Özgür Yazılım Kullanın

Bu konuyu okuyanlar

Titus

Öğrenci
Katılım
20 Şubat 2006
Mesajlar
75
Reaksiyon puanı
0
Puanları
0
Bilimden eğlenceye kadar bilgisayarlarımızda bir çok program var, bu programların çoğunun lisansları nedeniyle de belli bir ücreti ödemeden tüm işlevlerini kullanamıyoruz. Bazen de çeşitli yollar ile var olan demo versiyonları tam sürüm yapabiliyoruz. Peki ama bu iş ne kadar sağlıklı ve güvenli? Bir kere korsan yazılım kullanmış oluyoruz ve yasalar karşısında suçlu konumuna giriyoruz ayrıca da bu programı yazanların emeklerini de çalmış oluyoruz.

Şimdi önümüzde iki yol var:
1) Ya kucak dolusu para döküp programların lisanslılarını kullanacağız
2) Ya da Özgür Yazılım alternatiflerini kullanacağız.

Bana kalırsa ikinci adım daha mantıklı: Buradaki sitede Shareware olan programların Linux için alternatifleri var, bakmayın Linux için olduklarına istediğiniz programın resmi sitesine gittiğinizde Windows için olan kurulum dosyasına da erişebilirsiniz.

Böylece istediğiniz programı kurun silin hiç fark etmez özgür yazılım olduğu için de kimse sizden ücret ve hak da talep edemez.
 

tonce

Profesör
Emektar
Katılım
7 Nisan 2007
Mesajlar
2,796
Reaksiyon puanı
14
Puanları
38

Teşekkürler. Alternatif biraz azmış. ;)
 

CaNßerk

Öğrenci
Katılım
2 Temmuz 2007
Mesajlar
8
Reaksiyon puanı
0
Puanları
0
ßence de 2. Sık Daha UyguN İşletim Sistemlerini ßiliyorsunuzdur Yasal oLmayana 100 Mİlyar PAra Cezası +10 YıL haPisi Var ßu isletim SisTemi koNusunda Para ödemeye cekineNler ßunları Goze Alıyor Demektir . Ama ki ßence Orjin Sistem Kullanmak lazım COk tehlikeLi 100 İla 149 $ arasında deısıyor Sıstem ucretlerı ßen herkeSe şiddetle tavsiye Ederim Orjin Sistem kuLLanın ( ßu konu Icın 4 Tane ßüyük Firmayı ßasmıslar ADamların Hayatlarını ßıtırmısler haßeriniz oLsun ) SelametLe .
 

Son mesajlar

Üst