Oyunlarda Checkpoint,saving game vb. Şeyler Olunca 1-2 Saniye Kasıyor!! (Yardım!)

Bu konuyu okuyanlar

bayniko

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
http://forum.donanimhaber.com/m_60973284/tm.htm#Arkadaşlar, en eski oyunlarda (Max Payne 2, Cod1..) bile oyunu kaydedince, bölümü geçince, konuşmalar başlayınca vb. gibi şeyler olunca 1-2 saniyelik kasma geliyor sonra eski haline dönüyor. Normalde hiçbir oyun kasmıyor, gayet akıcı. Eskiden böyle şeyler olmazdı birkaç ay önce başladı. :( Bir ara harddiskim arızı çıkarmıştı garantiye yolladık onlar değiştirip bize yolladı. Acaba bundan mı kaynaklanıyor ? Yani, taktıkları yeni harddiskte arıza olmasın ? Bundan şüphelenmeye başladım.

Sistemim;

Nvidia Geforce 310m 1 Gb (512 mb paylaşımlı)
Pentium Dual-Core 2.20 ghz Çift Çekirdek
2 Gb Ram
250 Gb Harddisk
Windows Xp Professional SP3

Not!: Laptop kullanıyorum. (ısınma, kapanma problemi yoktur. Daha yeni fanını temizledim ve altta Microsoft'un soğutucusunu kullanıyorum. Isınma yoktur.)

Lütfen yardımlarınızı esirgemeyin arkadaşlar.. Şimdiden Teşekkürler..

İyi Forumlar..

Webkurum

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
Bu sıstemın kasması aslında normal. Ayar olarak mınımumda deneyın yıne kasma oluyorsa sorunu bulup cozum yoneltırız. Sız mınımumda deneyın. Olmadı burdan yazın.

bayniko

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bu sıstemın kasması aslında normal. Ayar olarak mınımumda deneyın yıne kasma oluyorsa sorunu bulup cozum yoneltırız. Sız mınımumda deneyın. Olmadı burdan yazın.

Oyunun ayarlarıyla ne alakası var ? Bu sistem en yüksek ayarlarda Max Payne 2 veya Cod 1'i açacak kadar kötü mü ?

Webkurum

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
Onları acar gercı. Ama yınede deneyın sıstem uyumsuzlugu olabılır optımızasyın ıle ılgılı stabılıtesı ıle ılgılı vs. Bır deneyın dedıgımı.

bayniko

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

Evet Call of Duty 1. :D Fantazi olsun diye oynuyordum. :D

@Wepkurum bence onlarla alakası yok, ben HDD'den kaynaklandığını düşünüyorum. Tamam normal kassa ayarlardandır, ama checkpoint, save, konuşmalar başlayınca vb. gibi şeylerde 1-2 saniye kastığı için HDD'den kaynaklandığını düşünüyorum.

Webkurum

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
Inat etmeyıp denesenız benım onerımı.

YellowRed

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
ben de hala CoD 2 oynarım ara sıra. :)

bence de sorun hdd kaynaklı. save yaparken dosya kaydediyor. o esnada bir sorun oluyor. belki bağlantı noktasında sorun vardır dicem ama laptop bu, içini açıp bakamazsın.

bayniko

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Inat etmeyıp denesenız benım onerımı.

Az önce Max Payne 2'yi denedim. Herşey low 640 x 480 çözünürlük fakat değişen birşey yok.

ben de hala CoD 2 oynarım ara sıra. :)

bence de sorun hdd kaynaklı. save yaparken dosya kaydediyor. o esnada bir sorun oluyor. belki bağlantı noktasında sorun vardır dicem ama laptop bu, içini açıp bakamazsın.

Aynen, olabilir.

Cedriic

Müdavim
Reaksiyon puanı
15
[MENTION=43929]rtsbora[/MENTION] ne diyorsa doğrudur . Ona inan :p

bayniko

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Lütfen yardım edin arkadaşlar !! :(

Webkurum

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
Harddısk ıle ılgılı problem gozukuyor oyunda herhangı bır sey yoksa. Sadece kayıt ve loadda vs ıse. Test etmenız gerek.

bayniko

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Harddısk ıle ılgılı problem gozukuyor oyunda herhangı bır sey yoksa. Sadece kayıt ve loadda vs ıse. Test etmenız gerek.

Tamam ben zaten test ettim sadece Saving game, checkpoint, konuşmalar başlayınca vb. gibi şeylerde 1-2 saniye kasıyor.

Webkurum

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
Test derken baska harddısk kullanmanız oda zor sanırım.

bayniko

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Diğer türlü sorundan emin olamayız. Ama %60 öyle.

O zaman bu konuda tek yapacağım HDD'yi değiştirmek olacak. İlk mesajımda da dediğim gibi HDD arızalanmıştı, garantiye yolladık onlarda yeni HDD takıp bana yolladılar. O taktıkları yani şuan kullandığım HDD arızalı olma ihtimali var. Bende garantiye değiştirmelerini söyleyeceğim..

Webkurum

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
O zaman bu konuda tek yapacağım HDD'yi değiştirmek olacak. İlk mesajımda da dediğim gibi HDD arızalanmıştı, garantiye yolladık onlarda yeni HDD takıp bana yolladılar. O taktıkları yani şuan kullandığım HDD arızalı olma ihtimali var. Bende garantiye değiştirmelerini söyleyeceğim..
Eğer ücretsiz bir şekilde bu olay olursa tabi yok yeniden almanız gerekirse denersizin bi şekilde.

bayniko

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Eğer ücretsiz bir şekilde bu olay olursa tabi yok yeniden almanız gerekirse denersizin bi şekilde.

@Wepkurum sanada çok teşekkür ederim. Elinden geleni yaptın, sağol. :)

Not: Öneride bulunmak isteyen yazabilir.