Oyunlarda ssd ye baglı fps

SSD oyunlar da herhangi bir performans artışı sağlamadığı gibi FPS artışı da sağlamıyor. SSD'nin oyunlara katkısı daha hızlı açması ve oyunları daha çabuk yüklemesi.
 

dReyfus

Asistan
SSD nin Fpsye üstün bir etkisi olmaz. SSD ve ortalama bir harddisk aynı fps verecektir. Ancak çok kalitesiz (düşük okuma hızı anlamında) bir harddisk üzerinden açılan bir oyun, oyun içi geçişlerde takılmalara vb sebep olabilir. FPS drop denilen olay budur. Bu durumda normalde örneğin 120 fps alıyorsanız, yarım saniyeliğine fps 30-20 olur. Aslında o an fps 0 a düşmüştür, ortalaması verilir.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

SSD çok güçlü bir sisteme takılmadığı sürece çok faydasını göremezsiniz. Bunun tersi çok güçlü bir sistem SSDsiz %100 verim vermez (Ortalama performans bağlamında)
 

fatihTR

Üyecik
Kardeş ssd fpsyi fazla etkilemiyor.Fpsyi elran kartı etkiler sen ekran kartının özelliklerini yaz ben sana söyleyeyim
 

falcon291

Profesör
SSD'nin FPS ile ilgisi yoktur. Sadece oyunun ilk ve ara yüklemelerdeki hızını arttırır. Bunun dışında bilgisayarın hızlı açılmasını sağlar. FPS'e RAM ya da işlemciden daha çok ekran kartı etkiler. İşlemcisi iyi olan bir bilgisayar ile çok iyi olan bir bilgisayar aynı ekran kartı ile aynı FPS'i verebilir, verir. Sözün kısası amacın oyun bilgisayarı toplamak ise i5 işlemci alıp, i7 işlemciye vereceğin parayı bir üst ekran kartına vermek daha iyi sonuç doğurur.
 
Üst