Oyunlarda FPS Sorunu -- MSI GE62 6QF -> I7 6700HQ - GTX 970M 3 Gb

Bu konuyu okuyanlar

ismailycer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar merhaba,yukarıda da belirttiğim gibi oyunlarda FPS sorunu yaşamaktayım.Oynadığım oyunlar genel olarak LoL,PUBG,CS:GO ve Cities:Skylines . Bahsettiğim oyunlarda (PUBG dışında) aldığım FPS değerleri çok düşük,örneğin CS:GO oynarken gördüğüm maksimum FPS 60 ve oyun ayarlarımın neredeyse tamamı 'En Düşük' olarak ayarlı.LoL oynarken bile bir takım savaşı sırasında FPS'nin 28'e kadar düştüğünü gördüm.Hatta Cities:Skylines oynarken bile ciddi FPS düşüşü sorunlarıyla karşılaşıyorum.MSI Kombustor 3 ile yaptığım bazı benchmark testlerini de aşağıya yüklüyorum.Bilgisayardaki tüm sürücüleri de kontrol ettim ve hepsinin en son sürüm olduğunu biliyorum.Bu düşük FPS sorununun neyle alakalı olduğuna dair bir fikriniz varsa lütfen cevap olarak bekliyorum.Şimdiden teşekkürler.

Ekli dosyalar

• FurMark Stress.jpg
    FurMark Stress.jpg
    50.5 KB · Görüntüleme: 561
  • PhysX Fluids.jpg
    PhysX Fluids.jpg
    67.3 KB · Görüntüleme: 338
  • Plasma 1M-Particle.jpg
    Plasma 1M-Particle.jpg
    62.6 KB · Görüntüleme: 463

xPhoenix06

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,187
driverları güncelle. virüs taraması yap.

colite

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,275
Sonrasında sorun devam ederse temiz format olmadı bilgisayarın temizlik vaktidir.
Gene olmazsa teknik bir sorun.

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,135
Bir önceki ekran kartı sürümünü dene.

ismailycer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
driverları güncelle. virüs taraması yap.
Dostum driverlar güncel,bilgisayarı formatladım virüs olması da çok olası gözükmedi gözüme.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Sonrasında sorun devam ederse temiz format olmadı bilgisayarın temizlik vaktidir.
Gene olmazsa teknik bir sorun.
Bilgisayarın iç temizliği yaklaşık 2 ay önce yapıldı termal macun değişimi gibi şeyler orada halledildi.Tekrar götürüp baktırabilirim ama.

Bir önceki ekran kartı sürümünü dene.
Ekran kartım son sürümle güncellendiği için daha eski sürümleri kabul etmiyor,bilgisayarın daha güncel bir sürümü kullanıyor gibi bir uyarı alıyorum..

Son düzenleme:

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,135
Dostum driverlar güncel,bilgisayarı formatladım virüs olması da çok olası gözükmedi gözüme.

Bilgisayarın iç temizliği yaklaşık 2 ay önce yapıldı termal macun değişimi gibi şeyler orada halledildi.Tekrar götürüp baktırabilirim ama.

Ekran kartım son sürümle güncellendiği için daha eski sürümleri kabul etmiyor,bilgisayarın daha güncel bir sürümü kullanıyor gibi bir uyarı alıyorum..
DDU ile kaldır tekrar dene.