oyuncu laptop tavsiyesi

Bu konuyu okuyanlar

tolunay458

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar selamlar herkese. Bir süredir gaming laptop arayışındayım. Bütçem max 8500tl. Beni uzun yıllar üzmeyecek kaliteli bir laptop arıyorum. Oyun anlamında pro oyuncu değilim ancak güncel ve gelecekte çıkacak oyunları oynamak istiyorum. Model olarak aklımda şu iki laptop var:

-Dell ekran kartı 1660ti max q diyor sanırım normal ti modelinin biraz kısılmış versiyonu. Ve aklıma takılan çoğu laptopta 1gb hdd 256gb ssd bulunuyor. Bu hdd kısmı sıkıntı yaratır mı oyunlarda programlarda falan hız anlamında bariz bir şekilde. Her tülü tavsiyelerinizi bekliyorum dostlar :)

Vincenzoo

Asistan
Reaksiyon puanı
195
Dostum merhaba, HDD artık eski teknoloji gibi bir şey. Gerek çok hassas olması gerek okuma/yazma hızının düşüklüğünü göz önünde bulundurursak çıkarıp yerine SSD takman daha mantıklı olur. Ayrıca öneriye gelecek olursak; baktığın cihazlar arasında karar vermeyi düşünüyorsan tercihini Dell cihazdan yana kullanmalısın ama bence o kadar fiyata çıkıyorken 10. nesil tercih edebilirsin. Monster markası uzun vadede seni üzmez ve özellikle şu cihaza göz atmanı tavsiye ederim:

performans açısından seni kesinlikle üzmeyecektir.

Edit: Ekstra olarak Ram de ekleyebilirsin.

Son düzenleme:

Son mesajlar