Oyunlarda Yaşadığım İlginç Yavaşlama Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

mert1516

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Herkese iyi akşamlar dilerim , konuyu doğru yere mi açıyorum bilmiyorum ama yanlış yere açtıysam özür dilerim.Sorunumdan bahsetmek istiyorum.

Oyunlarda ilginç bir yavaşlama sorunu ile karşılaşıyorum , aklınıza gelebilecek her oyunda.Daha önce sisteminin çok rahatlıkla çalıştırdığı oyunlarda şimdi yaklaşık 2-3 saniyelik yoğun kasmalar yaşıyorum. 2 -3 saniye sonunda bu kasmalar düzeliyor ama durum sürekli olarak tekrar ediyor , üstelik genelde bu durumu erkanı oyun içinde hareket ettirdiğim zaman yaşıyorum yani sabit bir noktaya bakarsam değilde kamerayı yana çevirdiğim zaman oluyor bu olay.Eski oyunlarda bile yaşıyorum bu durumu.Ekran kartım güncel , ekran kartından mı ? Ram'den mi ? yoksa işlemciden kaynaklı bir durum mu ? Onuda çözemedim.

Şimdiden cevaplarınız ve ilginiz için teşekkür ederim.

Yörük+

Asistan
Reaksiyon puanı
89
En mantıklısı bir telefoncuya gostermektir bence*
Mesaj otomatik birleştirildi:

Üçündende olabilir

enes.wtp

Asistan
Reaksiyon puanı
772
Sorun bilgisayar mı? Bilgisayar ise bazı düşüncelerim var ama telefon veya diğer konsollar ise bilgim dışı.

PropHeTe

Profesör
Reaksiyon puanı
2,398
Hdd yi düzenli aralıklarla defrag yapın tam tarama modu ile birde glary utilitys programının içindeki sistem iyileştirme parçalarını kullanın bir nebze olsun düzelir. (=

mert1516

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Hdd yi düzenli aralıklarla defrag yapın tam tarama modu ile birde glary utilitys programının içindeki sistem iyileştirme parçalarını kullanın bir nebze olsun düzelir. (=

Sorunun Hdd'den dolayı olacağı hiç aklıma gelmemişti , defrag işlemi yapıyorum şimdi. Daha sonra verdiğin program ile diğer işlemi yapacağım. Peki neden oluyor bu sorun ? Nedir sebebi ?

Bu arada cevapları için teşekkür ederim herkese.

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
23,096
Windows 10 kullanıyorsan arka fonda güncelleme indiriyor olabilir.