Özel üniversitede kazanılan burs mezun olduktan sonra geri ödeniyor mu ?

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
1
Örneğin nişantaşı üniversitesinde hukuk bölümünde %75'lik burs kazandım ve 4-5 kaç sene ise işte bitirip mezun oldum diyelim mezun olduktan sonra bu %75'lik burs tutarını ödüyormuyum ?
Bilen abilerim ablalarım yardım edebilir mi acaba ?

/xo/

Müdavim
Reaksiyon puanı
226
Ödemiyorsun da, o üniversite parası olup geçmek isteyenler için. Bize dersane hocaları hep derdi, önünden geçene burs veriyorlar diye.

HYuksel

Müdavim
Reaksiyon puanı
22
Örneğin nişantaşı üniversitesinde hukuk bölümünde %75'lik burs kazandım ve 4-5 kaç sene ise işte bitirip mezun oldum diyelim mezun olduktan sonra bu %75'lik burs tutarını ödüyormuyum ?
Bilen abilerim ablalarım yardım edebilir mi acaba ?
Ödemiyorsun.

Reaksiyon puanı
1
üniversite ve bölümü örnek için kullandım sadece sağolun bilgilendirmeniz için

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Ödemezsin. Ama şu var başarısız olunduğunda burs kesilme durumu var mı onu araştırman lazım . Bazı üniversitelerde bu durum var.

Reaksiyon puanı
1
Ödemezsin. Ama şu var başarısız olunduğunda burs kesilme durumu var mı onu araştırman lazım . Bazı üniversitelerde bu durum var.

Bildiğim kadarıyla sınıfta kalma durumu söz konusu değilse yani eğitim süresi normalden daha uzun bir hal almıyorsa kesilmiyor ancak bu işi disiplin kısmı var mı bilmiyorum iyi aklıma getirdiniz onuda bi araştırayım

michuozawa

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
493
ödemiyorsun hakkın olan indirimi aldın çünkü.

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Bildiğim kadarıyla sınıfta kalma durumu söz konusu değilse yani eğitim süresi normalden daha uzun bir hal almıyorsa kesilmiyor ancak bu işi disiplin kısmı var mı bilmiyorum iyi aklıma getirdiniz onuda bi araştırayım
Sınıfta kalma yoktur dersten kalma vardır. + nisantasinda saçma sapan bölümlerin bile 1 yıl hazırlık süreci var...

Reaksiyon puanı
1
Sınıfta kalma yoktur dersten kalma vardır. + nisantasinda saçma sapan bölümlerin bile 1 yıl hazırlık süreci var...
ustam nişantaşı üniversitesi sadece konuyu açıklamak için örnekti amacım tabii ki devlet ama bu konuda kafama takılmıştı