Özellikler Kız arkadaşlardan yardım bekliyorum

iersin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sınıftan bi kız arkadaşımla 3 ay çok samimi bir arkadaşlığımız oldu.O kadar çok alıştımki ona ve aşık oldum.Söyleyip söylememeyi çok düşündüm.Alacağım cevap beni çok korkutuyodu.En sonunda dayanamadım ve söyledim.Benden böyle bişey duyunca çok üzüldü.O saatten sonra ona bakacak yüzüm yoktu.Ama o benimle eskisi gibi konuşmaya devam etti.Bi türlü çıkaramıyodum aklımdan onu.Böyle düşündüğümü oda biliyodu ve eğer ben böyle devam edersem çok üzüleceğini söylüyodu.Bende ona bi daha görüşmeyelim yoksa sana karşı olan duygularım değişmiyecek dedim.Şu an bu kararımı uygulamaktayım ama ikimizde çok üzülüyoruz.İkimizde birbirimizi kaybettiğimiz için çok üzülüyouruz.Ama o hala kendisiyle konuşmam için ısrar ediyo.Ne yapacağımı şaşırdım.Onu da üzmek istemiyorum ama onu gördükçe biraz daha bağlanıyorum ona böyle giderse hiç unutamayacam.Sizce ne yapıyım konuştuğum zamanda üzüyorum konuşmadığım zamanda :(.Lütfen yardımcı olun özellikle kız arkadaşlardan yardım istiyorum arkadaşımın psikolojisini anlamaya çalışıyorum.

Revahak

Asistan
Reaksiyon puanı
0
gereksiz bir üzüntü. konuşmak istiyosan git konuş istemiyosan konuşma. kendini üzecek hiçbişey yok. psikolojin bozulmuş senin.

Chester Merve

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Revahak, biraz kibar ol.

Arkadaşım, bu durumu o kadar çok yaşadım ki...

O kızı da seni de çok iyi anlıyorum. Yapacağın bir şey yok. İnan hiçbir şey düzelmiyor. Özür dilerim böyle içini kararttığım için ama bu bir gerçek. Kız her sana baktığında bunu hatırlayacak ve çok kötü olacak. İki yolun var. Ya onu da kendini de üzeceksin (ondan ayrı kalarak), ya da onu üzüp kendin mutlu olacaksın (onunla olarak).

Centilmenliğini göster bakalım. :)

bjk_ayse

Profesör
Reaksiyon puanı
1
zaten bence kızla erkek samimi arkadaş olamaz ya sevgili olur ya nolmal sadece merabalaştığı arkadaş olur

centigrade

Doçent
Reaksiyon puanı
4
zaman herşeyi çözer

diğer versiyonu da eskiden şöyleydi;

'büyüyünce unutursun'

konuşman senin için daha iyi olacaktır emin ol.eğer ki konuşmazsan içindeki duyguyu daha da kuvvetlendirecek hatta karşındaki insandan daha ileri taşıyacaksın.şu anda sen sevdana tutulmuş gibisin.karşındaki kızı aşmış olay daha ileri gitmiş.

ayrıca aşk kelimesi bu kadar kolay sarfedilmemeli.esas aşk Allah aşkıdır.seninki şu anda nefsani duygularının kabarmasından öte birşey değil.Allah' a dua et en güzeli bu.hakkında hayırlısı ne ise o olsun inşallah.

iersin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
O kadar zor bi durumki ona beni bi daha aramamasını söyledim hatta hiç tanımıyomuş gibi davranmasını.Zamanla ikimizde unuturuz diye düşünüyorum ama daha en az 3 sene hergün görecem onu :(
Chester merve çok haklısın düzelme ihtimali yok gibi bişey malesef :(

ledzeppelinfan

Profesör
Reaksiyon puanı
0
bazen arkaya dönüp bakmadan çekip gitmek gerekir.en azından bir süreliğine.ne zman hissettiklerin biter ki bitse bile kızı görünce yine karmaşık duygulara kapılabilrisin.ozaman karşısına çıkarsın.ne bilim biraz zaman iste.ama kendine güvenmiyorsan, ben hep severim sevmesem bile eskisi gibi olmaz diyosan konuşma kızla derim.

bu arada arka arkaya yorum yazmak yasak.ikinciyi silip birinciye eklersen iyi olur.yoksa modlar düzenler :)

F-rekans

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Hormonların genomu çözüldüğü gün senin sorununun bittiği gündür... :)

centigrade

Doçent
Reaksiyon puanı
4
O kadar zor bi durumki ona beni bi daha aramamasını söyledim hatta hiç tanımıyomuş gibi davranmasını.Zamanla ikimizde unuturuz diye düşünüyorum ama daha en az 3 sene hergün görecem onu :(

ben inanıyorum ki o kız mazide kalacak.amma daha güzeline gönlün meyledene kadar.hele ondan güzelide sana meylederse işte o zaman sen bile şaşarsın eski aklına.yahu ne kadarda şöyleymişim böyleymişim dersin:)

senin istediğin seni istemez ,sen seni isteyeni beğenmezsin.sonunda herkes mutsuz olur:)

çözüm bu değil elbet.varsayalım senin teklifini kabul etti.sonuçta arkadaş olarak yaşadıklarının dışında bir hadise yaşamak istiyor musun?

cevap : hayır ise mesele yok.zaten şu anda da sahip oldukların sana yetiyor ama sen bunun farkına varamayacak kadar şaşırmış durumdasın.

cevap evet ise tehlikeli sularda yüzmek istiyorsun derim.çünkü bu işin hiçbir zaman sonu hayır olmamıştır.
ozaman olmasını istediğin şeylerin ,olduğundan olmadığı daha hayırlıdır emin ol...

Allah hakkında hayırlısını versin...

hta1905

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Bu kızları anlamıyorum.İyi arkadaşınla sevgili olmak kadar güzel birşey var mı?İlla ki bilmediğiniz denizlerde boğulup salya sümük ağlamak mı istiyorsunuz?

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
ben inanıyorum ki o kız mazide kalacak.amma daha güzeline gönlün meyledene kadar.hele ondan güzelide sana meylederse işte o zaman sen bile şaşarsın eski aklına.yahu ne kadarda şöyleymişim böyleymişim dersin:)

senin istediğin seni istemez ,sen seni isteyeni beğenmezsin.sonunda herkes mutsuz olur:)

çözüm bu değil elbet.varsayalım senin teklifini kabul etti.sonuçta arkadaş olarak yaşadıklarının dışında bir hadise yaşamak istiyor musun?

cevap : hayır ise mesele yok.zaten şu anda da sahip oldukların sana yetiyor ama sen bunun farkına varamayacak kadar şaşırmış durumdasın.

cevap evet ise tehlikeli sularda yüzmek istiyorsun derim.çünkü bu işin hiçbir zaman sonu hayır olmamıştır.
ozaman olmasını istediğin şeylerin ,olduğundan olmadığı daha hayırlıdır emin ol...

Allah hakkında hayırlısını versin...

Walla çok derin girmişsin konuya tebrikler

kendi yorumuma gelince yaşın kaç bilmiyorum
ama sen bu Kızla ileriyi düşünüyorsan yani evlilik falan
erkenden söylemen iyi olmuş...
daha sonra daha da zor olurdu...
ama evlilik benim için daha çok uzak diyorsan önce bir sor bakalım ben ne istiyorum...
hani öyle yakın arkadaş olmasaydınız onunla daha çok vakit geçirmek onla konuşmak muhabbet etmek şakalaşmak falan istiyorum diyebilirdin ama sen bunların da ilerisini istiyorsun anlaşılan ya da sen demeyelim nefsin... dikkat et gerçek aşk sevdiğini kendi arzu ve isteklerinden daha üzeride tutmaktır...

iersin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ya ben ona şakayla karışık evlenme teklifi bile yaptım yaw :D niyetimi biliyo.İlerde bi başkasıyla görüşürse ne yaparım o zaman bilmiyorum işte.O yüzden şimdi bitirmek daha mantıklı geliyo aslında

quazar

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Ah ah gençlik işte.
Önünde 2 alternatifin olduğunu sen dahil bir çok kişi söylemiş zaten. Bana sorarsan konuşmaya devam et ama kızcağıza baskı yapma yani onun dediği gibi arkadaş olarak devam et. Şimdi söylediğin o andan itibare o kızda seni farklı bir gözle değerlendirmeye alacak. Belki bu ileri bir zamanda daha farklı bir şeye neden olabilir. Çünkü sen lap diye söyledin haliyle kızcağız hazırlıksız yakalandı. Bu andan sonra ondan uzaklaşırsan çok eski bir kural devreye girer ki buna gözden ırak olan gönüldende ırak olur kuralıdır!

Ama her şeyi geç, unutlmayacak kimse yoktur. Aşk gibi bir şeyi veren Allah onun acılarından korunması için insana unutma yeteneğinide vermiştir. Haliyle birde bu yolu dene zaman bırak baktın olmuyor kendi yolunu seçeceksin başka çare yok. Ayrıca daah çoook aşıkı olup unutacaksın bu hayatın kuralı gibi bir şey. En tatlı ve risksiz olanlar platonik olanlar:)))

iersin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
çok haklısın quazar bende öyle yapacam.Hep arkadaşım olarak görecem onu.Zamana bırakacam artık nasılsa bi gün unuturum

quazar

Doçent
Reaksiyon puanı
5
çok haklısın quazar bende öyle yapacam.Hep arkadaşım olarak görecem onu.Zamana bırakacam artık nasılsa bi gün unuturum

Sağol fikrimi ciddiye aldığın için. En iyi çözüm o gibi zaten. Hem sanada onu daha iyi tanıma fırsatı doğmuş olur. Büyük aşkların %99'u evliliğin ilk 2 senesini çıkaramadığı gerçeği kalan %1i efsane haline getirmiştir zaten. O yüzden her ikinizede birbirinizi her konuda tanıma fırsatı tanımak en mantıklı yoldur. Diyelim ki sen onu tanıdın ve puanını verdin ve bu demektirki elinde kapıyı açacak şifrenin yarısı var demektir.
O seni tanıdı ve uygun olmayacağına karar verdi bu durumda eksik şifre ile kapıyı geçmek sadece şartları zorlama ile mümkündür bu da çatışma demektir ve %99a dahil olmak demektir.
Yinede en doğru kararı en sonunda sen veya o kız verecek ki sonucu ne olursa olsun unutmak veya katlanmak diye iki silahın olacak:)

Reaksiyon puanı
188
bir yandan itip obür yandan çekme taktiğini kullan. şöyle ki;

bakış açının tamamen değiştiğine onu inandırmalı ama onunla olan samimiyetini ve sana olan güvenini hiç kaybetmemelisin. fakat günden güne yavaş yavaş kendine onu çekmeli ve onun hoşuna giden şeyleri keşfedip ona daha da fazla yakınlaşmalısın. zamanla aranızdaki ilişki düzelip daha farklı bir seviyeye gelecektir.

Unutma zaman ile olacak şeyler bunlar o yüzden sabretmelisin...

haluk_41

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
universitede ilk 2 sene bi kız (dostum!!!) vardı. 2 sene sonunda ben duygularımı açıkladım. Neden 2 sene diye sorarsanız erkek arkadaşı vardı ve bende kendimden soğutmaya çalıştım selamlaşırken yanağından bile öpmemişimdir yani malum erkek arkadaşı olan bi kıza ümit verilmez meyil edilmez nese ben duygularımı açtım ve inanılmaz derecede hoş karşıladı sanki bunu dememi senelerce beklemiş gibiydi hatta benden çok o sevindi nihayetinde ben de o da istediğimize kavuşmuştuk fakat umduğum(uz) gibi olmadı çevremle de sabit olmak üzere edindiğim bi kaç tecrübe var müsadenle seninle paylaşmak isterim

1. kızdan erkeğe dost olmaz ateş ve barut misali
2. ilişkimiz 3 ay sürdü aşık olduğumu sandığım kızı meğer arkadaş olarak sevmişim :( bi süre sonra keşke çıkmasaydık diyen hatta bi kaç senede kazandığı dostluğu 3 5 günlük mutlu olacağını sandığı ilişkiye tercih edenler şimdi çok pişman sen de bu hataya düşme.
3. aynı sınıftayız ve bu benim unv de 5. senem yani 3 senedir haftada 2 3 defa derste karşılaşıyoruz görmemezlikten geliyoruz birbirimizi gülünç bi durum. sen bu duruma düşürme kendini olgun davran tadında bırak selam al ver konuş ama fazla samimiyet kurma ( tekrar aşık olacak kadar yani ) ve emin ol bu sefer olgunluğun ve tatminkarlığın ile o sana aşık olacak ;).
4. eski erkek arkadaşı ile şuan aynı dersi alıyorum kıvılcım çıksa kavga edeceğiz, çocuk benim yüzümden ilişkilerinin bittiğini sanıyor.ve çevrendeki insanlar da sana hoş gözle bakmıyor nasıl olurda dostum dediğin insana o gözle bakarsın die ;) sen de çevrenden o tepkilere maruz kalma.
5. gelen gideni aratır derler ama inanma gelen gideni unutturuyor :D hevesin geçip gidince etrafında farklı güzelliklerin farkına varıyorsun ;)

KISACA : her ne kadar seninle aynı durumda olmasak da şunu söyleyebilirimki o kızla çıkman sana yarardan çok zarar getirecektir. EMİN OL !!!

bak gecenin hatta sabahın bi vakti de bu kadar yazı yazdım daha da yazardım ama uykum geldi dediklerimi ciddiye al boşa gitmesin :angry:

BilgeAdam

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bu kızları anlamıyorum.İyi arkadaşınla sevgili olmak kadar güzel birşey var mı?İlla ki bilmediğiniz denizlerde boğulup salya sümük ağlamak mı istiyorsunuz?

Anlaşılmayacak bir durum yok ki. En iyi arkadaş zaten her zaman yanında, insanoğlu hep daha fazlasını ister.

iersin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Unuttum bile artık hep arkadaş olarak yaklaşacam ;) Hepinize teşekkür ederim önerileriniz için.Çok yararlı oldu.

HapS

Profesör
Reaksiyon puanı
63
türk filimi senaryosumu yazıyoruz :D