak ediyorum eger tecrübeniz var ise kullandiysanjz aydinlatirsanjz kullanmayan kişiler sacma yorumlar yapmış youtube da ben g3, g4, g5, v20, kullandim ekranda golgelenme oluyordu o sorun varımdır yada cidden günümüz amiral gemilerine ayak uydurmuşmjdur alinir mi kisaca
M51 yerine Note 10 lite veya A72 (henüz satışta değil) bakabilirsiniz.
Lg velvet hiç öneren görmedim.
A80 tavsiye etmem.
P20 pro ikinci el alabilirsiniz. (google servisleri bulunmakta)

Harun Buğra

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
iphone xr

M51 yerine Note 10 lite veya A72 (henüz satışta değil) bakabilirsiniz.
Lg velvet hiç öneren görmedim.
A80 tavsiye etmem.
P20 pro ikinci el alabilirsiniz. (google servisleri bulunmakta)
Note 10 lite Samsung olan mi xiaomi olan mi

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299

Evet İphone Xr.Batarya performansı ve işlemci konusunda iyidir.S20 Fe ye bulaşmayın.Ekran dokunmatik sorunu ve batarya sorunu gibi olumsuzluklara sahip.Xr içine sinmiyorsa S10 lite, P30,A72,Note 10 lite gibi cihazlardan kafana yatanı al derim.İyi forumlar.

Harun Buğra

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
samsung
a72 de alternatif olabilir.
7bine kadar ciksam ucrette poco f2 pro yada baska. Model ne önerirsiniz

Evet İphone Xr.Batarya performansı ve işlemci konusunda iyidir.S20 Fe ye bulaşmayın.Ekran dokunmatik sorunu ve batarya sorunu gibi olumsuzluklara sahip.Xr içine sinmiyorsa S10 lite, P30,A72,Note 10 lite gibi cihazlardan kafana yatanı al derim.İyi forumlar.
7bine kadar ciksam ucrette poco f2 pro yada baska ne cihaz onerirsiniz lg velvet e sizde sicak bakmiyorsunjz sanırım

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
7bine kadar ciksam ucrette poco f2 pro yada baska. Model ne önerirsiniz

7bine kadar ciksam ucrette poco f2 pro yada baska ne cihaz onerirsiniz lg velvet e sizde sicak bakmiyorsunjz sanırım
LG yı salla.7 bin bandında Note 10 plus,S20 plus, Oneplus 8 gibi cihazlardan birini alabilirsin.

Cvnmrt

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,942
Önceliğiniz batarya olduğu için M51 düşünülebilir ama önermem P40 gibi bir cihazdan sonra batarya dışında her şeyde geriye gitmiş olursunuz. Oppo Reno3 Pro, Mi 10T Pro, S10 Lite öneririm.

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
One plus 8 7 bine liryaa kadar olan en iyi öneriniz ise ve 10 saat yogun kullanimda bataryada memnun edecek ise alayim hocam sizlere güveniyorum cihaz konusunda
Oneplus 8 batarya konusunda 7 bin bandında en iyi cihaz.Diğer önerdiğim iki cihaz bataryadan ziyade kamera tarafında çok iyi.

LifeStyle

Müdavim
Reaksiyon puanı
802
arçelikten almanız başlı başına sorun. 6000civarına bulabilirdiniz çekle falan.

gelelim huawei konusuna. pil dayanmıyor diye ürünü iade almazlar. p20 kullanıyorum ben de. (lite ve pro olmayan ara model) dediğiniz gibi bir şeye rastlamadım.

ayarlar pil bölümünden performans modunu kapatın, kullanmıyorsanız NFC, bluetooth ve konumu kapatın. güç tüketimi ayrıntılarından %40 şarj yiyen uygulamaya bakın. telefonunuzun yazılım güncellemesi var mı kontrol edin, varsa yükleyin. son olarak yine pil bölümünde pil kullanımını optimize et diye birşey var. onu da en son olarak yapın..

gereksiz uygulamaları da devredışı bırakın.
android accessibility suite
android auto (ülkemizde desteği yok)
chrome (yerine brave kullanın)
drive (buluta yedekleme programı)
duo(görüntülü konuşma programı, whatsapp varken bunu devredışı bırakın)
fotoğraflar (huawei nin kendi galerisini kullanın)

bende bunlar devredışı, siz de kullanmadığınız programları devredışı bırakın, bilmediğiniz şeyleri silmeyin / devredışı bırakmayın.

son olarak da telefonu yeniden başlatın. eğer yine aynısı oluyorsa servise yollayın. sanmam iade alacaklarını ama belki pil falan değiştirirler.

Harun Buğra

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
arçelikten almanız başlı başına sorun. 6000civarına bulabilirdiniz çekle falan.

gelelim huawei konusuna. pil dayanmıyor diye ürünü iade almazlar. p20 kullanıyorum ben de. (lite ve pro olmayan ara model) dediğiniz gibi bir şeye rastlamadım.

ayarlar pil bölümünden performans modunu kapatın, kullanmıyorsanız NFC, bluetooth ve konumu kapatın. güç tüketimi ayrıntılarından %40 şarj yiyen uygulamaya bakın. telefonunuzun yazılım güncellemesi var mı kontrol edin, varsa yükleyin. son olarak yine pil bölümünde pil kullanımını optimize et diye birşey var. onu da en son olarak yapın..

gereksiz uygulamaları da devredışı bırakın.
android accessibility suite
android auto (ülkemizde desteği yok)
chrome (yerine brave kullanın)
drive (buluta yedekleme programı)
duo(görüntülü konuşma programı, whatsapp varken bunu devredışı bırakın)
fotoğraflar (huawei nin kendi galerisini kullanın)

bende bunlar devredışı, siz de kullanmadığınız programları devredışı bırakın, bilmediğiniz şeyleri silmeyin / devredışı bırakmayın.

son olarak da telefonu yeniden başlatın. eğer yine aynısı oluyorsa servise yollayın. sanmam iade alacaklarını ama belki pil falan değiştirirler.
4 günlük cihaz almazlar mi? Tuketici haklarinda 14 gun icinde iade hakkimizin olduğu yazıyor

LifeStyle

Müdavim
Reaksiyon puanı
802
deneyin, şartlarınızı zorlayın, kutusu açıldı diye (sim kart takılmadığı halde) iade almayanlar var. siz yine de şansınızı deneyin. yukarıda söylediklerimi de yapın bir ara..

servis, eğer ölçümlerde sorun yoksa, pilinizi değiştirmez, format atar, yazılımı yükler gönderir. siz iade etmeye çalışın yine de.

Harun Buğra

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
Dediklerine kulak asarak İphone Xr ' a geçmek istiyorum fakat bir kaç önerim daha var . Umarım son olur acaba ücretde 8 bin lira ya kadar çıkabilirsem Xiaomi Mi 10 Aşırı Premium geldi o paraya değermi eğer 8 bin bazında ciddi telefon önerilerin varsa yazabilirsin Mi 10 da önermezsen Xr a Yöneleceğim

Son mesajlar