Oyunlarda ani FPS düşüşü!!

sametsekker

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar yeni bilgisayar satın aldım. Ama neredeyse pişman olacağım. Oyun oynarken gayet iyi fps alıyorum ama bir anda fps 0-10 arasına düşüyor ve yaklaşık bir 30 saniye öyle kalıyor ardından düzeliyor ancak bir süre sonra tekrar aynı problem. Bunun çözümü nedir yardımcı olabilecek var mı?

Bilgisayar: HP BS030NT
İşlemci: intel i7
Ekran Kartı: AMD Radeon™ 530
Sabit Sürücü: 256 GB M.2 SSD
Ram: 12 GB
İşletim Sistemi: Windows 10

Bilgisayarı yeni aldığım için hiçbir şekilde ısınma problemi olmuyor.

Görkem Say

Guru
Emektar
Müdavim
Reaksiyon puanı
25,476
Hangi oyunlarda bu problem ile karşılaşıyorsunuz? Sürücüleriniz ve BIOS sürümünüz güncel mi?

Görkem Say

Guru
Emektar
Müdavim
Reaksiyon puanı
25,476
Yani ekran kartınız oyunlar için çok yeterli değil ve işlemcinizin de U serisi olduğunu düşünüyorum. CS GO, LoL gibi oyunları oynatır ama biraz daha grafik isteyen sorunlarda sıkıntı çıkarır.

sametsekker

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Genel olaral gayet iyi FPS
Yani ekran kartınız oyunlar için çok yeterli değil ve işlemcinizin de U serisi olduğunu düşünüyorum. CS GO, LoL gibi oyunları oynatır ama biraz daha grafik isteyen sorunlarda sıkıntı çıkarır.
Genel olarak fena FPS almıyorum. Pubg de orta ayarlarda 40 fps alıyorum. Cs GO da 100 civarı alıyorum. Youtube da ekran kartımla alakalı performans videoları izlediğimde yetersiz olduğunu görmüyorum. Ve dediğim gibi bu problem her oyunda oluyor. Yani yetersizlikten kaynaklandığını düşünmüyorum. Yine de teşekkür ederim.