Soru Oyunlarım Uyarı Vermeden Kapanıyor?

Bu konuyu okuyanlar

YokaiQueen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhaba. İki gün önce bir masaüstü bilgisayar aldım.
Bilgisayarım; 8GB RAM, i3 10. nesil işlemci, Nvidia GT 730. Windows 10 64bit.
Buna rağmen oyunlara girdiğimde bazen ana menüde bekliyor ve kapanıyor, bazen oyuna alıyor, kısa bir süre (2-3 dakika) oynatıyor ve kapatıyor. Hiçbir uyarı vermiyor.
Belki düzelir diye format attım.
Windows Update güncel.
Sürücüleri yükledim.
Zaten güncel sürücüyü kullandığımı söylüyor Windows. Aslında Nvidia'nın desteğini kestiğine dair de bir yazı okudum ama kesinliğini bilmiyorum. Sürümü 300 küsülerdeydi. NVIDIA'nın sitesine girdiğimde 400'lerde bir tanesini gösteriyor ama indirip yüklemeye çalıştığım zamanda da "Bu Nvidia Grafik Sürücüsü, Windows'un Bu Sürümüyle Uyumlu Değil" hatasını alıyorum. Sonradan araştırdığımda benimkinin aslında en güncel olduğunu söyleyen yazılara denk geldim.
Sistem gereksinimi yüksek veya düşük olsun, girebildiğim bir oyun şu anda yok. Hiçbir bilgi vermeden kapatıyor. Yardımcı olabileceğiniz başka seçeneklerim var mı? Sizce bu problemler ekran kartından mı kaynaklanıyordur? Bir kaç kere de "Bir sorun oluştu" diye mavi bir ekranın ardından bilgisayar kendisini yeniden başlattı.
1624112470455.png

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,846

YokaiQueen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1

YokaiQueen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Ekran kartında donanımsal bir sıkıntı var o zaman. Eğer baya zamandan sonra oldu ise yazılımsal da olabilir. Yoksa format atıp deneyin.
Format attım... Sizce ekran kartını değiştirmek sorunu çözer mi?