Soru Oyunçevirinet'ten ''Tomb Raider GOTY'' ye Türkçe Yama Yüklerken Virüs Gösteriyor

Kadir-Forum

Asistan
Reaksiyon puanı
56
Arkadaşlar Tomb Raider Türkçe Yama bu siteden ''Tomb Raider GOTY'' ye Türkçe yama yüklerken bir reklam çıkıyor, reklamı 5 saniye bekleyip geçtikten sonra site Türkçe Yama Bilgileri » Oyun Çeviri - Dosya Sistemi bu siteye dönüşüyor. Ve bu siteyi Virüs Total da taratınca ''Dr. Web'' diye bir virüs buluyor. Ne yapayım? Daha yamayı yüklemedim ama çoğu kişi oyunçevirinet e güvenli dedi. Ve bu sitede virüs çıktı, virüs görmezden gelinebilecek bir virüs mü veya hata mı yoksa önemli mi? Yamayı yükleyeyim mi?

talebesultan

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
150
dr.web antivirüs yazılımı diye biliyorum ama araştırmak lazım.
google:

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.JPG
    Ekran Alıntısı.JPG
    21.8 KB · Görüntüleme: 308

talebesultan

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
150
ben oyunlara yama yapacağım zaman oyunçeviri den yapıyorum, muhtemelen dr.web antivirüs yazılımı setup u içeriyordur ondan dolayı da virüs olarak görüyor olabilir detaylı bilgi için oyunçeviri sitesine mesaj yazmanızı tavsiye ederim.

glossofobhia

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
515
Yamayı ben de indirdim anti virüsü devre dışı bırakmadan kurulum yaptım hiçbir uyarı almadım kurulumdan sonra da tarama yaptım problem yok. Kaspersky IS kullanıyorum.

Kadir-Forum

Asistan
Reaksiyon puanı
56
Yani yüklemem de bir sıkıntı yok. Teşekkürler o zaman.

Osman Baytekin

Asistan
Reaksiyon puanı
183
Oyun Çeviri'den oldukça fazla sayıda Türkçe yama indiren birisi olarak ben herhangi bir sorun yaşamadım.

iyi biri

Öğrenci
Reaksiyon puanı
20
Yamayı ben de indirdim anti virüsü devre dışı bırakmadan kurulum yaptım hiçbir uyarı almadım kurulumdan sonra da tarama yaptım problem yok. Kaspersky IS kullanıyorum.
Virus Total veya antivirüsler oyunu işleten exe leri ve veya yardımcı dosyaları ve trainer gibi uygulamaları virüs olarak tanımlamaktadır neredeyse istisnasız hepsine diyebilirim. FitGirl Repack oyunları geneli Codex oyunlardır fakat uzantısı com vesaire değil site olması gerekiyor çünkü site dışındaki diğer uzantılı siteler sahtedir ve virüs bulaştırırlar, bunu neden söyledim eğer ilaçlı oyun oynuyorsanız bunları sıkıştırıp boyutunu düşürmektedir FitGirl Repack sitesi, bu indirme zamanından ve diskinizdeki yerden tasarruf yapmanızı sağlar fakat kurulumu normalden daha uzun sürmektedir. Codex ilaçtır ve bunu antivirusler virus olarak görürler sebebi ise oyun firması için virüstür ve oyunu çalıştırmak için yapılırlar orjinal dosyanın hemen hemen aynısıdır yani sizin bilgisayarınıza ve sizin kişisel verilerinize zarar vermezler.

glossofobhia

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
515
Virus Total veya antivirüsler oyunu işleten exe leri ve veya yardımcı dosyaları ve trainer gibi uygulamaları virüs olarak tanımlamaktadır neredeyse istisnasız hepsine diyebilirim. FitGirl Repack oyunları geneli Codex oyunlardır fakat uzantısı com vesaire değil site olması gerekiyor çünkü site dışındaki diğer uzantılı siteler sahtedir ve virüs bulaştırırlar, bunu neden söyledim eğer ilaçlı oyun oynuyorsanız bunları sıkıştırıp boyutunu düşürmektedir FitGirl Repack sitesi, bu indirme zamanından ve diskinizdeki yerden tasarruf yapmanızı sağlar fakat kurulumu normalden daha uzun sürmektedir. Codex ilaçtır ve bunu antivirusler virus olarak görürler sebebi ise oyun firması için virüstür ve oyunu çalıştırmak için yapılırlar orjinal dosyanın hemen hemen aynısıdır yani sizin bilgisayarınıza ve sizin kişisel verilerinize zarar vermezler.
Sen ne anlatıyon biz crack yapmıyoruz oyuna türkçe yama kuruyoruz ne repacki dostum ya konuyu oku ondan sonra yaz yazacaksan.

iyi biri

Öğrenci
Reaksiyon puanı
20
Sen ne anlatıyon biz crack yapmıyoruz oyuna türkçe yama kuruyoruz ne repacki dostum ya konuyu oku ondan sonra yaz yazacaksan.
Örnekleme yapmak konuyu daha anlaşılır hale getirmek benim yorum mesajım tabiki konu crack değil, burada söylemek istediğim anti virüsler her şeye alarm verirler özeti budur. Örneklemem biraz uzun diye okumadan mı bu düşünce oluştu?