Oyunun ortasında “check video cable” hatası

Bu konuyu okuyanlar

AsiOne

Asistan
Reaksiyon puanı
21
Az önce Cs oynarken birden görüntü gitti ve ekranda check video cable yazısı yazdı. Hdmı to vga kullanıyorum kabloyu kontrol ettim çıkarıp taktım hiç bir sonuç yok bilgisayar çalışıyor reset attım açıldı fakat görüntü yok.

rover_xp

Profesör
Reaksiyon puanı
2,230
ya kablo bozulmuş yada dönüştürücü. bilgisayarınızı mümkünse hdmi ile televizyona bağlamayı deneyebilirmisiniz? sorun hdmide ise görüntü televizyona gitmez. eğer giderse sorun dönüştürücüdedir.

S

SDN Anonim 608469

SDN Okuru
Az önce Cs oynarken birden görüntü gitti ve ekranda check video cable yazısı yazdı. Hdmı to vga kullanıyorum kabloyu kontrol ettim çıkarıp taktım hiç bir sonuç yok bilgisayar çalışıyor reset attım açıldı fakat görüntü yok.
Bilgisayarı televizyona bağlayıp test edebilirsiniz.

AsiOne

Asistan
Reaksiyon puanı
21
ya kablo bozulmuş yada dönüştürücü. bilgisayarınızı mümkünse hdmi ile televizyona bağlamayı deneyebilirmisiniz? sorun hdmide ise görüntü televizyona gitmez. eğer giderse sorun dönüştürücüdedir.
Şimdi kendiliğinden açıldı. Büyük ihtimal ile sorun kablodaydı. Yada RAM ile alakası olabilir mi?

AsiOne

Asistan
Reaksiyon puanı
21
ram ile alakası olduğunu düşünmüyorum. sorun kablo veya dönüştürücüde olmalı.
Şimdi tekrardan oldu. Bilgisayarı power ile kapatıp tekrar açtım düzeldi. Bunun kasa ile ilgisi var mıdır acaba ekran kartı girişi vesaire kablo ve dönüştürücüye hiç dokunmadım

rover_xp

Profesör
Reaksiyon puanı
2,230
Şimdi tekrardan oldu. Bilgisayarı power ile kapatıp tekrar açtım düzeldi. Bunun kasa ile ilgisi var mıdır acaba ekran kartı girişi vesaire kablo ve dönüştürücüye hiç dokunmadım
ekran kartının veya monitörün hdmi/vga soketinden kaynaklıda olabilir.