Özil Türkiye A millî futbol takımına gelir mi?

Mesut Özil millî takıma gelir mi?

• Kullanılan toplam oy
    9
  • Anket kapatılmış .

Bu konuyu okuyanlar

Mysterious Master

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
128
Biliyorsunuz, Mesut Özil Türk asıllı Alman futbolcu. Kariyerinde Schalke 04, Werder Bremen, Real Madrid ve Arsenal gibi kulüplerde on numara/orta saha mevkisinde forma giydi. Almanya A millî futbol takımıyla birçok turnuvaya katıldı ve genellikle ilk 11 oyuncusu oldu. 2014'te ülkesiyle (Almanya) Dünya Kupası'nı kazandı. Dün Fenerbahçe A.Ş. Özil'le görüşmelere başlandığını saat 18.39'da KAP'a bildirdi ve Özil ile Fenerbahçe arasında anlaşma sağlandı. Tüm Fenerbahçelilere hayırlı olsun diyorum ancak benim konum Özil'in Türk vatandaşlığı alıp millî takım olarak Türkiye'yi seçip seçmeyeceği hakkında.

Özil Almanya millî takımını ırkçılığa maruz kaldığı gerekçesiyle 22 Temmuz 2018'de bırakmıştı. Soru basit sizce Mesut Özil Türk vatandaşlığı alıp Türkiye A millî futbol takımını seçer mi? Anketi oylamayı ve düşüncelerinizi yorumlara yazmayı unutmayın. Hayırlı haftalar!
Mesaj otomatik birleştirildi:

Edit: Bence gelmez ama gelse güzel olur. Transfer için Türkiye'ye ilk geldiğindeki açıklamayı izlemiştim çok soğuk bir konuşma yapmıştı.

UP.

Son düzenleme:

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Biliyorsunuz, Mesut Özil Türk asıllı Alman futbolcu. Kariyerinde Schalke 04, Werder Bremen, Real Madrid ve Arsenal gibi kulüplerde on numara/orta saha mevkisinde forma giydi. Almanya A millî futbol takımıyla birçok turnuvaya katıldı ve genellikle ilk 11 oyuncusu oldu. 2014'te ülkesiyle (Almanya) Dünya Kupası'nı kazandı. Dün Fenerbahçe A.Ş. Özil'le görüşmelere başlandığını saat 18.39'da KAP'a bildirdi ve Özil ile Fenerbahçe arasında anlaşma sağlandı. Tüm Fenerbahçelilere hayırlı olsun diyorum ancak benim konum Özil'in Türk vatandaşlığı alıp millî takım olarak Türkiye'yi seçip seçmeyeceği hakkında.

Özil Almanya millî takımını ırkçılığa maruz kaldığı gerekçesiyle 22 Temmuz 2018'de bırakmıştı. Soru basit sizce Mesut Özil Türk vatandaşlığı alıp Türkiye A millî futbol takımını seçer mi? Anketi oylamayı ve düşüncelerinizi yorumlara yazmayı unutmayın. Hayırlı haftalar!

Edit: Bence gelmez ama gelse güzel olur. Transfer için Türkiye'ye ilk geldiğindeki açıklamayı izlemiştim çok soğuk bir konuşma yapmıştı.

UP.
Bildiğim kadarıyla daha önce bir Milli takım tercih eden bir futbolcu başka ülkenin Milli takımında oynayamıyor.Mesut Özil daha önce Alman milli takımının formasını giydiği için Millî takımda oynayamaz.

Mysterious Master

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
128
Bildiğim kadarıyla daha önce bir Milli takım tercih eden bir futbolcu başka ülkenin Milli takımında oynayamıyor.Mesut Özil daha önce Alman milli takımının formasını giydiği için Millî takımda oynayamaz.
Bunu bilmiyordum. O zaman bu konu bayağı anlamsız oldu. Teşekkürler.

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,061
Gelmez gelemez. Almanya yı seçmişti.

Aviator✈️

Öğrenci
Reaksiyon puanı
35
Fifa yönetmeliğine göre A takım (milli)seviyesinde futbol oynamayan bir oyuncu vatandaşı olduğu ülkenin takımında oynayabilir.

Hepinizin bildiği üzere Mesut Almanya A milli takımında oynadığı için hiç bir şekilde A milli takım formasını giyemeyecek.

Son düzenleme:

Fakehero

366. Gün
Emektar
Reaksiyon puanı
5,373

Almanya Özili vatandaşlıktan çıkarmadığı sürece milli takım değiştiremiyor.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Üstte söyledikleri gibi o tren kaçtı. Alman ümin millilerde oynamış ve A takım ile maça çıkmamış olsa bizi seçebilme şansı olurdu ama artık seçemez.

Zaten bu dediğin olsa mantıksız olurdu herkes kafasına göre her milli takımda oynardı. Katar gibi ülkeler parayı bastırır bütün ünlü futbolcuları 2-3 yıl kendi ülkesi vatandaşı yapıp milli takımında bile oynatabilirdi.

Mysterious Master

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
128
Arkadaşlar araştırmadan bir konu açtığım için üzgünüm gereksiz bir konu oldu.