Bu konuyu okuyanlar

Dilara Kaya

Profesör
Reaksiyon puanı
3,756
Türkiye'de pandemi ilan edilmesinin ardından özel hastanelerde korona virüs hastalarından ücret alındığı vatandaşlar tarafından belirtiliyordu. Bugün açıklama yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca bu konuya da değindi ve "Özel hastaneler yoğun bakım tedavisi için ücret alamaz, alırsa gereği yapılır." dedi.

Özel hastaneler yoğun bakım ücreti alamayacak

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
Son 50 yılda özel sektöre dur diyen ilk yönetici sanırım, önlemler %100 yeterli değil ama yapılmaya çalışılıyor ve bu virüsü de atlatacağız ulusça umarım.

Semih10

Doçent
Reaksiyon puanı
840
Türkiye'de pandemi ilan edilmesinin ardından özel hastanelerde korona virüs hastalarından ücret alındığı vatandaşlar tarafından belirtiliyordu. Bugün açıklama yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca bu konuya da değindi ve "Özel hastaneler yoğun bakım tedavisi için ücret alamaz, alırsa gereği yapılır." dedi.

Ekli dosyayı görüntüle 92423
Doğru karar ama giderler kim tarafından karşılanacak sonuçta orada çalışanlar var bu durum sonucu işten çıkarmalar meydana gelmez umarım

Dilara Kaya

Profesör
Reaksiyon puanı
3,756
Ekonomik olarak da çok yıpratıcı bir süreçteyiz :(

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Benim görüşüme göre adı üstünde Özel Hastane. İllaha bir ek ücret alması gerekir. Bu kadar insanın sağlık harcamalarını devlete yüklenmesi bence saçma.
Sonuçta insan bilerek isteyerek bir Özel hastaneye gitti ise ( devlet hastanesinden Sevk veya zorunlu durumlar dışında tabi ihtiyaç durumu yatak eksikliği vb.) Bunun bilincinde gitmiştir. Ve atıyorum devlet yüzde 25-50-75 bir oran belirleyip onu karşılaması gerekir yüzde 100 devlet karşılaması biraz afaki oluyor sanki. ( Oraya giden adam çoğunlukla zengin zaten ve aldığı hizmetin faturası gene halka vatandaşa yansıltılmış oluyor böyle hepsini devlet ödeyince o para gene senin benim vergimden alınıyor.)

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
Benim görüşüme göre adı üstünde Özel Hastane. İllaha bir ek ücret alması gerekir. Bu kadar insanın sağlık harcamalarını devlete yüklenmesi bence saçma.
Sonuçta insan bilerek isteyerek bir Özel hastaneye gitti ise ( devlet hastanesinden Sevk veya zorunlu durumlar dışında tabi ihtiyaç durumu yatak eksikliği vb.) Bunun bilincinde gitmiştir. Ve atıyorum devlet yüzde 25-50-75 bir oran belirleyip onu karşılaması gerekir yüzde 100 devlet karşılaması biraz afaki oluyor sanki. ( Oraya giden adam çoğunlukla zengin zaten ve aldığı hizmetin faturası gene halka vatandaşa yansıltılmış oluyor böyle hepsini devlet ödeyince o para gene senin benim vergimden alınıyor.)
Olaya uzun vadede bakın, devlet hastanelerindeki yatak sayısı ilerideki ortalama enfekte sayısına yetecek mi?
Kendinizi kandırmayın derim, yatakhane sayısı az değil fakat böyle bir pandemiye de hazırlıklı değil ve ileride hastayı yerlestirebilirseler kâr şuan.