oyuna girer girmez kapanıyor

Bu konuyu okuyanlar

FalcônGZS

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
beyler aranızda illaki lol oynayan vardır yada valorant her neyse oyuna giriyorum maçı araya basıyorum maçı bulduğu anda pc kapanıyor pc soğuk bellek cpu disk her ne haltsa hepsi boş yani sakin hiçbi program çalışmıyor ama oyuna giremiyorum pc aniden kapanıp açılıyor acaba çok hızlı girdiğimden mi yoksa pc 9 yıllık olduğu için mi aceb anlayamıyorum
Screenshot_4.png

CapScroLL

Profesör
Reaksiyon puanı
2,683
Grafik kartı sürücüsünden kaynaklanıyor olabilir, DDU ile kaldırıp tekrar kurmayı denediniz mi?

Merchrior

Asistan
Reaksiyon puanı
160
6 yıla yakın lol oynayarak hayatımı kararttım. İlk defa böyle bir sorun duyuyorum. Pek bir fikrim yok lakin elinizdeki tüm çözümler biter de yine düzelmezse, Riot’a ticket atın. Hextech Repair Tool’u indirip oluşan Logları bize atın falan diyeceklerdir. Genelde böyle sorunları çözüyorlar hemen.

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,959
beyler aranızda illaki lol oynayan vardır yada valorant her neyse oyuna giriyorum maçı araya basıyorum maçı bulduğu anda pc kapanıyor pc soğuk bellek cpu disk her ne haltsa hepsi boş yani sakin hiçbi program çalışmıyor ama oyuna giremiyorum pc aniden kapanıp açılıyor acaba çok hızlı girdiğimden mi yoksa pc 9 yıllık olduğu için mi aceb anlayamıyorum Ekli dosyayı görüntüle 107814
Anlaşılan format atılmamış 2012'den beri. UEFI olarak Windows 8.1 ya da 10 kur. PC'ye SSD alırsan çok daha iyi olur. Termal macun yenilemeside yapın. Fan temizliğinide.

FalcônGZS

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Anlaşılan format atılmamış 2012'den beri. UEFI olarak Windows 8.1 ya da 10 kur. PC'ye SSD alırsan çok daha iyi olur. Termal macun yenilemeside yapın. Fan temizliğinide.
eğer pc ye windows 10 veya 8.1 kurarsam düzelir mi kesin ise deneyeceğim?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Grafik kartı sürücüsünden kaynaklanıyor olabilir, DDU ile kaldırıp tekrar kurmayı denediniz mi?
bilgisayardan fazla anlamıyorum nasıl yapılacağını anlatabilir misin?

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,959
eğer pc ye windows 10 veya 8.1 kurarsam düzelir mi kesin ise deneyeceğim?
Mesaj otomatik birleştirildi:

bilgisayardan fazla anlamıyorum nasıl yapılacağını anlatabilir misin?
Windows 10 kurun UEFI olarak.