Yardım Oyunlarda Dokuların Geç Yüklenmesi

Bu konuyu okuyanlar

Ersendlmn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Yaklaşık 1 ay önce HP Victus D16 isim/modelli laptop'u aldım ve Windows 11 kurdum. Aldığımdan beri oyunlarda (örn. Forza Horizon 4, GTA V) bazı gölgelerin ve dokuların yüklenmesi çok zaman alıyor ve göz önünde yükleniyorlar.
Aşağıdaki videoda sorunu yakınlaştırıp gösterdim:

Çözümü veya ne gibi bir şeyden kaynaklandığını bilen yardım edebilir mi ?

Sistemim:
Ekran Kartı: RTX 3050Ti Laptop Gpu
İşlemci: i5-12500H
Ram: 8gb DDR5 4800Mhz
Bios Versiyon: F-07

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,849
Dokuların ve gölgelerin uzakta olurken yüklenmesi ekran kartına daha fazla yük bindirir.
Oyun ayarlarından yapılıyor bildiğim kadarıyla.

Geç yüklenme değil yani bu durum. Grafik ayarlarının orta düzey olmasından kaynaklanıyor.

Geç yüklenme söz konusu sen oynadığın zaman bir alandan geçtiğinde karakterden sonra dokuların kastırarak bir anda ortaya çıkmasıdır. Yada karakterlerin geç yüklenmesidir haritaya. Bir yere ulaşırsın bir anda karakter ışınlanır yanına yada araba. Yada harita geç yüklenir ve oyun durur sonra Mavi ekran ve Pc restart sözkonusu.

Bu durumda HDD yada SSD mezarı kazılacak zamana ulaşmıştır demek.

Ersendlmn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Dokuların ve gölgelerin uzakta olurken yüklenmesi ekran kartına daha fazla yük bindirir.
Oyun ayarlarından yapılıyor bildiğim kadarıyla.

Geç yüklenme değil yani bu durum. Grafik ayarlarının orta düzey olmasından kaynaklanıyor.

Geç yüklenme söz konusu sen oynadığın zaman bir alandan geçtiğinde karakterden sonra dokuların kastırarak bir anda ortaya çıkmasıdır. Yada karakterlerin geç yüklenmesidir haritaya. Bir yere ulaşırsın bir anda karakter ışınlanır yanına yada araba. Yada harita geç yüklenir ve oyun durur sonra Mavi ekran ve Pc restart sözkonusu.

Bu durumda HDD yada SSD mezarı kazılacak zamana ulaşmıştır demek.
Hocam oyun çizim mesafesi vs. açısından en yüksek ayarlarda. Kaldı ki Forza Horizon 4'ü bile yüksek ayarlarda oynarken aynı durumla karşılaşıyorum.

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,849
Hocam oyun çizim mesafesi vs. açısından en yüksek ayarlarda. Kaldı ki Forza Horizon 4'ü bile yüksek ayarlarda oynarken aynı durumla karşılaşıyorum.
Ekran kartı ayarlarından 3D ayarını seç.
O pencerede Oyunun başlatıcı programını seç. Yaniii Oyunu seç

Veee grafik ayarları Kökle sonuna kadar. Oyun kastırırsa bana sövme.

Ahaaa Burdan
1660493744527.png